Vintage tarz dekor nasıl yapılır?

Farklı bir dekoratiflik için vintageden faydalanabilirsiniz.
Farklı bir dekoratiflik için vintageden faydalanabilirsiniz.

Ev dekor değişikliklerinde son senelerde popüler bir görünüm olan vintage tarzından faydalanmayı düşünür müsünüz? Farklı ama bir  o kadar da ilgi çekici görünüm ve dekor tamamlayıcıları ile gözlerinize inanamayacağınız alternatif görünümleri sunan vintage dekorasyon önerisinde üstteki görünüm bir çalışma odası ya da dinlenme odasında uygulayabileceğiniz bir görünüm olabilir. Nostaljik eşyalara evinizde yer açıcı fonksiyonu ile beğeni kazanmış olan bu dekorasyonda orijinal ve tarz bir görünüm yakalayabileceksiniz. Bazı gençlerin söylemine dönüşecek olan babaannem tarz bir ev dekoru mu çılgınlığında bir görünüme yer vermeyecek ölçülü değişimleriniz ile bu tarzı gerektiği kadar odalarınızda hissettirebilirsiniz.

Zarif ve nostaljik görünümler vintage tarz ile yakalanabilir.
Zarif ve nostaljik görünümler vintage tarz ile yakalanabilir.

Vintage tarzı odalarınızda uygularken üstteki bir görünüm ile değişime yer açabilirsiniz. Nostalji rüzgarlarını odalarınızda hissettirirken nostaljinin yemek odalarında hissettirilebileceği ortam zenginlikleri tarzı uygulamalara dekeorasyonunuzda yer verme tercihinde bulunabilirsiniz. Sıcak ve samimi ortam oluşumuna zemin hazırlayıcı roldeki bu dekor tarzı ilgi çekici görünümü ile huzur arayanların kurtarıcısı olabilecek uygulamaları gerçekleştirebilmenizi sağlayabilmektedir. Üstteki resimde oldukça pastel tonlarda gerçekleştirilen dekorasyonda enerjik ve kendini gösteren rahatlatıcı bir oda görünümünü evinize davet edebilme ayrıcalığını yakalamış olabileceksiniz. Mobilya mağazalarında vintage tarz denildiği zaman mobilya fiyatlarında uçukluklar oluşabilecektir. ama kendi seçeceğiniz vintage mobilyalarla dekorasyon oluşumu elde etme düşüncesine girmeniz durumunda daha ekonomik bir dekor oluşumunu meydana getirmiş olabileceksiniz.Vintage dekor da seçimlerinizde takım mobilyalar yerine kendi yaratıcılığını kullanabilirsiniz.
Vintage dekor da seçimlerinizde takım mobilyalar yerine kendi yaratıcılığını kullanabilirsiniz.
Çiçek tarzı desenlerin yer aldığı perde modelleri, eskitme mobilya kullanımlarınız, oyma desenli dolaplar, açık tonda duvar kağıdı seçimleriniz ile oda görünümlerinizi yeni baştan yaratabilme olanağı elde edebilirsiniz. Üst resimde de kare desenli halı örtüleri, eskitme sehpa ve açık renk tonunun yoğun kullanımı ile elde ettiğiniz görünüm tam bir vintage uygulamanın ta kendisidir. Oda dekorasyonlarınıza anlam katmaya hazırım diyenlerdenseniz vintagenin her halini uygulayamaya başlamadan önce tavsiyelerim karşısında uygulayabileceklerinizden yana tercihte bulunma gayretini göstermeye bakmalısınız. En özel görünümlü oda dekorasyonlarını elde etmek için fikirlerimi uygulamaya geçirmeye ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir