Tığ İşi Yelek Modelleri Motif Motif Yaza Yakışır Modeller

Tığ İşi Yelek Modelleri– Tığ işi zevkli bir el işidir diye düşünenlerdenim. Diğer el işi türlerine göre hem daha basit, hem de daha keyifli gelir hep. Motifli örgü türlerini beğeniyorsanız, tığ işi tercihi son derece mantıklı bir seçim olacaktır. Daha çok örgü işleri kışın kullanıldığı düşünülse de artık yazlık örgüler de kullanılmakta. Bunlardan biri de yelekler. Özellikle tığ işinden örülmüş olanlar yazın sizi bunaltmayacaktır. Eski modellere nazaran yeni daha bir gösterişli örnekler görebiliyoruz. Artık örgü yelekler her yaşa hitap eder olmuş. Tığ işi yelekleri inceledikten sonra ne kadar hoş modeller yapılmış göreceksiniz. Örgü örmeyi seven biriyseniz mutlaka gardrıbunuzda bu örneklerden bir tane bulunmalı. Hani kış bitince kışlıkları kaldırıp yerine yazlık ince kıyafetleri koyuyoruz ya bence tığ işi yeleklerinizi kışlık hurçlara kaldırmayın. Biliyorsunuz ki tığ işi yelekler zaten ince ve kısa kollu örülüyor kışın altına kalın kazaklarla yazın ise ince bodylerle bütünleyebilirsiniz yeleklerinizi.

kemerli tig isinden yelekkemerli tig isinden yelek

Örneğin yukarıdaki yeni tığ işi yeleklerden biri. Tam aslında gençlere yakışır bir örnek. Belindeki kuşak detayı da çok hoş. İncecik zarif bir şekilde örülen bu model size kim bilir ne kadar yakışacak. Size demiştim ya eski sıradan örnekler geride kaldı artık yerine daha modern farklı örnekler geldi. Tığ işinde iyiyseniz yelek modelinizin içinde birkaç farklı motif kullanarak görünümüne zenginlik katabilirsiniz. İşte tam aşağıdaki örneği anlatmaya çalışmıştım. Üstlerde farklı altlarda farklı motiflerle tam bir yazlık tığ işi yelek. Dilerseniz hanımlar yaz için kısa kollu bayan yelek modellerine buradan ulaşabilirsiniz.


yazlik tig isi yelek ornegi

yazlik tig isi yelek ornegi

Sade bir bluz ya da tişört üzerine, şık bir tığ işi yelek harika olacaktır bence. Motifli tığ işi tercih edecekseniz, motifli örgüleri örmek daha keyifli olabilir. Yani buradan şu sonuca varılıyor sanırım, nasıl isterseniz seçebilirsiniz. Tığ işi, motifli ya da motifsiz, renkli, desenli her seçeneğiniz olacaktır. Şimdi sizler için hazırladığım örnekleri paylaşmak istiyorum. Harika modelleri örnek alarak, çok beğenerek kullanacağınız yelekler örebilir, büyük bir zevkle kullanabilirsiniz. Ellerinize sağlık arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir