Püsküllü Örgü Modelleri Ve Yapılışı İle Örgülerinize Ahenk Katın

Püsküllü Örgü Modelleri Ve Yapılışı– Örgü işlerinizi örerken biraz ahenk kazandırmak renklendirmek farklı görünüm katmak amaçlı sizler için püskül detaylı örgü modellerini derlemek istedim. Püsküllü kullanılabileceğiniz neler mi örebilirsiniz? Şallar, pançolar, bereler, bot patikler, büstiyerler, hırkalar, boyunluklar ve daha bir çok şey. Değişik bir hava kazandıracaktır ördüğünüz kılık kıyafetlere. Hem havalı hem de farklı bir görünüm sağlayacaktır. Örgü işi zaten son derece keyifli yapılan bir el işi türü olduğundan, hem keyifle örgü örmek, hem boş vakitlerinizi kıymetlendirmek ve ortaya harika şeyler çıkarabiliyor olmak iyi gelecektir sizlere. Sıradan bir örgüyi bile renklendirecek farklı bir hava katacaktır püsküller. Bu püskül ne menem bir şeydir nasıl yapılır onu da sizlere yazımızın sonundaki anlatımlı video ile sunacağım. Püsküllü örgü modellerine ilk örneğimle başlamak istiyorum. Aklınıza gelebilecek her örgüden püskülleri tercih edebilirsiniz. Boyunluklara da çok yakıştığını aşağıdaki örneğimizden anlıyoruz.

renkli puskullu orguden boyunlukrenkli puskullu orguden boyunluk

Örgü olsun olmasın normal bir kıyafetinize bile püsküller katarak farklılık kazandırabilirsiniz. Sizlere şimdi bir örgü çanta örneği göstermek istiyorum. Altına yerleştirilen püsküller ne kadar yakışmış siz de görünce beğeneceğinizi düşünüyorum. Çantanızı kolunuza taktığınızda ahenkle yürürken püsküller de size ayak uyduracak hoş bir görünüm oluşacaktır.


orguden puskullu canta modeli

orguden puskullu canta modeli

Yine şallar da püsküllerin çok yakıştığı bir örgü türü. Şalların uçlarına yapacağınız püsküller şalınızı daha hoş gösterecektir. Üzerinize şalı aldığınızda püsküllerle birlikte şalınız salınacaktır. Püskül demişken şimdi aklıma gelen püsküllü lif modellerini buradan sizlere göstermek isterim. Bakın bakalım püsküllü lif nasıl oluyormuş. Saçaklı örgülerde de püskül benzeri örnekleri görebilirsiniz. Tığ işi saçaklı örgüleri buradan inceleyebilirsiniz.

tig isi puskullu sal modeli

tig isi puskullu sal modeli

Yine değişik bir püskül örneği görüyorsunuz. Bir bluz tığ işi ile yapılmış püskülleri ile harika bir görünüm kazanmış. Yazları kullanabileceğiniz şık bir örnek. Daha farklı püsküllü örgüler için galerimizi ziyaret etmenizi isteyeceğim. Orada daha değişik örnekler görebilirsiniz. Örgülerinize siz de püskül katarak farklı bir hava katma düşüncesindeyseniz yazımızın hemen sonundan şiş ile püskül yapımını öğrenebileceğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

tig isi yazlik puskullu bayan bluz

tig isi yazlik puskullu bayan bluz

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir