Yüz şekline uygun kaş modelleri

Yüzünüze uygun kaş modelleri yüz şekilleri nelerdir ? Kaşlar yüz ifadesinin en dikkat çeken unsurudur. Yüzünüzü ön plana çıkaracak çok güzel bir kaşınızın olmasını her kadın gibi sizler de istersiniz. Ama önce bazı bilgileri bilmeniz gerekiyor. Bunlardan Birisi Yüz şekli sevgili melekler mekanı takipçileri.

Her ne kadar güzellik dünyasında da moda akımına uygun yüzümüzde yenilikler yapsakta ben kaş şeklinin yüzümüze en yakışanını kullanmamız gerektiğini savunanlardanım. Kalın kaşlar biliyorsunuz çok moda ve bizlerde buna ayak uydurmaya çalıştık. Yani, kalın kaş moda diye yüzünüze gitmeyecek şekilde kalın kaş konturu veya kaş dövmesi yaptırmak ne kadar doğru gelmiyorsa bana, başkasında gördüğümüz kaş şeklini kendimizde uygulamaya çalışmak da bir o kadar yanlıştır diye düşünüyorum.kalın kaş modelleri moda

Misal yuvarlak yüze sahip olanlar keskin kavisli kaş kullanmalılar ancak bu tip kaş ile yüzlerinin biraz olsa uzamasını sağlarlar.Uzun yüz tipine sahip bayanlar ise tam aksine kavisli kaş yerine düz kaş kullanarak ,yüzlerine ovallik katabilirler. Kare yüz tipine en uygun kaş modeli keskin olmayan, kaşlarınızın bitiş noktasına yakın, yuvarlak kavis verilmiş kaşlar. Bu kaş modeli, keskin hatlara sahip olan yüzünüzü daha yumuşak gösterecektir.

yuvarlak yüze uygun kaş nasıl olmalı

Alın bölgesi daha geniş, ve ince,dar bir çene yapısı olanlar ise geniş alın yapısını ve keskin çeneyi dengeleyecek kaş modeline ihtiyaçları vardır.


Yüz şeklimi nasıl bulurum ?
Yüz şekliniz ne nasıl bulursunuz ?

Yay gibi kaşlar diye tabir ettiğimiz model bu yüz tipine çok uygundur. Ancak ince kaşlar alnınızın daha çok ortaya çıkmasına sebep olur. Bu yüzden mümkün olduğunca kalınlaştırılmış, yay kaş tipine benzer, kavisi yumuşatılmış kaş modelleri oldukça idealdir.

Yüzüm Kare mi Yuvarlak mı Oval mi Uzun Mu Nasıl Anlarım ?

Sizlere eklediğimiz bu resimden yüzünüzün şeklinizi bularak ona göre kaş şekli oluşturmanızı tavsiye ediyorum kızlar. Tabiki hemen hemen her kadın gibi saçlarınızı kestiriyorsunuz ve bayan kuaförlerine gidiyorsunuz. Orada sizinle ilgilenen kişiye ” benim yüz şeklim ne ” diye sorduğunuzda o da size gerekeni söyleyecektir. Oval yüzü olan bir kişi iseniz ya da Uzun yüze sahip bir kadınsanız kaşlarınızı ona göre oluşturmanız gerekiyor.

Kontör Kaş Uygulaması İşe Yarar mı ?

Öncelikle bu uygulamada kullanılan kimyasalların ve boya malzemelerinin çok önemli olduğunu ve kontör kaş uygulamasında canınızın inanılmaz yanacağının altını çizmek istiyoruz. En az üç gün ilgili kaş bölgesinde yapılan kontör uygulaması ile sıkıntı çekeceğinizi, Yüzünüzü bu sürede yukayamayacağınızı ve kaş üstündeki uygulama alanına vazelin gibi bir yumuşatıcı süreceğinizin bilgisini verelim sizlere… Çok mecbur kalmadı iseniz ve kaşlarınız gerçekten var ise öncelikle yüz tipinize uygun bir kaş seçerek işe başlamanızı tavsiye ederiz.

HANGİ KAŞ MODELİ YÜZÜME YAKIŞIR ?

Doğal İnce Kalın Gizemli Kaş şekilleri

Aslında buna siz karar verebilirsiniz. Hemen sizlere dünya üzerinde bulunan ve bilindik olan tüm kaş modellerinin yer aldığı bir görsel ekleyeceğim. Buna göre sizler hangi kaş modelini isterseniz ve hangisi yüzünüze uyacak ise onu seçebilirsiniz. Tercih Sizin !

 

YÜZ ŞEKLİNE UYGUN KAŞ MODELİ NASIL SEÇİLİR ?

KALIN KAŞ MODELLERİ RESİM GALERİSİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir