Yeni anneler bu önerilere kulak verin ! | Melekler Mekanı Kadınlar Melektir

Yeni anneler bu önerilere kulak verin !


Yeni anne olacak yada olmuş olanlar için tavsiyeleri ile sizlerleyiz. Değerli melekler mekanı takipçilerimiz,sitemizi en çok takip edenlerin hamile bayanlar ve yeni anneler olduğunu biliyoruz. Elimizden geldiğince sizleri bilgi sahibi yapmaya çalışıyoruz.
Yeni anne olan hanımlarda sıkça görülen lohusa sendromunu en az hasarla atlatanlardan olmanızı dileriz. Bazı bayanlarda lohusa sendromu oldukça buhranlı geçebiliyor..Bu sebeple önerilerimize kulak vermenizi öneririz. İkiz bebek bakımı için burayı tıklayınız
Öncelikle annelik kendinizi eve kapamanız değildir..Mümkün olduğunca aileniz ve sevdiğiniz dostlarınızla bağlarınızı kuvvetlendirin.Sizi sıkan konu her ne ise paylaşmaya sakın çekinmeyin.
Evden elinizden geldiğince uzaklaşıp ,park gibi ortamlarda diğer annelerle tanışmaya fikir alışverişi yapmaya özen gösterin.
Eğer ruhen kendinizi misafire hissetmiyorsanız hayır demeyi bilin.
Bebeğinizin karnı tokken ve altı temizken onunla temas kurup,şevkatinizi göstermeye gayret edin.
Bebeğiniz sizi uykusuz gecelerle tanıştıracaktır,sizde bebeğiniz uyuduğunda uyumaya ,vücudunuzu ve beyninizi dinlendirmeye özen gösterin.

Bebeğinizi kucağınıza alın ve yüzünüze yaklaştırın. Birbirinizin gözlerinin içine bakmak onu heyecanlandıracaktır.

Masaj yapıp okşayın. Masajı özellikle bebek yağı ile yaparsanız bebeklerin gaz sancısına da iyi gelecektir. Bebekler için masaj yağını buradan satın alabilirsiniz.

Altını değişirken ya da banyo yaptırırken masaj yapın, onu sevip okşayın. Bu şekilde aranızdaki bağ güçlenir ve masaj sayesinde rahat bir uyku çeker.

bebek bakımı ile ilgili tavsiyeler

bebek bakımı ile ilgili tavsiyeler

Bebeğinizi yanı başınıza yatırarak ona sokulun. Kokunuzu, sıcaklığınızı ve kalp atışınızı hisseden bebeğiniz bu şekilde kendini güvende hissedecektir.

O gün yaptıklarınızı kısaca miniğinize anlatın. Bunu yaparken saçma bir şey yaptığınızı düşünmeyin. Aksine konuşmanız onu rahatlatacak ve algılama becerisinin gelişmesini sağlayacak.

Şarkılar söyleyin

Karga gibi sesiniz olsa da hiç problem değil. Başkalarına söylemediğiniz sürece sorun yok. O sizin sesinize her şekilde hayran.

Oyunlar oynayın

Her zaman oyun oynamak için ona vakit ayırın. Altını değiştirirken, banyo yaptırırken çeşitli minik oyunlar uydurun, eğlenceli vakitler geçirin.

bebek bakımı için tavsiyeler

bebek bakımı için tavsiyeler

Açın müziğin sesini, alın bebeğinizi kucağınıza, başlayın dansa. Emin olun onun da çok hoşuna gidecek, annesiyle yakın olmaktan büyük bir mutluluk duyacak.

Anlasın anlamasın ona her gün az da olsa biraz kitap okuyun, resimler gösterin. Bu şekilde algılama gücü gelişecek ve aranızdaki bağ git gide kuvvetlenecek. Ayrıca melekler mekanı forum sitemiz için de yer alan merak ettiğiniz tüm bebek bakımı ile ilgili konuları bu linki tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bebeğiniz için henüz isim konusun da kararsızlıklar yaşıyorsanız bebek isimleri ve anlamları bölümümüzden kız ve erkek bebekler için değişik isimlere ulaşabilirsiniz.

 

Paylaşım

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Genel

En güzel buzdolabı modelleriyle şık mutfaklar

Beyaz eşya ihtiyacı herkesin mutfaktaki en önemli ihtiyaçlarındandır. Buzdolabı yiyecekleri saklama depomuz olarak en doğru seçilmesi gereken ürünlerdendir. Kimileri genişliğe önem verir, kimisi ise içindeki ürünlerin saklanma koşullarına bakar. Ama her koşulda iki ayrıntıya da dikkat ederek buzdolabımızın en iyiyi bize sunmasını tercih etmeliyiz. Taze ürün saklayabilen, ürünlerin koku karışma durumuna son diyebilen bir buzdolabına

İyi bir elektrik süpürgesi alırken ne gibi özelliklere bakmalıyız?

Elektrik süpürgeleri titiz bayanların ellerinden düşürmedikleri ürünler listesindedir. Bosch, Samsung, Rowenta, Altus, Arçelik, Arnica, Siemens gibi pek çok kaliteli marka ile evinizin temizliğini çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Elektirk süpürgesi alırken küçük işe yarar bir ürün arıyorsanız üstteki tarz dikey seçimlerde bulunabilirsiniz. Ama yine de bir elektrik süpürgesi tercihinizde öncelikle dikkat etmeniz gereken husus emiş

Zemin dekorunda zevkler ve tercihler

Parkeler bir evde en sık kullanılan zemin örneklerini ortaya koymaktadır. Pek çok kişi için olmazsa olmaz kabul edilebilecek zemin görünümlerinden öneriler ile evinizde kusursuz bir güzellik arıyorsanız zemin dekoru ile ev ortamındaki tüm ayrıntıların bütünlük göstermesi konusuna özen gösterebilirsiniz. Koyu renk parke modelleri ile üst resimde yakalanan renk uyumu ve dekor zenginliğini odanızda görmekten keyif

Erkek bebek odaları için dekor önerileri

Bebek odası dekorasyonlarını yapmak isteyen ebeveynler için buradayım. Benim fikirlerimden faydalanarak bebeklerine huzur dolu bir ortam sunan pek çok ebeveyn arasında sizde yer almak istemez misiniz? Erkek bebek odalarında ne gibi ayrıntılara dikkat etmelisiniz, bebeğiniz nasıl huzur bulur konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağım. Kız bebek odası dekorasyonları ile ortak yönleri bulunan erkek bebek odası dekorasyonları sadelikten

2017 16 nisan referandumda oyumu nerede kullanacağım

2017 Referandumda nerede oy kullanacağım, YSK yurt içi seçmen sorgulama, E devlet nerede oy kullanacağım- TV kanallarından tutun da spor salonlarına, oradan da dolmuş hatta altın günlerine kadar her yerde referandum konuşulmaya başlandı. Artık bir seçim atmosferine girmiş bulunuyoruz. Herkes ana yasadan şikayet edip dururdu. Sonunda da MHP ve AK Partinin ortak tavrı ve ortak metni ile

KimdirMelekler Mekanı

Paylaşım
luletasi