Şişle Örülen Şal Modellerini Gördünüz mü Harikalar

Şişle Örülen Şal Modelleri– Kışa hazırlık demek sadece derin dondurucuya bir takım yiyecekler atmak değil tabii. Kışa gireceğimiz şu günlerde artık örgüler örebilir kışa güzel sıcacık bir giriş yapabilirsiniz. Örgü alanı çok fazla gelişiyor hanımlar mutlaka takip edin aslında örmeyi bilmeniz gerekmez o kadar dekoratif modern şeyler var ki görmelisiniz. Yılbaşı yaklaşıyor çocuklara yılbaşı şapkası örebilir çok tatlı bere şapka örebilirsiniz yine kırmızı çoraplar ya da süveter tarzı hem yılbaşında çocukları mutlu edebilir hem de yılbaşı ruhunu yaşayabilirsiniz. Beyazla kırmızı ve yeşilin ne kadar yakıştığını çok açıktır. Hemen buradan yılbaşı eldiven modeli anlatımına bakabilirsiniz. Kış denince akla kar gelir şalınızı ona uygun renklerle yapıp tam bir kış şalı elde edebilirsiniz. Tabii size derlediğim modeller şişle örülmüş harika modeller farklı renkler mevcut. Modelleri bildiğiniz örgü tekniği üzerinden çok modelli ya da sade yapabilirsiniz. Ben pek şiş işi bilmem ama insan görünce bu şık örnekleri yapası geliyor öğrenesim geldi benim de:)Örgüler el emeği göz nuru emek sarfı olduğu için bence paha biçilemez. Bunları yani yaptığınız işleri satarak bile evinize katkı sağlayabilirsiniz. Örün hediye edin kendiniz kullanın kızınız oğlunuz varsa çeyizine koyun. El emeği yıllar eskitemez yani o kadar değerli benim gözümde. Bu son yıllarda Derya Baykal ve benzeri programlarla daha bir örgüye ilginin arttığının farkında mısınız? Çok güzel işler çıkmaya başladı ve devam da ediyor. Hanımlar bayılacağınız en güzel şişle örülmüş şal örneklerini incelemeden geçmeyin. Şiş örgüsü bilmeyenler için yazımızın en altına şişle örülmüş kolay bir şal tarifi de ekliyorum. Umarım siz de bir yerden başlar güzel örgüler örersiniz.

blank


Üçgen şallar bana göre daha kullanışlı oluyor ama tarzınıza uygun olarak dikdörtgen ya da daha farklı şekillerde şal örülebilir. Delikli modellerde daha bir gösteriş görebilirsiniz. Güne giderken işe giderken ya da dışarı çıkarken her ortamda kullanabileceğiniz kolay kullanıma sahiptir şallar. Kollar boyun gibi giyilecek kısımlar olmadığı için özellikle orta yaşlı ileri yaşlı bayanların ilk tercihi şallar.

Şişle yapılan şallarda özellikle büyük parçalar olduğu için modeller çok hoş dizilip sergilenebiliyor. Özellikle şişle yaptığınız şallar yumuşak ve elinizde biraz rahatsa çok şık düşebiliyor. Şişle yapılan şallarda ajur modelini sıkça görüyoruz. Ajur modeli ile delikler oluşturulup şallara daha bir görsel hava katılıyor. Paylaştığım örnekler size fikir verebilir. Yeni örnekler arıyorsanız şişle örülmüş şal örneklerini sizler için derledik. Dediğim gibi kolay şişle yapılmış bir şal örneğinin yapılışını da yazımızın hemen sonunda sizlerle paylaştık. İzleyerek kolayca öğrenebilirsiniz. Sanırım bu internetin en güzel yanı da bu olsa gerek aradığın örneğin yapılışını da kolayca bulabiliyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir