Yeni anneler bu önerilere kulak verin !

yenidoğan bebek bakımı
yenidoğan bebek bakımı

Yeni anne olacak yada olmuş olanlar için bebek bakımı tavsiyeleri ile sizlerleyiz. Değerli melekler mekanı takipçilerimiz,sitemizi en çok takip edenlerin hamile bayanlar ve yeni anneler olduğunu biliyoruz. Elimizden geldiğince sizleri bilgi sahibi yapmaya çalışıyoruz.
Yeni anne olan hanımlarda sıkça görülen lohusa sendromunu en az hasarla atlatanlardan olmanızı dileriz. Bazı bayanlarda lohusa sendromu oldukça buhranlı geçebiliyor..Bu sebeple önerilerimize kulak vermenizi öneririz. İkiz bebek bakımı için burayı tıklayınız
Öncelikle annelik kendinizi eve kapamanız değildir..Mümkün olduğunca aileniz ve sevdiğiniz dostlarınızla bağlarınızı kuvvetlendirin.Sizi sıkan konu her ne ise paylaşmaya sakın çekinmeyin.
Evden elinizden geldiğince uzaklaşıp ,park gibi ortamlarda diğer annelerle tanışmaya fikir alışverişi yapmaya özen gösterin.
Eğer ruhen kendinizi misafire hazır hissetmiyorsanız hayır demeyi bilin.
Bebeğinizin karnı tokken ve altı temizken onunla temas kurup,şevkatinizi göstermeye gayret edin.
Bebeğiniz sizi uykusuz gecelerle tanıştıracaktır,sizde bebeğiniz uyuduğunda uyumaya ,vücudunuzu ve beyninizi dinlendirmeye özen gösterin.

Bebeğinizi kucağınıza alın ve yüzünüze yaklaştırın. Birbirinizin gözlerinin içine bakmak onu heyecanlandıracaktır.Masaj yapıp okşayın. Masajı özellikle bebek yağı ile yaparsanız bebeklerin gaz sancısına da iyi gelecektir. Bebekler için masaj yağını buradan satın alabilirsiniz.

Altını değişirken ya da banyo yaptırırken masaj yapın, onu sevip okşayın. Bu şekilde aranızdaki bağ güçlenir ve masaj sayesinde rahat bir uyku çeker.


bebek bakımı ile ilgili tavsiyeler
bebek bakımı ile ilgili tavsiyeler

Bebeğinizi yanı başınıza yatırarak ona sokulun. Kokunuzu, sıcaklığınızı ve kalp atışınızı hisseden bebeğiniz bu şekilde kendini güvende hissedecektir.

O gün yaptıklarınızı kısaca miniğinize anlatın. Bunu yaparken saçma bir şey yaptığınızı düşünmeyin. Aksine konuşmanız onu rahatlatacak ve algılama becerisinin gelişmesini sağlayacak.

Şarkılar söyleyin

Karga gibi sesiniz olsa da hiç problem değil. Başkalarına söylemediğiniz sürece sorun yok. O sizin sesinize her şekilde hayran.

Oyunlar oynayın

Her zaman oyun oynamak için ona vakit ayırın. Altını değiştirirken, banyo yaptırırken çeşitli minik oyunlar uydurun, eğlenceli vakitler geçirin.

bebek bakımı için tavsiyeler
bebek bakımı için tavsiyeler

Açın müziğin sesini, alın bebeğinizi kucağınıza, başlayın dansa. Emin olun onun da çok hoşuna gidecek, annesiyle yakın olmaktan büyük bir mutluluk duyacak.

Anlasın anlamasın ona her gün az da olsa biraz kitap okuyun, resimler gösterin. Bu şekilde algılama gücü gelişecek ve aranızdaki bağ git gide kuvvetlenecek. Ayrıca melekler mekanı forum sitemiz için de yer alan merak ettiğiniz tüm bebek bakımı ile ilgili konuları bu linki tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bebeğiniz için henüz isim konusun da kararsızlıklar yaşıyorsanız bebek isimleri ve anlamları bölümümüzden kız ve erkek bebekler için değişik isimlere ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir