Örgü Kazak Modelleri Örmesi Zevkli Sıcacık Örnekler

Örgü Kazak Modelleri– Şu soğuk havalardan sonra ne kadar Kasım ayında da olsak kışa resmen girdiğimizi kabul ediyorum şahsen ben. Kışa resmen girmek demek birçoğumuzca örgü zamanı gelmiş demek. Özellikle biz hanımlar örgüye ilgisi olan hanımlar kış demek örgü demektir bizler için. Bu nedenle de sizlere en güzel en yeni örgü modellerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda en güzel en yeni örgü kazak modellerini sunacağım sizlere. Çok hoş modeller olduğunu inceledikten sonra anladım ki sizlerle de hemen paylaşayım dedim. Kışa en güzel şekilde girebilirsiniz. Her yaşa örüp el örgüsü kazakları yıpranmadan giyebilirsiniz. El örgüsü tabii hazır modellere göre daha uzun ömürlü de oluyor.Şimdilik örgü bayan kazak modelleri ile başlamak istiyorum hanımlar. Kazaklar üzerinde yapılan her motif her şekil daha da kendini gösterecektir. Yukarıda yer alan model çok hoşuma gitti doğrusu. Boğazlı modelde çok fazla motif işleme yapılmış. Öreceğiniz kazaklarla kış kombinleri oluşturarak çok şık olabilirsiniz. Kazak örerken daha çok şişler kullanılıyor sanıyorum belki de daha kolay oluyor şişlerle kazak örmek. Hemen aşağıda bulunan model epey büyük numara şişlerle örülmüş kalın düşmüş ama çok şık görünüyor. Çok tarz durmuş her alanda da giyilebilecek bir model. Çalışan hanımlar ya da evde dışarıda her yerde taşıyabileceğiniz sıcacık bir örnek.


Örnek çok arkadaşlar yeter ki siz örmeye karar verin. Gerçekten örmeye başladıktan sonra da artık örgüyü bırakamayacağınızın garantisini veririm. Eğer fazlaca boş vaktiniz varsa kışın alın size en güzel hobi. Aşağıdaki model kazak gibi kapüşonlu modeller de örebilirsiniz. İşte şu var ki kapüşon sonradan örülüp mü ekleniyor hiç bilemiyorum ama öyle görünüyor sanırım. Şişle örülmüş şal modellerini incelediniz mi? Buradan inceleyebilirsiniz.

İşte örgülerde sıkça gördüğümüz bir desen yaprak motifi. Yaprak motifleri içinde ajur örgü ile harika bir görünüm yakalanmış doğrusu. Yani aslında düz ve lastikli örgü ile bile harika örgü kazaklar yapabilirsiniz. İlk başlangıçta zaten çok modelli kazaklar örmek daha zor gelebilir. Daha basit modellerle başlamanızı öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir