Saç Boyamı Nasıl Akıtırım Doğal Yöntemlerle Çözüm

Saç Boyamı Nasıl Akıtırım– Kadınlar saçları ile mevzu olduğunda daha hassas olabilirler. Hatta kuaförü ile beğenmediği bir saç kesimi ya da boyası ile karşılaştığında tartışmaya da çekinmeden girebilir. Aslında herşeyin bir çözümü vardır. Saçlarımız her zaman istediğimiz şekil ve renklerde olmayabilir. Bazen aynaya baktığımızda hayal kırıklığına bile uğrayabiliriz. Aylarca belki de boyanın yok olmasını bekleyenler de olmuştur o kadar zaman neden istemediğiniz bir renkle zaman geçiresiniz ki? Peki ya o zaman ne yapılır?

Tabii ki kimyasal açıcılarla saçtaki boyayı akıtmak mümkün ama biz bu yazımızda daha fazla saçlarınızı yıpratmadan doğal yöntemlerle saç boyasının akmasını sağlamak.

 

 

Saç boyası akıtma dediğim gibi kimyasal yöntemlerle çok kolay ama size doğal yolları sunacağım. Özellikle şunu da hatırlatmak istiyorum ki saçlarınızı boyadınız ya da boyattınız renginden hoşlanmadıysanız mutlaka boyattıktan sonra fazla zaman harcamadan akıtmalısınız. Zaman geçtikçe boya saçlara daha fazla nüfus ederek akması zorlaşacaktır. Kuaförünüz tabii ki hemen bu işi halledebilir ama evde kendiniz boyadınız diyelim saçlarınızı doğal yöntemlerle hemen müdahale edip saçlarınızı akıtabilirsiniz.

Özellikle kızıl saç boyaları daha çabuk akar bilginize. Ama bir de şöyle bir konu var eğer kendi saç renginizden daha koyu bir renge boyadıysanız bunu açmak daha kolay. Ama saç renginizden daha açık bir saç rengi ile boyadıysanız bu biraz daha zor tabii. Ama tabii ki sevmediğiniz bir renkle de aylar süren bir süreç yaşamak zorunda değilsiniz.

 

Boyadıktan hemen sonra saç renginiz hoşunuza gitmediyse ilk yöntem sıcak su ile boyayı akıtmak. Çok sıcak su saçlara zarar verebilir ama her yıkamada normalden biraz fazla sıcak su saçlarınızı kolayca akıtacaktır. Diğer bir yöntem de karbonat. Saçlar için kurtarıcı bir şey diyebiliriz karbonat için. Karbonattan birkaç çay kaşığı şampuanınızın içine karıştırıp her yıkamada kullanabilir saçlarınızın da böylece daha açıldığını görebilirsiniz. Saçlara kimyasalların dokunması yıpratabilir bakım için banyodan önce ya da sonra dip ve saçlara zeytinyağı ile bakım yapabilirsiniz. Böylece daha parlak ve yıpranmadan en az zararı görecektir. Saç beyazlaması neden olur yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir