Saçları Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Var mıdır?

Konuyu Paylaş

Saçları Uzatmak İçin Doğal Yöntemler– Saçlar özellikle biz kadınların en büyük sorunlarındandır. Özellikle bir kadın genç kızlığa girdiği andan itibaren saçlara ayrı bir özen gösteririz. Hatta dikkat edersiniz ki bayanların kuaförleri ile ilişkileri bir başka olur. Güvenilir kuaför bulmak kadınlar için her şeydir. Güzelim uzun saçlarınızı bir anda kestirip kısa saç kullanabilirsiniz ama uzun saça her zaman dönmek zordur. Uzaması için çok beklersiniz. Değişik saç uzatma çözümleri ararsınız. Kısa saç kullanmayı da sevebilirsiniz ama bu heves bir süre sonra geçecek yeniden uzun saç dönemine dönmek isteyebilirsiniz. Biz de size şimdi doğal yöntemlerle saç uzatılabilir mi? Ne derece ne kadar sürede saçları uzatabilirsiniz? Aslında uzatırken de sağlıklı gür uzatmak önemlidir.Sağlıklı uzayan kırıksız parlak saçlar her kadının hayalidir. Sizlere doğal yollardan saç uzatma yöntemlerinden bahsederken aslında herkesin evinde bulunan ekstra para harcamadan uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

İlk yöntem her evde bulunabilen yumurta akıdır. Yumurta akı saçları gür bir şekilde uzatırken parlak olmasını da sağlayacaktır. Yumurta akını saçınıza sürüp streç film ile sarıp bir iki saat bekletip yıkayın. Belki biraz uğraştırıcı bir Böylece daha gür sağlıklı saçlara sahip olacaksınız. Yine daha sağlıklı ve parlak saçlar için her zaman düzenli olarak zeytinyağı sürmeyi ihmal etmeyin.


Günde en az 8 bardak su içmek yani yaklaşık 1.5-2 litre günlük su tüketmek saçların sağlıklı uzamasını sağlayacak vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olurken saçların nem oranını artıracak ve kırılmaları önleyecektir ve böylece saçlar daha sağlıklı kırılmadan uzayacaktır. Aslında saçların uzayamamasının bir sebebi de kırılıp saçların kısa kalması.

Yine saç diplerine masaj yapmak geniş dişli tarakla saçları taramak kan akışını sağlayacak saçların uzamasına etkisi olacaktır. Tercih ettiğiniz tarak sık dişli olmasın ki kırılmalar meydana gelmesin.

Bir başka doğal yöntem de sarmısak ve tatlı badem yağı. Tatlı badem yağı ve sarmısak karışımı yeni saç oluşumları sağlarken aynı zamanda dökülmelerin de önüne geçecektir. İki diş sarımsak ve tatlı badem yağını karıştırıp biraz oda sıcaklığında bekletin ve saçlarınıza sürüp streç film ile sarın birkaç saat bekleyip yıkayın. Bun haftada 2 kez yapın. Saçlarınızın uzamasını etkileyen önemli bir etken de sağlıklı beslenmektir. Et balık yumurta kalsiyum ağırlıklı beslenmek yeterli derecede su tüketmek saçların sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

Bir diğer yöntem de hem saçların dökülmesini önleyecek hem uzamasını sağlayacak. Çam terebenti yağı, hint yağı, tatlı badem yağı eczaneden edineceğiniz e vitamini kapsüllerinden alarak hepsini karıştırıp kullandığınız şampuanınızın içine ekleyin. Her duşta bu şampuanı kullanın. Saçlarınız sağlıklı dökülmeden uzayacaktır. Eğer saçlarınız çok dökülüyorsa bunun altında sağlıksa problemler aranabilir. Özellikle bir kan değerlerine baktırmanızda fayda var. Ayrıca 2017 yaz saç modellerini hemen buradan sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares