Örgüden Anahtarlık Modelleri ve Yapılışı Böyle Anahtarlıklar Görülmemiş

Örgüden Anahtarlık Modelleri ve Yapılışı– Örgü işi hanımların en çok tercih ettiği hobi türlerinden biri. Hem boş zamanlarını değerlendirebildikleri hem ortaya kendilerine ait bir tasarımı çıkardıkları için özgüven geliştirici bir hobi. Örgüden neler yapılıyor neler. Ben her gün bugün daha neler göreceğiz derken karşıma yepyeni örgü ürünleri çıkıyor. Bunlardan biri de örgüden anahtarlık modelleri. Değişik motiflerden figürlerden örgü anahtarlıklara bayılacaksınız. Hem hanımlar hem beyler tarafından kullanılan anahtarlara değişik bir görünüm getirmeye ne dersiniz? Araba anahtarınıza ev iş yeri anahtarınıza değişik örgü anahtarlıklar yapabilirsiniz. Tabii örgü işini daha çok hanımalar yaptığı için eşlerine babalarına abilerine oğullarına anahtarlık örüp hediye edebilirler. Onların ilgi alanını öğrenip bu şekil modeller yapmak onları daha çok mutlu edecektir diye düşünüyorum. Sizlere ilham olması açısından birkaç model paylaşmak istiyorum. Aslında küçük örnekler olduğu için kolayca örebilmeniz de mümkün. Sadece anahtarlık değil de benim aklıma gelen yaptığınız örgü figürleri iplerle birleştirip tavandan asarak şık bir görünüm verebilirsiniz. İşte sizlere sunmak istediğim en güzel örgü anahtarlık modellerinden biri.

kurbaga figurlu orgu anahtarlikkurbaga figurlu orgu anahtarlik

Yukarıdaki kurbağa figürüne benzer siz de örgü anahtarlıklar yapabilirsiniz. Tabi buradaki model biraz büyük kaçmış ama çok hoş göründüğünü de söylemeliyim. Çantaya özellikle de cebe sığabilecek örnekler aslında anahtarlık için daha uygun olacaktır. Özellikle erkekler cebinden başka bir taşıma aracı bulundurmadıkları için bu şekil büyük anahtarlıkları kullanamayacaklardır sanıyorum. Daha fazla örgü anahtarlık modeli görmek için burayı tıklamanız yeterli oalcaktır. Büyük küçük değişik örnekleri yazımızda bulabilirsiniz.


baykus motifinden orgu anahtarlik modeli

baykus motifinden orgu anahtarlik modeli

 

Yukarıda bir güzel örgü anahtarlık modeli daha görüyoruz. Motifler gerçekten bir örgüye renk katıyor. Ufacık bir anahtarlık modelinde bile ne kadar da hoş görünmüş değil mi. Bu arada baykuş örgü modelini son zamanlarda çok görmeye başladım. Siz de baykuş severseniz bunu örgü modellerinizde deneyebilirsiniz. Daha fazla örgü anahtarlık modeli için netten bulduğum en yeni örgü anahtarlık modellerini sizler için galerimizde derledim. Umarım beğenirsiniz ama öncesinde son örnek resmi paylaşmak istiyorum.

kalpli orguden anahtarliklar

kalpli orguden anahtarliklar

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir