Sdm Diyeti İle Zayıflamak Mümkün mü?

Sdm Diyeti– Son zamanlarda sıkça duyduğum bir diye programı sdm diyeti. Peki nedir bu sdm diyeti? Gerçekten kilo verdiriyor mu? Asıl amacı nedir nasıl uygulanıyor? İlk zamanlar Avrupada uygulanan bu diyet artık Türkiyede de uygulanmaya başladı. Bu diyetin amacı karbonhidrat alımını kesip vücudun gerek duyduğu kadar sağlıklı yağ ve protein alımını dengelemektir. Bu diyet ile hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi de görebilirsiniz. Yağdan da kilo verimi sağlanır mı diyebilirsiniz şimdi ama uzun yıllardır inandığımız yanlışları bu diyet kaldırıyor. Yani aslında sağlıklı yağların vücudunuza hiç bir zararı yok bunu Karatay diyetinde de görebilirsiniz. Yağ yemeyin denilen yağlar aslında hazır işlenmiş yağlar. Hayvansal sağlıklı yağların insan vücudunuza zarardan çok yararı var. Üstelik vücutta da kalmıyorlar.

Ciddi oranda 1 haftada 1 bedene kadar incelme sağlayan sdm diyeti bilimsel temelli bir diyet. Kısa sürede yağlarınızdan kurtulup yaza daha dinç dinamik ve istenmeyen yağlarınızdan kurtulmuş olarak yaza gireceksiniz. Sdm diyetini uygulayanlarda sadece zayıflama değil insülin, kolestrol seviyelerinin düştüğü de gözlemlenmiştir. Tabii çok etkili bir diyet yöntemi olmakla birlikte uygulanma durumu kendi kendinize olmuyor uzman doktor ve diyetisyen kontrolü ile birlikte uygulanabilen önemli bir diyet programı hatta diyet programında yer alan besinler de sdm diyetinin özel ürünleri ile yapılabilen bir diyet programı.

Sdm diyeti 3 aşamadan oluşuyor bu üç aşamadan ilkinde zayıflama dönemi söz konusudur. Kişinin ideal ağırlığına göre bir program ile kilo vermesi sağlanır. İkinci aşamada geçiş dönemi vardır geçiş döneminde kişinin verdiği kiloda kalması için bir program daha hazırlanır. İşte asıl olan üçüncü aşamadır ki burada yaşam boyu sağlıklı beslenmek için uzun süreli bir program amaçlanmaktadır. Bu beslenme programına ek olarak sağlıklı olmak için diyetle birlikte fiziksel aktivite de programa dahil edilir. Sdm diyeti ile ciddi anlamda bir kilo kaybı yaşanmaktadır. Sdm ürünleri ile yapılan diyette çikolata bile yiyebiliyor olmanız harika değil mi? Diğer sdm ürünleri ise çikolatalı barlar, vanilyalı puding, kurabiye, krakerler, makarna, çörek, reçel, krem peynir, çorbalar buna benzer güzel ve leziz bir programla diyet yapıyorsunuz daha ne olsun hanımlar. Diyetle birlikte vitaminler probiyotikler kullanılır bu da diyet yaparken kabızlık ya da enerji kayıplarını önlemek için amaçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir