Penye İpten Örgü Modelleri Neler Yok ki

Penye İpten Örgü– Penye ip son zamanlarda oldukça popüler örgü dünyasında. Hani bir şeyin modası çıkar ya herkes onu kullanır ya da yapar. İşte penye iple örülen örgüler de bir o kadar hızla yayıldı özellikle sosyal paylaşım ağlarında görüyoruz. Zevkine yapanlar, bu işten para kazanmaya çalışanlar, yaptığı şeyleri beğeniye sunmak isteyenler o kadar güzel modeller de çıkıyor ki hepsini burada sizlere göstermeye çalışacağım. Penye ipler oldukça kalın esneyen ipler olduğundan örerken ne çok sıkı tutacak ne de çok gevşek bırakacaksınız. Orta bir örme biçimi bulursanız kendinize penye örgülerinizi bir rayına oturtursunuz. Özellikle bu ipler daha kalın olduğundan tığ olarak da büyük numara olanını kullanacaksınız. Şimdi dilerseniz modelleri incelerken penye iple ilgili bilgiler vermeye çalışalım.Penye ipten örülmüş bir paspas ne güzel de dururdu değil mi çocuğunuzun odasında. Hem el yapımı hem sağlıklı. Hatta çocuk odası için ayıcıklı baykuş figürlü modeller örerek çocuk bebek odalarına yakıştırabilirsiniz de. Yine şık çantalar da örebilirsiniz. Çanta demişken örgüden yapılmış püsküllü çanta modelleri görmek isterseniz buyurun.  El örgüsü çantalar hanımların en çok hoşuna giden aksesuarlardan. Siz de kendi çantanızı kendiniz yapmak istemez misiniz? Tığ işinde sık iğne ile penye ipten değişik örgüler yapabilmek mümkün. Temel olarak sık iğne bilmek esas hanımlar. Artırma eksiltme teknikleri de önemli tabii. Ayrıca bunun yanında arka lobdan örme (BLO), ön lobdan örme (FLO) bilinmesi gereken tekniklerden.


Oturma odanıza bu şekil bir paspas örmek istemez misiniz? Ne kadar şık ama makine örgüsü olsa bu kadar şık görünmez hanımlar. Hatta odanıza bu renk bir paspas yine örgü sepet yaparak dekorasyonunuzda kullanarak uyum yakalayabilirsiniz. Aynı şekilde penye ipten son zamanlarda puflar da revaçta. Bu üçünden odanızda uyum yakalayabilirsiniz. Puflar hem dekoratif hem de tv izlerken size ekstra konfor sunacaktır. Örgü alanında çok ileride olan yabancılardan gördüğümüzü uyguluyoruz biraz da. Penye ipleri çok uzun yıllardır kullanan güzel modeller ören yabancılardan ancak bu yıl bizlere geçmiş. Bu son birkaç yıldır penye ipten örülen modelleri sık sık görür olduk. Bakalım daha ne modeller çıkacak karşımıza. Yeni örnekler gördüğümüzde hemen sizlerle paylaşacağız.

Haa penye ipten örülmüş en beğendiklerimden pusetler. İster çocuklarınızın oyuncak bebekleri için isterseniz gerçek yeni doğanlar için örülmüş modeller var. Hazırlardan çok çok iyi bunlar ve bebeği için çok ördüren ve kendi yapan var. Özellikle sosyal ağlarda bunun satışını yapıldığını görüyorum. Ölçüleri alarak aslında dediğim gibi siz de kolaylıkla örebilirsiniz. Yeter ki isteyin arkadaşlar. Örgü örerek hem kendinizi rahatlatın hem belki bakarsınız siz de satış yapıp evinize katkı sağlamaya başlamışsınız bile. Penye ipten bu işe başlamak avantajlı olacaktır çünkü bu aralar dediğim gibi epey bir popüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir