Tığ İşi Saçaklı Örgüler Saçaklar Örgülere Çok Yakışıyor Görmelisiniz

Tığ İşi Saçaklı Örgüler– Bu yıl saçaklar çok moda. Tişörtlerde, eteklerde, şortlarda sıkça kullanılmış. Peki örgülerde de saçaklı seçimler tercih ederek modaya uyum sağlayabilme fikri çok hoş değil mi? Tığ örgüler ister motifler halinde tercih edilsin, isterseniz bütün örgü halinde örün, her iki seçimde de oldukça şık görünümlü örgüler elde etmeniz kolay olacaktır. Motifli örgüleri kıyafet dışı amaçlarınız içinde kullanabileceğinizden, dilediğiniz sayıda motifler örerek, hem giysi hem de diğer amaçlara yönelik değerlendirebilirsiniz. Saçaklı neler örülebilir derseniz seçenek çok arkadaşlar. Şallar, boyunluklar, bolerolar, yelekler, etekler, yatak örtüleri, paspaslar ve daha bir çok şey. Hatta koltuklarınızı daha ilgi çekici yapmak için üzerindeki kırlentlere saçaklar örebilirsiniz. Saçakları tığ ile kolayca yapabilirsiniz hatta daha fazlası koltuk şallarında bile saçaklar kullanabilirsiniz. İşte tığ işinden yapılmış saçakları olan bir koltuk şalı. Ne kadar da renkli ve değişik bir görünüm sergiliyor değil mi?

tig isi sacakli koltuk salitig isi sacakli koltuk sali

Yine kıyafetlerinizde de saçaklar tercih edebilirsiniz. Tığ işi şallarda özellikle saçaklar çok hoş görünüm sunuyor hanımlar aklınızda bulunsun. İşte daha net anlayabilmeniz ve görebilmeniz için bir örnek. Saçaklar olmasa belki daha sıradan görünebilirdi ama saçaklar sayesinde değişik bir görünüm sunmuş aşağıdaki şal örneği.


tig isinden sacakli sal ornegi

tig isinden sacakli sal ornegi

Yine şallarda olduğu gibi bayan yelek modellerinde de saçaklar hoş görünüyor. Yelek demişken sevgili hanımlar ilginizi çekebilecek derya baykal ile tığ işi yelek örgülerini buradan inceleyebilirsiniz. Bu örneklerden esinlenebileceğiniz gibi yapacağınız örneklere saçaklar ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte tamamı saçaklardan oluşan model örebileceğiniz gibi kollarına eteklerine ekleyeceğiniz saçaklarla dilediğiniz şekilde saçak örgüler ekleyebilirsiniz.

tig isi sacakli bayan yelek

tig isi sacakli bayan yelek

 

tig orgusu sacakli bebek bereleri

tig orgusu sacakli bebek bereleri

Son örneğimiz de yukarıda yer alıyor ki anneler bu modellere bayılacaklar. Değişik bere modeli arayanlar için tığ işi saçaklı bereler ilham verebilir. Amacımız öncelikli olarak, bu yazı daha keyifli ve daha verimli geçirebileceğimiz seçenekler arasında örgü örmek olabilir. Hem güzel vakit geçirebilmek, hem de ortaya faydalı nesneler koyabiliyor olmak herkes için iyi bir duygu oluşturacaktır. Birazdan aşağıda sizlere tığ işi ile örülmüş saçaklı örgülerden bazılarını resimler halinde göstereceğim. Çok severek örmek isteyeceğinizi düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir