Yorgun ifadenizi yok edecek makyaj tüyoları

makyaj hileleri
makyaj hileleri

 

Uykumuzu alamadığımızda ,stresli günlerin ardından,sigara,kahve ,çay ve alkol tüketimi fazlalaştığında yüzümüzde bir mahmurluk belirir.Koyu gözaltı halkaları oluşur.Bir anda yaşlandığımızı hissedip daha da mutsuz oluruz. Düşünsenize bir gün öncesinden çok fazla uykusuz kaldınız ve gözleriniz oldukça şiş ve yorgun görünüyor… Yada dün akşam bir davete gittiniz özel bir gece makyajı yaptınız ertesi gün yine aynı şekil de tekrar bir davete katılmak zorundasınız.. Fakat bir gün önce uyguladığınız makyaj ve geçirdiğiniz uykusuzluk sizin herzamankinden daha yorgun  görünmenize neden olacaktır. Bir takım makyaj hileleri ve uygulanacak bilinçli bir makyaj ile daha dinç görünebilir ve yaptığınız makyaj yorgun ifadenizi gizlemenize olanak sağlayacaktır. Öncelikle siyah bir kalem yorgun bir yüzü daha çok yorgun gösterecektir. Bunun yerine daha açık bir kalem tercih ederek gözlerinizi ön plana çıkarabilir canlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Güzellik ve bakım önerileri ile bilinçli bir şekil de yapılan uygulamalar kusursuz bir makyaj görünümüne sahip olmanızı sağlayacaktır.Sizlerle bu kötü ifadeyi yok eden bazı makyaj tiyoları vermek istiyorum.Gözaltı halkalarından başlayalım ,hemen kapatıcınıza sarılmayın sevgili hanımlar,kapatıcı yerine kullanacağınız renk eşitleyici,(color corrector) ile renk farkını çok açmadan morun karşıt rengi olan turuncudur,yani ten rengi tonlarıyla gözlatı yorgunluğu ve halkalarınızı gizleyebilirsiniz.

yorgun yüz makyajı nasıl yapılır
yorgun yüz makyajı nasıl yapılır

Yorgun olduğumuzda kaşlar daha da düşük görünür ,buda daha yaşımızın üstünde bir görüntüye sahip olmamız demektir.Bunu önlemek için kaş kemiğinize mutlaka aydınlatıcı sürün ve kaşlarınızı kalem yada kaş farlarıyla doldurun.


Görüntünüz anında canlanıp değişecektir.Yorgun olduğunuz günlerde siyah göz kalemi yerine kahverengi göz kalemi yada kahverengi eyeliner  kullanmaya özen gösterin ve sadece kirpik diplerinize uygulayın.

maybelline kahverengi eyeliner
maybelline kahverengi eyeliner

 

makyaj nasıl yapılır
makyaj nasıl yapılır

Kirpikleriniz ne kadar uzun olursa,gözleriniz açık ve daha büyük görünür,bu sebeple kirpik kıvırıcı kullandıktan sonra maskara kullanmayı deneyin…Göz pınarlarınıza aydınlatıcı kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Sizin tüm yorgun görüntünüzü kamufle edecektir.Şeftali yada pembe tonlarında kullanacağınız allık ile yorgun görüntünüzden eser kalmadan makyajınızı tamamlamış olacaksınız. Yorgun yüzler için yapılan makyaj ile bir nevi sizi genç gösteren makyaj yapmış olacak ve her zamankinden çok daha çekici bir görünüme sahip olacaksınız.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir