Sevgililer gününde romantik makyaj nasıl yapılır ?

Konuyu Paylaş

Romantik Makyaj Nasıl Yapılır
Romantik Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kadınların makyaja verdikleri önem tartışılmaz bir gerçek,artık makyajın da ,bin bir türlü şekliyle karşılaşıyoruz.Düğün makyajı,gelin makyajı,kokteyl makyajı,yılbaşı makyajı,metalik makyaj vs…

Bende sizlere 14 şubat’a günler kala romantik bir makyaj öneriyorum. Sevgiliniz yada eşinizle özel geçireceğiniz bir günde ,aşk dolu gözlerle bakmak istemez misiniz ? Zaten makyajsızda aşk dolu gözlerle bakıyorum demeyin,çünkü makyaj ile aşk dolu bakışlarınıza daha da anlam katmış olacaksınız.Romantik makyaj ile olduğunuzdan daha da genç göstereceğinizi söyleyebilirim.Özellikle de sade giyinmeyi seviyorsanız, romantik makyaj tam size göre diyebilirim.Romantik makyaj yaparken ,renk seçiminiz sıcak ve yumuşak tonlar olmalı. Ön planda olması gereken kısım tamamen gözler sevgili takipçilerimiz.Göz kapatıcınızla ,göz çevrenizi aydınlattıktan sonra ,mutlaka parlak ten yada toprak rengi tonlarında bir farı kirpik diplerinizden başlayarak gözünüzün üst bölümüne yedirmelisiniz. Romantik makyajın olmazsa olmazı kuyruklu eyeliner sevgili bayanlar.

Eyelenirınızın kuyruk kısmından göz kapağı çizginize hafif bir gölge yapmalısınız ki gözleriniz düşük görünmesin.Ve gölge çizgisi yaptığınız kısmı göz fırçası ile dairesel hareketlerle dağıtarak buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.


Şimdi gelelim romantik makyaj için tekniklere sevgili melekler öncelikle dudaklardan başlıyoruz.

PEMBE VE GÖSTERİŞLİ DUDAKLAR

Makyajda dudakların önemi çok büyük melekler, erkeklerin ilk baktığı yer dudaklar diyebiliriz. bunun için sizler Pembe tonda bir ruj uygulamalısınız. Bu rujun daha etkili olmasını ve etkisinin artması için de rujdan hemen önce dudaklara dudak nemlendiricisi uygulamalısınız.

Pembe dudak uygulaması
Pembe dudak uygulaması

AYDINLIK BİR CİLT UYGULAMALISINIZ 

Aydınlık cilt için makyaj bazlarını incelemeli ve aydınlatıcı makyaj içeriğini cildinize uygulamalısınız. Hemen ardından teninizin rengine uygun bir fondöteni yüzünüzün merkezinden dışarıya doğru yuvarlak yuvarlak hareketler ile uygulamalısınız. Burunda ve çene etrafında lekeli görünüm oluşabilir bunu önüne geçmek için de çene ve alın ortasına pudra uygulaması yapabilirsiniz.

YANAKLARI CANLI TUTUYORUZ

Yanakların canlı ve alımlı olabilmesi için kirpik diplerine siyah göz kalemi ve maskara uygulayıp elmacık kemiklerinize de şeftali tonlarında capcanlı görünecek bir allık sürerek yüzünüzün ışıltısını tamamlayabilirsiniz.

GÖZLER İÇİN KEDİGÖZÜ MAKYAJI ÖNERİYORUZ.

Ünlü kadınlardan en çok beğendiğim Selena Gomez gibi kedi gözü bir makyaj yapabilirsiniz. İnceden başlayarak kalınlaşan bir eyeliner çizgisi çekerek göz bitiminizden de minik bir çiz gi çekmelisiniz. Bunun için sizlere bir video da ekliyoruz ona göre kedi gözü makyajını daha iyi anlamayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Kedi gözü makyajı Nasıl Yapılır ?
Kedi gözü makyajı Nasıl Yapılır ?

 

Kedi Gözü Makyajının Yapılışı türkçe açıklaması ile aşağıdaki youtube.com videosunda anlatılmış izleyerek te öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir