Selanik bebek hırkası modeli yapılışı ile birlikte burada

Konuyu Paylaş

Selanik bebek hırkası modeli yapılışı anlatımlı ve videolu olarak sitemizden birazdan sizlerle buluşacak. Önü ve arkası da düz olan örnekten isteyen örgü severlerimiz için selanik örgüsü çare olacaktır. Zira bu örgüde örgünün her iki tarafı da aynı şekilde görünecektir. Özellikle kız bebekler için yapılan modelleri güzelce süslediğinizde çok hoş modeller ortaya çıkacaktır. Hem erkek hem kız bebekler için güzel pufuduk hırkalar için selanik örgü tekniğini tercih edebilirsiniz.Sizlere aşağıda yer alan Selanik bebek hırkası modelleri hususunda ekleyeceğimiz görsellere tıklayarak daha büyük halde bu görselleri yakından inceleyebileceksiniz. Videolu olarak Selanik örgü bebek hırkası modellerinin de nasıl yapıldığını sizlere görsel örneklerin en altından iki video şeklinde vereceğim. Hemen aşağıda gördüğünüz modelde epey çok sevilmiş hoş bir hırka modeli. Renk seçeneğine göre erkek ya da kız bebekler için örülebilir. Videoda da göreceksiniz zaten ama 8 numara şişle örüldüğünü söylemek istiyorum. 75 ilmekle başlıyorsunuz hem kolay hem hızla ilerleyen bir model. Bir iki günde de bitiyormuş hanımlar. Her rengi düşünüp örebilirsiniz. Tam da kışın ortasındayken bence bu hırka modeli çok hoş duracak bebeklerde. Yanına bir patik bir bere ile de takım oluşturabilirseniz daha şık görünür.


Bu videolarda nasıl yapıldığı ile ilgili tam olarak açıklamalar mevcuttur. Sorularınızı lütfen çekinmeden sayfanın en altından bizlere iletiniz. Beyaz renk özellikle süslemeli olarak kız bebeklerine çok yakışıyor. Gördüğünüz gibi hırka yanında bere ve atkısı ile harika bir uyum oluşmuş. Çiçek süslemeleri ile çok zarif bir model olmuş. Selanik örgü örmek isteyip bilmeyenlere kısaca bahsetmek istiyorum ki ters örgü üzerine normal ters yapıp düz örgü üzerine ilmeğin içinden geçirerek alıyorsunuz. Videoda da zaten tarifi göreceksiniz izlerseniz.

Tüm bir modeli selanik örseniz da çok şeker duruyor aralara başka teknikler eklediğinizde de daha değişik bir görünüm katıyor. Selanik çok yumuşak puf puf durması ile kış örgülerine çok yakışıyor. Özellikle buradan derya baykal selanik örgülerine bakabilirsiniz bakın neler neler yapılmış selanik örgü ile.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir