Vazelin Kirpikleri Uzatıyor mu? Vazelin Mucizeleri

1237

Kirpikleri Uzatıyor mu?– Vazelin çok eskilerden beri kullanılan hem cilde hem vücuda yararı bilinen harika bir üründür. Kozmetik sektörünün en masum en zararsız ürünlerindendir. Vazelinin birçok şeye iyi geldiğini duymuştum ama uzatmada da etkisi büyükmüş. Peki vazelin ile kirpikler nasıl uzar? Ne kadar etkili bir uzama olur? Evet aslında vazelinin kirpik uzatmada etkisi varmış ama tabii bunun yanında beslenmeye dikkat etmek gerekli mineral vitaminleri almak önemli. Çünkü tüm uzuv ve organlarımız gibi kirpiklerimizin de protein minerale ihtiyacı vardır uzamak için. Vazelinin bir faydası var ki tırnaklar için çok faydalı. Kırılmaları önlüyor yine saçların uçları için ve onarıma sahip. Makyaj temizlemek için birebir.

Kadınların makyaj yaparken önem verdikleri şeylerden biridir kirpiklerinin uzun ve bakımlı olması. Kirpikler seyrek ve kısa ize vazelinin bu konuda işe yaradığı ileri sürülmekte. Kirpiklere vazelin sürmek yan etkisiz doğal bir yöntemdir. Deneyip siz de düzenli kullanıp farkı görebilirsiniz. Dedim ya aslında tek başına belki vazelin etkili olmayabilir şimdi biz vazelin kirpik uzatıyor dedik ama sağlıksız besleniyor gerekli vitamin ve mineralleri almıyorsanız vazelinin size yapacağı bir şey yok. Vazelin en azından o kozmetik ürünleri gibi değil doğal ve yan etkisiz gözlere zararı dokunmadığını bilmeniz yeterli. Aynı zamanda vazelini belli bir saat aralığında da sürmeniz gerekmiyor vazelin etkisini yitirince yeniden sürebilme gibi lüksünüz var. Kirpik gibi saç ve kaş bakımında da etkilidir vazelin. Örneğin saçlarınızın uçları cansız ve kırılıyorsa vazelin sürebilirsiniz. Yine kaşlarınız seyrek ve istediğiniz gibi değilse vazelin onun da bakımını sağlıyor.

Dikkat etmeniz gereken şey ise piyasada çok farklı markaların vazelin ürünleri bulunmakta. Kimyasal karışmamış doğal olması bizim için çok önemli. Renksiz, klasik ve hafif pembe renkli olan vazelini kullanmak faydalı olacaktır. Gerçek doğal vazelin kendine has biraz serttir piyasadaki diğer krem ve nemlendiriciler gibi yumuşak ve hoş kokulu olmayabilir kendine has kokusu vardır vazelinin. Vazelin ile kirpik yanında daha dolgun canlı bir görünüm de katacaktır. Hatta rimel sürdükten sonra üzerine vazelin sürdüğünüzde olduğundan daha dolgun duracaktır. Vazelinin etkisini görebilmek için düzenli ve uzun süreli kullanmakta fayda var ve çok fazla göz içerisi ile temas ettirmediğiniz sürece daha iyi olacaktır. Buradan dilerseniz vazelinin diğer faydalarını inceleyebilirsiniz.

Paylaşım
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşım