Su dalgası saç modelleri

su dalgası saç modelleri
su dalgası saç modelleri

Su dalgası saç modelleri eskiden beri süregelen ve  saç modellerinin trendleri arasın da yer alan bir modeldir. Genellikle genç hanımların sıkça rağbet ettiği su dalgası saç modeli,maşayla yada örgü yöntemiyle kolayca elde edebilirsiniz.Oldukça havalı, asi saç modellerinden olan su dalgasını özel günlerde ve günlük hayatta dilediğini gibi kullanabilirsiniz. Özellikle çalışan bayanlar her salah saçlarına nasıl şekil vereceği konusun da kararsızlıklar ve zorluklar yaşıyor. Düz saçlarından sıkılanlar yada dalgalı olan saçlarının buklelerini daha belirgin hale getirmek isteyenler için su dalgası saç modellerini öneriyorum. Sürekli uğraşmak istemiyorsanız o zaman aylarca size kalıcı bir su dalğası saç modeli sunacak olan perma yaptırabilirsiniz. Arada bir değişiklik için de evde kendiniz bile kolaylıkla dalgalı saçlara kavuşabilir ve farklı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Evde su dalgası için aslın da çok fazla bir şeye ihtiyacınız yok… Bigudiler, saç köpük yada saç spreyi ile bu işi halledebilirsiniz. Saçlarınızı sarmadan önce mutlaka dalganın içemi yoksa dışa mı dönük olmasını istediğiniz şekil de bigudileri sarın…

Sizlere  evde su dalgası nasıl yapılır bilgilerini sunmak istiyorum. Bu bilgiler ile sizde dalgalı saçlara sahip olacaksınız.Öncelikle basit yöntemlerden bahsetmek gerekirse, saçlarınızı parmağınıza dolayarak bile su dalgaları elde edebileceğinizi söylemekte yarar var. Banyodan sonra ıslaklığı havluyla alınmış hafif nemli saçı, tutamlar halinde parmağınız veya kalem gibi ince bir çubuğun etrafına dolayın ve yaklaşık 2 dakika bekleyin. Sonrasında buklenin dönüş yönünü bozmadan parmağı veya kalemi buklenin içerisinden çıkarın. Bu işlemi diğer tutamlara da yapın ve saçlarınızı bolca spreyleyin. Ancak bu yöntem, saçı çabuk şekil alan ve hafif kıvrımlı saçlara sahip kadınlar için daha etkili olacaktır.
İkinci olarak, banyodan çıktıktan sonra ıslak saçınıza, bukleli saçlara özel saç köpüğünüzü köklerden uçlara doğru olmak üzere iyice yedirin. Sonrasında, istediğiniz sıklığa ve dalga genişliğine göre saçlarınızı ayırıp sıkı bir şekilde örün. Örgülerinizi tamamladıktan sonra fön makinesiyle yüksek ısı düşük hızda örgülerinizi kurutun. Kurutma işlemini bitirdikten sonra zamanınız varsa saçlarınızı 1 saat daha örülü olarak tutun. Son olarak dalgalarını bozmamaya dikkat ederek örgüleri açın ve saç spreyinizi sıkın. Daha hacimli bir görüntü elde etmek için saçlarınızı öne arkaya yavaşça sallayın.

su dalgası nasıl yapılır
su dalgası nasıl yapılır

Ünlülerin Maşalı Saç Modelleri İçin Tıklayınız

Başka bir uygulama da düzleştiriciyle yapılıyor. Bu uygulama öncesinde saçlarınıza termal koruyucu bir sprey veya krem uygulaması yapmalısınız. Düzleştiricinizin seramik olması, saçlarınızı kırmaması açısından oldukça önemlidir. Kuru saçlarınızı tutamlar halinde ayırın, bir tutama ne yöne bukle vermek istiyorsanız düzleştiricinizi, kökten uca doğru giderken o yöne doğru çevirin. Diğer tutamlara da aynı işlemi uygulayın. Sonrasında saç spreyini sıkın. Elde ettiğiniz su dalgalarının doğal durması açısından saçlarınızı ellerinizle hafifçe açın.
Su dalgası için özel maşalar da mevcut, ancak bu maşaların fiyatı oldukça yüksek olabiliyor. Normal maşayla yapılmış dalgalar, her zaman doğal durmayabilir. Buradaki su dalgası saçların oldukça doğal bir forma ulaşmasından geçer. Buna rağmen işlemi normal bir maşayla uygulamak isterseniz, çok ince olmayan tutamları bukle yaptıktan sonra saçlarınızı ellerinizle hafifçe açıp, öne arkaya sallayın ve spreyleyin.
Son olarak basit bir yöntemden bahsetmek gerekirse, özellikle dalgalı – kıvırcık saçlar için oldukça iyi sonuçlar veren vigoyu kullanmanızı öneririm. Saçlarınıza hafif nemliyken köpük sürün ve bu köpüğü saça iyice yedirin. Sonra saçlarınızı ellerinizle yukarı doğru olacak şekilde sıkıştırıp bırakın. Ardından vigoyu fön makinenize takın ve aparatın ucu yukarı bakacak şekilde saçlarınızı tutam tutam içine alıp, yukarı doğru çıkararak saç köklerinde tutun. Her tutam için yaklaşık 2 dakika kurumasını bekleyin ve diğer tutamlara da aynı işlemi uygulayın. Buradaki önemli nokta, fön makinenizi düşük hızda ve yüksek ısıda ayarlamak olacaktır.


su dalgası sarı saç modeli
su dalgası sarı saç modeli

2016 yılının saç modellerinin ilk sırasında yer alacak olan su dalgası saç modeli yapılış bakımından da çok uğraştırmıyor.Gece yatmadan evvel yıkadığınız saçlarınızı örgü yaparsanız zaten sabah uyandığınızda doğal dalgalar elde etmiş oluyorsunuz.Saç önlerini düzleştirici yardımıyla düzelttikten sonra saçınıza biraz sprey sıkmanız kafi gelecektir.

Saç maşası ve düzleştirici ile sizlere su dalgasının nasıl yapıldığına ait olan videoyu izlemenizi öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir