Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler Haydi Tatil Moduna Giriyoruz

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler– Yazın gelmesiyle artık tatil planları da yapılmaya başlandı sanıyorum. Siz hala tatil planınızı yapmadıysanız bu yazımızı mutlaka okuyun zira çok faydasını göreceksiniz. Tüm yıl düşünüp hayalini kurduğumuz bir tatile çok yaklaştıysanız artık bunun keyfini çıkarma zamanı geldi. Ama tatile çıkmadan önemli olan yapılması gerekenleri de mutlaka gözden geçirmelisiniz. Yazımızı okuduğunuzda tatile çıkarken gözünüz arkada kalmadan güzel keyifli huzur içinde bir tatil geçirebileceksiniz. Özellikle tatil dönüşü yorgun argın eve girdiğinizde evin düzenli ve temiz olması en çok isteyeceğiniz şey olabilir. Gitmeden önce tabi tatilden dönüşte neler olacağını bilemezsiniz bu yüzden evin temiz ve düzenli bırakılması çok önemli.Tatil tüm yılın tüm yorgunluğunu atabilen harika bir terapi yöntemidir bana göre. 2 hafta da olsa tüm yılın o yorgun sıkkın havasından en azından bir süreliğine uzaklaşmış oluyorsunuz. Dilediğiniz gibi dinlenip keyifle istediğinizi yapabiliyorsunuz. Evden çıkmadan ev için bazı tedbirler almanız daha rahat kafanız evinize takılmadan bir tatil geçirebilirsiniz. Bunun için öncelikle evinizde beslediğiniz evcil hayvanınız ya da bitkiniz varsa mutlaka güvendiğiniz bir arkadaşınıza bırakmanız olacaktır. İlk kez tatile çıkıyorsanız mutlaka gideceğiniz ve kalacağınız yeri iyi araştırın rezervasyonu yaptırın ki sıkıntı çıkmasın. Yine uçak biletlerinizi kalacağınız süre için gidiş dönüş olarak satın alın. Gitmeden mutlaka biletinizi önemli belgelerinizi yanınızda bulundurun. Özellikle yurt dışında tatile çıkıyorsanız vize pasaport sehayat sigortası belgelerini unutmamanız gerekir. Yine kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka yanınızda olsun.

Tatile çıkmadan yapacağınız en eğlenceli iş ise bavulunuzu hazırlamak. Güzel mayolar bikiniler yazlık tiril tiril kıyafetlerin özenle yerleştirildiği bavulda eksik olmamalı. Özellikle bavul hazırlama işine birkaç gün önceden başlayıp liste yapın ki alacaklarınız eksik kalmasın. Yine dönüşte oradan alacağınız şeyler olursa ona göre bavulda boşluk bırakmak faydalı olacaktır. Evinizle ilgili de önemli olan pencerelerin balkon kapılarının kilitli olduğundan emin olunmalı. Doğalgaz elektrik su sistemleri kontrol edilmeli. Taşınabilir değerli eşyalarınız varsa mutlaka yanınıza alın evde bırakmayın. Yine özellikle buzdolabında bozulabilecek ve buzdolabının içine kötü koku verecek olan besin ve yiyecekleri tatile gidene kadar tüketmeli ya da elden çıkarmalısınız. Özellikle hanımlar için özel günleri için ped ya da koruyucu bulundurmaları faydalarınadır. Kişisel temizlik ise gitmeden yapılabilir yanınızda jilet ya da malzemeleri yük etmemek için.


Tatile çıkarken nakit para da çok önemlidir. Hatta bavula koyduğunuz kıyafetlerden daha da önem arz eder yanınıza aldığınız nakit. Onun için oldukça fazla miktar nakit almaya bakın. Tüm parayı aynı cüzdanda taşımak yerine paranın bir kısmını kolay kaybolmayacak bir yere yerleştirebilirsiniz. Bir kısmı kaybolursa en azından sizi kurtaracak diğer yarısına ulaşılabilesiniz. Mutlaka kimliğinizin ehliyetinizin de yanınızda bulunması gerekiyor. Tüm bu bilgiler ışığında eminim ki daha rahat ve huzurlu bir şekilde tatile çıkabileceksiniz. Yine eğer bir aile iseniz yani bebekli çocuklu bir aile iseniz buna uygun tatilinizi yönlendirmeniz gerekiyor. Yani özellikle bebekler yolculukta sıkıntı çıkarmaması için onların sevdiği dikkatini çeken bir oyuncağı yanınıza almak avantajınıza olacaktır. Yine ufak atıştırmalıklar onları bir süre oyalayacaktır emin olun. Hamile olanlar tatilde denize girebilirler mi bu önemli konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir