Provence dekoru ile eskiyi anımsayalım

49

Antika tarzı mobilya seçimleriniz ile provence stilini yatak odanızda canlandırabilirsiniz.

Antika tarzı mobilya seçimleriniz ile provence stilini yatak odanızda canlandırabilirsiniz.

 

Provence dekor anlayışı ile evinizde farklı bir hava estirmeye ne dersiniz? Uzun pencereli ve ahşap panjurları ile dekore edilen evlerde hissettirilen provence stilinde eskiye dair bazı kalıntılar ile hoş görünümleri yakalamak mümkün. Süt rengi ve tonlarındaki sandık ve dolaplara yatak odanızda yer verip provence stilini yatak odanıza davet edebilme fırsatını yakalayabilirsiniz. Oyma bacaklı uzanma koltuğunun estetik duruşu da bu tarzı bütünleyen harika bir parça olarak yatak odasında pencere kenarına kurulmuşa benziyor. soluk pastel renkler, lavanta, bej, ayçiçeği, pişmiş toprak, okra ve deniz dalgası renkleri ile bu stile ev dekorasyonunuzda istediğiniz odada yer açabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Klasik salon takımlarıyla provence stiline odalarınızda yer açabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Klasik salon takımlarıyla provence stiline odalarınızda yer açabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Klasik oda dekore edenlerin vazgeçilmezi olan salon koltuk takımı modelleri provence dekorunda tercih edilebilecek mobilya grubunda yer almaktadır. Bu mobilyalardaki oyma desenler, ahşap mobilya uygulaması ve ayaklardaki eskitme uygulamalar gibi bütünlüğün sağlanışı provenceyi salon dekorasyonunu da yakalamanıza yardımcı olabilir. Üst resimdeki gibi pek çok mobilya modelini yakın zaman diliminde gerçekleştirdiğiniz mağaza ziyaretlerinde bulabilirsiniz. Ferforje avizeler, dekoratif duvar süslemeleri, aksesuarlar ile tam bir provence stili olans alon dekoru üst resimde sizlerin bu stilde ne gibi dekorasyon aksesuarlarından faydalanabileceğinizin aydınlatıcısı olmuştur.

Provence stil dekorda lavantalardan faydalanabilirsiniz.

Provence stil dekorda lavantalardan faydalanabilirsiniz.

Lavanta çiçeği de bu dekor tarzının ayrılmaz bir parçası. Bunun yanı sıra akasya leylak gibi bitkilerden faydalanarak da provence stiline merhaba deme şansını yakalayabilirsiniz. Rustik seramikler, keten peçeteler, çiçek desenleri, dantel uygulamalarının yer aldığı dekoratif ürünler gibi pek çok seçenek bu dekor uygulamasında tercih edebileceklerinizden. Açık renk seçimi ve sade uygulamalar gerçekleştiriyor oluşunuz ile de bu dekor stilini kolaylıkla evinizde uygulayabilirsiniz. Şömine seçiminde bulunmanız ya da mutfağınızda ada mutfak tipi seçiminde bulunuşunuz ile provence stil dekorasyona evinizde yer açabilirsiniz. Doğal ışıktan faydalanmanız ve yer yer ev ortamına nostaljik hava katmanız da dikkat edecekleriniz arasında kendini göstermektedir. Ferforje tipi sandalye, masa ve askılık tipi ürün tercihlerinde de bulunabilirsiniz.

Paylaşım
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşım