Küçük evleri dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz?

Açık mutfak fikirleri ile salon ve mutfak dekorunu bir arada gerçekleştirebilirsiniz.
Açık mutfak fikirleri ile salon ve mutfak dekorunu bir arada gerçekleştirebilirsiniz.

Küçük ev dekorasyon fikirleri arasında size sunabileceğim bir öneri olan üst resimdeki görünüm dekorasyonda alan kazanımı sağlayan iki odayı aynı anda dekore edebilme ayrıcalığından faydalanabilmenize destek olabilmektedir. Geniş ev dekoru için nelere dikkat ediyorsak aza çok dar evlerde de birtakım genel kurallardan çıkmadığımız sürece öyle çok fazla dağınıklığa yer vermeyen ortamlar elde etmemiz mümkün olabilecektir. Mutfak ve salonu birleştiren açık mutfaklarda mutfak ve oturma odası arasındaki duvarın kaldırılmış halindeki dekor görünümünü uygulamaya geçirmemiz yeterli olacaktır. Amerikan tipi olan bu mutfak modelleri oldukça beğenilen ve geniş ailelerde uygulanan düzenlerdendir. Mutfak ve çalışma alanı arasına yerleştirilen tezgah görünümlü alan hem yemek alanı hem de mutfak ve oda ayrımını sağlayan keskin bir çizgi işlevini görmektedir.

Ufak odaları daha ferah göstermenin yolları arasında bulunan aynalardan faydalanma fikrine hayır diyemeyeceksiniz.
Ufak odaları daha ferah göstermenin yolları arasında bulunan aynalardan faydalanma fikrine hayır diyemeyeceksiniz.

Ufak oda görünümlerinde geniş alan elde ediminde tercih edilecek olan ayna tasarımlarının da dekorasyondaki anlamını hissetmemiz için üst resimdeki görseli ekleme gereği hissettim. Ufak alanlarda oturma odası dekoru gerçekleştirebilmek için nelere dikkat edeceğimizi ya da ne tarz uygulamalar yapacağımızı da ilgili link aracılığı ile inceleyerek küçük odalarınızdaki alan zenginliğini gerçekleştirebilme ayrıcalığından faydalanmayı düşünebilirsiniz. Cam ve pencerelerin büyük oluşu ile de ferahlık sağlamak mümkün olabilecektir.Küçük ev dekore ederken çatı katında çalışma odası ve yatak odası fikrini değerlendirebilirsiniz.
Küçük ev dekore ederken çatı katında çalışma odası ve yatak odası fikrini değerlendirebilirsiniz.

Yatak odası dekorunda küçük alanlarda nasıl bir düzenleme gerçekleştirebileceğimize gelirsek üst resimdeki gibi genç odası ya da çocuk odası için çatı katından faydalanmayı deneyebilirsiniz. Oda görünümünde düzenlilik sağlayacak çatı katındaki ahşap bölümler kitaplık niyetine değerlendirilebilir., katlanabilir bir masa ile çalışma alanı bile oluşturulabilir. Küçük ev dekorasyonlarında ayrıca farklı duvar kağıdı tasarımları ile de oda basıklığını kurtaran üst resimdeki çiçekli bölüm ile çatı katının boğukluğunu yok edebilirsiniz. Daha birçok canlandırıcı fikir ve daha fazlası için daima burada sizlerden alacağım yorumlarla yardımda bulunabilirim. Bana yorum yazmak için hala bekliyor musunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir