Nasırları bu yöntemle yok edebilirsiniz

281
Ayağınızdaki nasırlardan kurtulun
Aspirin ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardım eder. 3 toz aspirini, 1 kaşık limon suyunu ve 2 kaşık suyu karıştırın. Bir parça bezi mikrodalgada ısıtın ve bu bez yardımıyla karışımı nasırlı bölgeye sürün. 10 dakika sonra sünger taşı ya da topuk taşı ile temizleyin. yumuşayana kadar bu uygulamaya devam edin.
Nasır, derinin katmanlaşıp, sertleşmesi neticesinde ortaya çıkan bir deri hasarıdır. Ölü derilerin atılamayıp, üst üste birikmesi sonucunda cilt sertleşir ve bir süre sonra özellikle ayaklarda ecı verici hale gelir. Özellikle ayaklarda nasır tedavisi sıkıntılı süreçlere mal olabilmektedir. Nasıl geçer dendiğinde pek çoğumuzun bir cevabı yoktur, zira somut bir tedavisi hakkında bilincimiz bulunmamaktadır.

Nasır, davranış biçimleri ile doğru orantılı olarak ortaya çıkar. Ayrıca fiziksel özellikler de nasırın oluşumunda etkilidir.  Örneğin, uzun süre ayakta durmak taban ve ayak altlarında nasıra sebep olurken, ayak kemiklerindeki anormallikler neticesinde kronik nasırlar oluşma olasılığı fazladır. Eğer nasırlar, davranışlarınızdan ve fiziksel özelliklerinizden kaynaklanıyorsa, her tedaviden sonra tekrarlayacağını unutmayınız. Bu durumda oluşmalarını engelleyecek tedbirler alabilirsiniz.

Tabii nasırlar zaman zaman işimize de yarayabilir. Örneğin bahçe işleri yapanların ellerindeki nasırlar, bu işi sürdürmek durumunda olduklarından, ellerinizin su toplayıp, acı çekmelerini engelleyen faktördür. Yani nasır aslında vücudun bir modifikasyon mekanizmasıdır ve acı çekmeyi azaltmak için ortaya çıkar. Tabii özellikle ayaklarda oluşan nasırlar bu kapsamda değildir ve ciddi acılar çekmemize neden olur. Bu noktada topuk sertleşmesine değinmekte fayda vardır.  Uzun süre açık ayakkabılar giyen ve ayakta duran kişilerde, özellikle aşırı kilo söz konusuysa topuk sertleşmesi normaldir. Topuk sertleşmesi tedavisi de nasır tedavisiyle hemen hemen aynıdır.

Paylaşım
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşım