Saç Ekimi Ücretleri Saç Ekim Merkezi Tavsiyem

Konuyu Paylaş

Saç Ektirmek için uzun uzadıya düşünmemek gerekiyor aslında. Şimdi ben başımdan geçen saç ektirme macerasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle yaşım 44 ve 30 lu yaşlardan sonra saçlarının üst bölümünün çok büyük bir kısmını ( tamamına yakın ) kaybetmiş, 10 küsür senedir de kel olarak ortalarda dolaşan bir kişiydim. Birgün 5 yaşındaki Elif’im benimle dalga geçip, ” Zaten Şişmansın hemde kelsin ! ” deyince araştırmaya girdim arkadaşlarım. Akdeniz bölgesinde saç ekim fiyatları 3.000 tl den başlıyor. Bir arkadaşım ektirdi hatta beğenmedi ve 2. kez aynı yere gitti ücretsiz olarak toplamda iki seansta 4 bin kök saç ektirmiş oldu. Sonuç pek iyi değil hüsran desek yeridir. Bana bir kişi tavsiye etti Serkan Aydın İstanbul dedi neyse girdim ve Facebook’tan buldum ekledim. Bu birinci aşamaydı.

İSTANBUL SAÇ EKTİRME MERKEZLERİ DAHA İYİ : Hangi bölgede olursanız olun hatta şöyle diyelim boğulacaksanız büyük denizlerde boğulun kardeşim. Ben Arena idi heralde ismi onların yanına gittim ve sanatçı camiasından insanlar gördüm. Doğru yere geldiğimi bu adamların uzman olduğunu gayet net anladım. Saçımın resimlerini gönderdiğimde saç ekimi için gayet uygun olduğumu söylediler ( resim eklemesi yapacağım arkadaşlarım ) Bana çıkartılan para toplamda 6 bin tl idi bin tl kapora göndererek gün aldım ve o gün geldiğimde gittim. Saçlar çizildi Serkan Bey Tarafından ve ekip bizi bizim gibi kurbanlıklar ile birlikte aşağı katta bir yere götürdü. Ekip Baya sağlam mehmet Kardeşim olaki yazıyı görürsün gecikmişte olsa teşekkürümü lütfen kabul et.SAÇ EKTİRMEK ACITIYOR MU SÜREÇ NASIL İŞLİYOR : Saçlar tıraşlanmadan önce çiziliyor sonra sıfıra vuruluyor ve sizi ameyiyat masası gibi bir masaya alıyorlar. Hani şu masaj koltukları gibi yüz kısmı aşağıya doğru delik hah işte ondan. SAÇ EKTİRMEDE ANASTEZİ ACITIYOR MU : Yüzde yüz evet ama saçlı olacağınız hayatı düşünün on beş dakika sıkın dişinizi kafanızın saç alımı yapılacak yerine öncelikle iğnelerle girerek uyuşturuyorlar.  SAÇ EKİLMESİNDE SAÇ TOPLAMASI ACITIYOR MU ? İğnelerinizi olduktan sonra kesinlikle acıtma işi yok. Bu arada atladığım birşey daha var saç ekimi yöntemi fue idi bilginiz olsun. Bu saçların toplanması esnasında özellikle saç derisi ile kafatası arasına verilen solüsyonlar var bunlar kafanızda anlamsız saçma bir baskı yapıyor bilginiz olsun.

SAÇ EKİMİNDEN ÖNCE ŞU ŞEKİLDE KELAJDIM (:


SAÇ EKTİRME NE KADAR SÜRÜYOR : Bu iş, donör saçlarınızın sıklığına göre değişiyor. Benden toplamda 9.700 kök saç alındı ve ekimi yapıldı. Benim operasyonum ortalama 14 saat kadar sürdü. Can sıkıntısı başka birşey değil. Bi rahatlatan ilaçta veriyorlar normalde insanlar uyurlar ama ben uyuyamadım. Çileli bir 14 saat sürdü bilginiz olsun…. Yok öyle bedavadan saçlarım çıksın olayı 🙂 Bu 14 saat süre içinde mola vererek yemek yiyebiliyor hacetlerinizi ise giderebiliyorsunuz.

SAÇ EKTİRME İŞLEMİ DONÖR SONRASI EKİM : Gelelim diğer hususa, saçların toplaması yapılarak bir solüsyon içerisinde bekletiliyor. Bu arada Üst ekim olacak alanın iğne ve solüsyon sıvısıyla şişirilmesinin ardından değişen ekip gelerek manuel şekilde, daha önceden saçlarınızın çizilen bölümlerine saniyede belki üç delik delecek şekilde başlıyor operasyona. Tam delik işleri bittikten sonra en uzun sürenin geçeceği saçların tek tek ekim aşaması geliyor. Bu arada saç toplanması bir birbuçuk saat sürerken ekim çok uzun sürüyor.

Saç ekim işlemi gerçekleştikten sonra benim canımın en çok istediği şey tabiki sigaraydı arkadaşlarım. Elektronik sigarayı kaçacakmış gibi çektim. beni bir otele yerleştirdiler Sabah gelip ilk yıkamayı gerçekleştirdiler. İl gün yastığa koyduğunuz pedin sabahki hali içler acısıydı.

SAÇ EKİMİ SONRASI NELER OLUYOR : Saçlar ekildikten sonra bir kere üst ekim yapılan alanı minimum 3-4 ay hissetmeyeceksiniz. Kafanız kaşındığında ancak bastırarak kaşımanıza izin veriliyor. 40 gün sonra kabuklanma olayının kafadan atılması durumu aslında zevkli sıyırıyorsunuz tabi özel maddeleri var zaten ekim yapılan merkezde bunları sitlere anlatıyorlar. EKİLEN SAÇLAR NE KADAR ZAMANDA ÇIKIYOR : Tam olarak çıkması 12 ayı buluyor ise de bir ay sonra ilgili tarasız alandan saçlarınızın çıktığını görmek sizi heyecanlandırıyor. Sonuç olarak ben kelaj birisi idim ve artık değilim. Ekleyeceğim resimlere de bakarak neler olduğunu daha iyi görebilirsiniz. Belki biraz karışık anlattım ama umarım sıkılmamışsınızdır. Sonuç olarak kızım şimdi beni daha yakışıklı buluyor. En azından artık KELSİN BABA ! diyemiyor (:

Saç ekimi ile ilgili kafanıza takılan birşey olur ise lütfen yorum olarak bana ulaşın sizlere tüm süreci ya da merak ettiklerinizi daha net anlatayım. Hadi selametle… Az kalsın unutuyordum onuda yazayım sizlere, ben saç ekimini 06/04/2017 tarihinde yaptırdım aşağıya koyacağım resimlerde değerlendirmeyi ona göre yaparsanız sevinirim. 6 ay 15 gün kadar olmuş bu yazıyı eklediğimde göreceğiniz saçlar….

SAÇ EKİMİNDEN ORTALAMA 6 AY SONRA ( Bu arada ekilen saçlar döküldü bende 7. aydan itibaren yenileri çıkacak dediler ellerimle kontrol ediyorum gelmeye başladılar )

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares