Tığ İşi Sehpa Örtüleri Dekoratif Ve Çok Zarifler

Tığ İşi Sehpa Örtüleri– Sehpa örtüleri eskilerde kaldı sanmayın. Özellikle de artık bu kadar fazla seçenek varken. Örgü örmeyi seven herkes, kullanacağı örtüleri örmeye devam ediyor. Ayrıca dantel asaleti, düz kumaş içerikli örtülere nazaran çok daha şık bir duruş sergiliyor. Çeyiz olarak hala örülmeye devam eden sehpa örtüleri, bir çoğumuzun kullanmaya bile kıyamadığı eşyaları arasında yer alır. Özel misafirler için çıkarılır, kullanılır ve yeniden ortadan kaldırılır. Sizde örgüseverlerdenseniz, sürekli kullanabileceğiniz sehpa örtülerini rahatlıkla örebilirsiniz. Günlük kullanım için harika seçenekler var. Yıldızlı, kalpli, çiçekli, renkli iplerle örülmüş o kadar çok alternatif var ki görmelisiniz. Hepsi birbirinden ilgi çekici. Örneğin aşağıdaki modelde çiçek motifi düşünülmüş ve beyaz yanında renkli ipler de kullanılmış. Sehpalarınızın üzerine uygun küçüklü büyüklü sehpa ölçüsüne uygun örnekler yapabilirsiniz. Hatta orta sehpa ve zigon sehpalarınıza takım da yapabilirsiniz. 

cicek tig isi sehpa örtüsücicek tig isi sehpa örtüsü

Dantel deyince aklımıza hemen kar beyaz örgüler geliyor olması gayet doğal. Eskiden en çok tercih edilen renkti. Çok fazla seçenekte yoktu sanki krem renginden başka. Ama şimdi neredeyse ulaşamayacağınız renk yok demek yanlış olmayacaktır. Evlerinizin rengarenk dantellerle süslenmesi, sürekli bir bahar havası içerisinde olması sizlerinde hoşuna gider öyle değil mi? Hem günlük kullanımınız için, isterseniz de misafirleriniz için kullanabileceğiniz örnekler göstereceğim sizlere. Ama bana kalırsa, hayatınızda hiç bir şeyi, misafirlik olarak ayırmayın. Çünkü en önemli misafir kendinizsiniz. Öncelikli olarak kendi zevkiniz, kendi beğenileriniz için hareket edin derim. Şimdi tığ işi sehpa örtülerine birlikte bir göz atalım… Her daim kullanabileceğiniz yine bir kalp görünümlü sehpa örtüsü. Ortasındaki gül motifi ile eskilerin ninelerimizin çeyizlerini hatırlatıyor belki de bizlere. Yani ben bu modelden onu anladım. Koklasam sanki o güzelim naftalin kokulu ahşap sandıklardan çıkmış havası sunuyor bana. Bilenler ne demek istediğimi anlayacaktır. Sizler de eskilerin o şık örneklerini beğeniyorsanız bu model tam size göre. 


kalpli tig isinden yapilmis sehpa örtüsü

kalpli tig isinden yapilmis sehpa örtüsü

Çay saatlerinizde sehpaların olmazsa olmazı dantel örtüler misafirlere ne kadar önem verildiğinin, Türk misafirperverliğinin önemini vurgular aslında. Eskiden ninelerimiz annelerimiz o kadar özen gösterirlerdi ki çoluk çocuğun dantellere el değmesine bile izin vermezlerdi. Aşağıdaki örnekte de hoş bir el emeği göz nuru kokusu alıyorum sanki. Tam bir beş çayı havası sunuyor bize. Yine misafirperverliğinizi gösterebileceğiniz en güzel dantel tepsi örtü modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Çok hoş modeller yer alıyor bakmadan geçmeyin. 

tig isi sehpa örtüsü

tig isi sehpa örtüsü

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir