Tığ İşi Yazlık Örgü Modelleri Bu Yaz Neler Var Bakalım

Tığ İşi Yazlık Örgü Modelleri– Örgü örmeyi sevenlerdenseniz ya da örgü giyimi seviyorsanız bu konu çok hoşunuza gidecek. İçinde bulunduğumuz yaz ayları için kullanabileceğiniz tığ işi örgü modellerini inceleyeceğiz. Tığ işi örgüler, yapımı kolay ve çok şık görünümü olan bir örgü türüdür. Yaz akşamları için yanımıza alıp çıktığımız merserize hırkalar oldukça sık kullanılıyor. Ben sizlere kolaylık sağlamak amacıyla tığ ile örülmüş modeller konusunda ufak bir araştırma yaparak çok farklı modellere ulaştım ve resim galerimi aşağıda sizlerle paylaştım. Yaz yaklaşırken tığ işi hangi örgüler kullanılıyor merak ediyor musunuz? Yazlık kullanabileceğiniz çok çeşit var aslında. Askılı kıyafetlerin üstüne şık bolerolar, ince hırkalar, bluzlar, yelekler, elbiseler, etekler daha neler neler. Sizlere ilk olarak yazlık çok beğeneceğiniz tığ işi yazlık bir bluz sunmak istedim. Yine örnekte görüldüğü gibi askılı kıyafetlerin üzerine çok yakışacaktır diye düşünüyorum. Yazlık kullanabilmeniz için örnekteki gibi delikli ince örülmesi önemli. Yani bu şekil olmazsa yazlık olmasının bir anlamı yok değil mi?

tig isi bayan yazlik bluztig isi bayan yazlik bluz

Yine hırka ve yelekler de yaz kış tercih edilebilecek örgü işlerinden. Tığ işi örneklerle ördüğünüz ince hırkaları yazlık kullanım için uygun hale getirebilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki örnekteki gibi…Hanımlar daha önce sizlere sunduğum baharlık örülen merzerize hırkalar konulu yazımızı da incelemenizi tavsiye ederim. Oradaki örneklerde sizlere fikir verecektir.


tig isi orguden yazlik uzun bayan hirka

tig isi orguden yazlik uzun bayan hirka

Yine bayanların en çok ilgisini çeken modeller elbiseler. Peki ya tığ işi elbiseleri hiç böyle gördünüz mü? Yazın  plajda bile tercih edebileceğiniz tığ işi yazlık elbiseler çok hoşunuza gidecek. Günlük kullanıma da gayet uygun. Kısa uzun zevkinize göre hatta yandan yırtmaçlı model bile yapabilirsiniz. Çiçek motifli bu elbise tam da yazlık hanımlar.

tis isinden yazlik tunik

tis isinden yazlik tunik

Bolerolar ceketlere göre daha kısa modeller. Daha çok aslında elbise üstünde özellikle abiye elbise üstünde çok sıklıkla kullanılıyor. Siz bu yaz gideceğiniz davetlerde düğünlerde el örgüsü boleronuzla göz kamaştırabilirsiniz. Kısa ceket tarzında olduğu için kendinize her renk değişik modellerle bolerolar örebilirsiniz. Hanımlar paylaşcağım diğer modelleri galerimizden inceleyebileceğinizi hatırlatmak isterim. Çok özel yazlık tığ işi örgüler galerimizde.

tig isi yazlik bolero

tig isi yazlik bolero

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir