Örgüden Anahtarlık Modelleri ve Yapılışı Hiç Böyle Anahtarlıklar Görmediniz

Örgüden Anahtarlık Modelleri ve Yapılışı– Örgüden anahtarlık modelleri ve yapılışı konusunu incelemektesiniz. Kolayca yapabileceğiniz basit örgü modelleriyle çok şık çok çeşitli anahtarlıklar yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet çok çeşitli,çok renkli çok yaratıcı fikirlerle harika anahtarlıklar yapabilir, çok değişik hediyelikler elde edebilirsiniz. Biz sizler için farklı renk ve modelleri içeren bir resim galerisi hazırladık. Resimlerin üzerine tıklayarak modelleri yakından inceleme fırsatı bulacaksınız. Zevkinize ve tarzınıza göre örgü anahtarlık modellerini rahatlıkla yapabilir kendiniz ve sevdikleriniz için kullanabilirsiniz. Artık hazır modellerde bile örgü hediyelikler satılırken siz neden evinizde el örgüsünden bu şekil hediyelikler yapmayasınız. Her gün kendi kendime soruyorum örgü işlerini seven ben bugün örgü ile ilgili ne yenilikler göreceğim derken yeni bir örnek çıkıyor karşıma. İşte bugün de örgüden anahtarlıklar karşıma çıktı hemen sizinle paylaşmak istedim. İşte çok şirin bir örgü anahtarlık örneği. Balık figürü örgü anahtarlık size fikir verebilir diye daha farklı modeller de derledim. Amaa daha fazlasını galerimizde bulabilirsiniz.

orgu balik anahtarlikorgu balik anahtarlik

Siz de hem kendinize hem sevdiklerinize bu örgü anahtarlıklardan yapabilirsiniz. Örneğin eviniz için nazar boncuğu ya da yukarıdaki balıklı modelden yapabilirsiniz. Eşinize arabasının anahtarı için kalpli örneği yapabilirsiniz. Yine sevdiğiniz bir arkadaşınıza aşağıdaki minik bebek anahtarlık modelini örebilirsiniz. Bu örgü anahtarlıklarla örgü örme zevkinizi ikiye katlayarak örgü örmek sizin için artık bir hobi haline gelecek. En beğenediğim sizin de beğenebileceğiniz örneklerden biri daha örgüden bebek anahtarlık modeli. Tığ işinden anlayan hanımlar size ilham kaynağı olacak bu örnekler. Evde canınız mı sıkılıyor? Örgü anahtarlıkları kolaylıkla yapıp etrafınızdaki sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Uğur böceğini hiç böyle görmediniz. Örgüden uğur böceği yaparak bunu anahtarlığa da çevirebilirsiniz. Örgüden uğur böceği yapımı ve örnekleri için burayı tıklayabilirsiniz.


orguden bebek anahtarlik

orguden bebek anahtarlik

Son dönemlerde bu baykuş figürünü örgü işlerinde sıklıkla görmeye başladım. Koca gözleri ile dikkat çeken baykuş görünümü sizin de hoşunuza gidiyorsa anahtarlık olarak örebilirsiniz. Baykuş figürünü örgü örnekleri içinde kırlent örneklerinde bulabilirsiniz. İşte örgüden dekoratif kırlentleri de bu yazımızdan inceleyebilirsiniz. Tığ işinden yapılmış aşağıdaki baykuş anahtarlık çok tatlı göründüğünü düşünüyorsanız haydi hanımlar kolları sıvayabilirsiniz.

tig isi orguden baykus anahtarlik

tig isi orguden baykus anahtarlik

Bir de örgü anahtarlık yapımını aşama aşama paylaşayım dedim. Kalpli örgü anahtarlıklar da gerçekten tatlı duruyor. Yapılışı aşağıda görüldüğü gibi tığ ile zincir örerek başlanıyor ve devamını zaten görüyorsunuz. Kalp şeklini verip en son gördüğünüz gibi elyaf ile içi dolduruluyor ve kalp örgü anahtarlığınız hazır. En sonunda ise anahtarın geçeceği aparatı da taktıktan sonra anahtarlık tamamen hazır durumda olacak. Dilerseniz daha fazla model için galerimizi inceleyebilirsiniz.

tig isi orguden kalpli anahtarlik yapimi

tig isi orguden kalpli anahtarlik yapimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir