Tığ İşi Saçaklı Örgüler Çok Farklı Örnekler Sizlerle

Tığ İşi Saçaklı Örgüler– Bu yıl saçaklar çok moda. Tişörtlerde, eteklerde, şortlarda sıkça kullanılmış. Peki örgülerde de saçaklı seçimler tercih ederek modaya uyum sağlayabilme fikri çok hoş değil mi? Tığ örgüler ister motifler halinde tercih edilsin, isterseniz bütün örgü halinde örün, her iki seçimde de oldukça şık görünümlü örgüler elde etmeniz kolay olacaktır. Motifli örgüleri kıyafet dışı amaçlarınız içinde kullanabileceğinizden, dilediğiniz sayıda motifler örerek, hem giysi hem de diğer amaçlara yönelik değerlendirebilirsiniz. Saçaklı neler örülebilir derseniz seçenek çok arkadaşlar. Şallar, boyunluklar, bolerolar, yelekler, etekler, yatak örtüleri, paspaslar ve daha bir çok şey. Saçaklar örgülerde kullanıldığı gibi hazır kıyafetler ya da diğer şeylerde de tercih edilebilir. Dediğimiz gibi aklınıza gelen gelmeyen her şeye iliştirebilirsiniz saçakları. Örnekleri görünce daha iyi fikir sahibi olabileceksiniz. Tığ işi bir yelek modelinin uç kısımlarındaki saçaklarla daha bir hoş görünmüyor mu? Hem açık renkli hem hafif tam bir yazlık model.

tig isinden sacakli yelektig isinden sacakli yelek

Yine saçaklar örgülerde en çok yakıştığı modeller de şallar. Aşağıda görüyorsunuz ya ne kadar hoş ve dökümlü duruyor. Bu modelde saçakların olmadığını farzedersek sıradan bir model gibi görünebilirdi. Ama saçaklar değişik bir hava katmış. Saçakları yapmak ta çok kolay aslında. Tığ işi saçak püskül yapımını en aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Gerçekten çok kolay siz de öğrenerek örgü işlerinize saçaklar ekleyerek ahenk kazandırabilirsiniz.


tig isinden sacakli sal modeli

tig isinden sacakli sal modeli

Saçakların bir yakıştığı yer de koltuk örtüleri. Koltuğun kenarlarından sarkan saçaklar hoş bir izlenim oluşturuyor. Hele ki tığ işinden böylesine hoş bir koltuk örtüsü yaptıysanız bu saçaklar da onun süsü olacaktır. Sanıyorum tığ işi saçaklı örgüler başlıklı bir yazı hazırlamıştım sizlere. Daha fazla saçaklı modelleri görebilmek için yazımızı tıklamanızı öneriyorum. Yazımızın en altında ise bir patik üzerine tığ işi saçak yapmayı ayrıntılı anlatan video bulacaksınız. Örgülerinizde siz de saçaklar yapmak isterseniz videoya tıklayarak izleyebilirsiniz. Saçaklar nerelerde kullanılabiliyor görmek için diğer örnekler için galerimizi ziyaret edebilirsiniz. Örnekleri görünce bence siz de örgülerinize saçak ekleme konusunda daha istekli olacaksınız.

tig isinden sacakli koltuk ortusu

tig isinden sacakli koltuk ortusu

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir