Pencereli odaları dekore etme önerileri

Büyük pencereli evler için perde dekorasyonu yaparken boyu uzun perde modellerinden faydalanmak doğru bir tercih olabilecektir.
Büyük pencereli evler için perde dekorasyonu yaparken boyu uzun perde modellerinden faydalanmak doğru bir tercih olabilecektir.

Penceresi büyük olan odalar her zaman daha ferah oda dekoratiflikleri oluşturmaya yardımcıdır. Aydınlık ortam zenginliği yakalayacağım düşüncesi içinde olanlar için kurtarıcı olan büyük pencereli oda dekorasyonlarında pencere yarısına kadar tasarlanan yeni trend perde modelleri harika görünümler oluşturmaktadır. Odalarda modern bir görünüm yakalatan bu perdeler oda görünümlerinde beklediğiniz estetik ambiyansı kendiliğinden oda dekorasyonlarınızda hissettirebilecektir. Büyük boy aynası modeli kullanımı ile pencereli odalarınızda daha da genişlik elde edebileceğiniz görünümlere yer açıcı davranabilirsiniz.

Loft stili yemek odası dekorasyonu gerçekleştirerek ferah ortamları yemek saatlerinizde yakından hissedebilirsiniz.
Loft stili yemek odası dekorasyonu gerçekleştirerek ferah ortamları yemek saatlerinizde yakından hissedebilirsiniz.

Yemek odalarınızda sıcak hava hissettiren ahşap yemek masaları, üst resimdeki gibi geniş pencereler ile yemek odalarındaki keyifli saatlerinizi artırabilecektir. Yemek odasındaki genişlik için tercih edeceğiniz geniş pencereli odanızda yemek saatlerinizi geçireceğiniz mekanı ayarlayabilir; dilerseniz bir köşesine yemek masası yerleştirme işleminde bulunarak pozitif enerji ile dopdolu olacağınız odalarda zaman geçirme tadını hissedebileceksiniz. Kimi zaman pencereler perdeye ihtiyaç duymaz. Üstteki dekorasyon işte tam da bu perdesiz görünüme yer açılabilen bir öneri niteliğinde karşınızda yer alabilmektedir.Oval pencereli odalarda stor perde tercihleriniz yerinde bir seçim olacaktır.
Oval pencereli odalarda stor perde tercihleriniz yerinde bir seçim olacaktır.

Cumbalı pencere sistemlerine bir örnek olan üst resimdeki görünüm kare ya da çokgen duvar kenarları yerine belirli kavisle dizayn edilen pencere sistemleridir. Panoramik bir görünüm veren bu pencere sisteminin yer aldığı odalarda evin iç kısmında alan zenginliği kazanımınız kaçınılmaz olabilmektedir. Bu köşelerde kendinize ayarlayacağınız harika bir uzanma koltuğu ya da berjer ile okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Ya da çalışma odanız için harika bir gün ışığı alan masa koyma işlemini pencereli kavisli bölümde oluşturabilirsiniz. Evinizin konumu iyi değilse yani sağ ya da sol cephesinde ev olduğundan ışık almıyorsa bu pencere sistemlerinin ev dekorasyonunda yer alıyor oluşu sizin için aydınlı kalan elde etmeniz için kaçırılmaz bir şanstır. İşlevsel olan bu pencereli evler görünüm olarak da pek çok kişinin karşı koyamayacağı estetik görünümü verebilecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir