Motifli Örgüler İle Çok Otantik Örnekler Yapabilirsiniz

Motifli Örgüler- Örgüde motif masa örtüleri, kazaklar, battaniyeler gibi çoğu alanda kullanılabiliyor. Motiflerin birleştirilmesiyle çok güzel sonuçlara ulaşılabiliyor. bebekleriniz için motiflerden oluşan çok güzel battaniyeler örmek isteyeceğinizi düşünerek beğeneceğeniz fikirleri görsel olarak vermek istedim. Özellikle ben afgan işi örgü tekniğini çok beğendim. Üzerinde işlenen motiflere de bayıldım doğrusu siz de afgan işi örgü örneklerini inceleyerek çok hoş motifler çıkarabilirsiniz. Bebek örgülerinin hepsi zaten son derece keyifli yapılıyor. Motifli örgüler, bütün örgülere göre daha pratik ve daha kolay. Sizde aynı düşüncedeyseniz motifli örgü tercih edebilirsiniz. Bu sayede motif motif yaptığınız örgüleri birleştirerek ortaya harika örgü örnekleri çıkarabilirsiniz. Tüm örgü ile uğraşmak istemeyenler için gayet pratik ve eğlenceli olacağını düşünüyorum. Motifli örgü ile koltuk şalları, çantalar, bebek battaniyeleri, kırlentlerinize yüz, hatta kıyafetlerinize bile motifli örgüler yaparak değişik görünüm oluşturabilirsiniz. 

motifli örgü koltuk salimotifli örgü koltuk sali

Hemen yukarıdaki örnekte farklı renk çiçek motiflerinin birleşiminden bir koltuk şalı görüyorsunuz. Rengarenk çok hoş bir şal çıkmış ortaya. Farklı renkleri üzerinde kullanmış olmanız her türlü renk ile uyumunun olabileceğini gösterir size. Yine aşağıda motif örgü ile yapılmış bir bluz görüyorsunuz. Büyüklü küçüklü motiflerin yer aldığı aslında yaklaşan yaza da çok yakışacak bir kıyafet olmuş. Tatilde plajda bile giyilebilir. Motifli örgü modellerinin yer aldığı daha fazla örneği galerimizde bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Görseniz o kadar çok çeşit var ki. Hanımlar motiflerle neler neler tasarlamışlar. Motif örgülerin bir avantajı da çok renkli cıvıl cıvıl görünmesi. 


motifli örgüden bluz yapimi

motifli örgüden bluz yapimi

Bebeklerinizin sizin ellerinizle ürettiğiniz eşyaları kullanmaları ayrı bir zevk olsa gerek. Onların yataklarını süsleyecek, dışarı çıkarken çantasına alabileceğiniz, rengarenk motiflerle örülmüş bebek battaniyeleri, sıcacık dokuları ve güzel görünümleriyle sizleri son derece tatmin edecektir. Motif örgülerle kolaylıkla hiç örgü bilmeyenler bile hızlı ve güzel örgüler yapabilirler. Renk ve model seçimleriniz konusunda yardımcı olabileceğimi düşündüğüm resimler arasında umarım kolayca tercih yapabilirsiniz. Motif örgülerle çok şık tasarımlar yaparak eviniz için kullanabileceğiniz örgüler yapabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir