Salon Duvar Boyası Ne Renk Olmalı En Trend Uygulamalı Örnekler

Salon Duvar Boyası Ne Renk Olmalı– Salon evimizin en değer verilen mekanlarından biridir. Aslında bunu biz millet olarak çok misafirperver olmamıza da bağlayabiliriz. Misafirlerimizi hiç el değmemiş koltuklarda tertemiz bir alanda ağırlamak kadar gurur verici bir duygu yoktur sanırım. Aslında renkler de bir evi odayı ne şekilde göstermek istediğinizi gösterir. Renkler insan ruhunu etkileyen en önemli dekorasyon unsurudur. Evet hanımlar beyler salonlarımızı acaba neye göre boyamalıyız renk seçimini nasıl yapmalıyız? Özellikle salonlar için çok şahane renkler var evet ama salonunuzu boyarken bulunduğu ortam, eşyalar, zemin ve tavan rengi, sizin nasıl bir dekorasyon türü tercih etmek istediğiniz hepsi bir tercih unsurudur. Benim salonum beni yansıtmalı da diyebilirsiniz. Tarzınız ne olursa olsun her zaman şık ve ilgi çeken bir salon sahibi olmak herkes ister elbette. Bunun için sizlere şahane örnekler sunmak ve salon duvar boyası en uygun renklerinden bahsetmek istiyorum sizlere.

Özellikle son yıllarda boya markaları oldukça iyi kartelalar çıkarıyor. Her mekan için özenle doğadan esinlenerek ortaya çıkarılmış son derece şık renkler mevcut. Ben bunlardan ilk aklıma gelenlerini söylemem gerekirse şampanya, fildişi, kum beji gibi renkler hemen söyleyivereyim dedim. Ama gerçekten de içiniz rahat etmesi için bu renkler denenmiş ve çok sık tercih edilen renklerdendir diyebilirim. Özellikle bej renginin her tonu salonda rahatlıkla kullanılabilir.

Özellikle hayatında çok stresli yorucu bir yaşam geçiriyorsanız özellikle iş hayatı bu şekil devam edenler için daha huzur verici mavi yeşil tonları tercih edilebilir. Daha eğlenceli bir salon dekorasyonu için sıcak renkleri tercih etmelisiniz. Sarı, kırmızı, turuncu renkleri ile daha canlı bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Ben daha sade klasik olandan yanayım diye düşünüyorsanız daha mat renkler tercihiniz olmalı. Özellikle kahve tonları, bej tonu ile daha sade klasik bir dekorasyon sunabilirsiniz. Salonda geniş bir duvarı duvar ünitesi kaplıyorsa bunun arkası için dilerseniz duvar renginize uygun renkte duvar kağıdı ya da taş duvar kaplama yaptırabilirsiniz. Böylece daha trend bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Artık salonlarda bu uygulamalardan sıkça görebiliyoruz.

Salonunuzun ne kadar ışık aldığı da renk konusunda önemli bir unsur tabii. Özellikle salonun küçük ya da geniş olması da renk seçiminde bir kriter olacaktır. Hanımlar beyler eğer sadece tek renk salon rengi sıkıcı bir hal alabilir diye düşünüyorsanız açık koyu renklerle kombin oluşturarak denge kurmalısınız. Yine de örneklerimizi inceleyerek beğendiğiniz renkleri de göz önünde bulundurarak bir salon dekorasyonu hazırlayın. Özellikle bu yazımızı inceleyerek 2017 en güzel salon için koltuk modellerini inceleyebilirsiniz. Böylece sizin de misafirlerinizi ağırlayacağınız harika bir salonunuz olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir