Simit Diyeti Nasıl Yapılır Hanımlar Merak Ediyor musunuz?

Simit Diyeti Nasıl Yapılır– Simitin diyeti de mi olurmuş yahu diyebilirsiniz hanımlar. Ama merak edip inceleyeceğinizden de hiç şüphem yok. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile artık o kışın kat kat giydiğimiz kıyafetlerin yerini daha ince bedenimizi göbek basenleri gösteren kıyafetler giyilmeye başlandı. O halde ne yapacağız haydi diyet programlarına yüklenmeye. Simit diyeti diye bir şey varmış bende yeni öğrendim benim pek ihtiyacım yok gerçi ama kilo ile sıkıntısı olanlara özellikle yazın bikini mayo giymek isteyip kilolarından rahatsızlık duyanlara gelsin istiyorum. Simit diyetine şöyle geniş çaplı bir bakalım ne dersiniz?

Hani aslında nette incelerken yorumlardan da çok memnun kaldım kızlar çünkü 2 haftada 7 kilo verenler bile varmış. Tabii bunun yanında azim de şart. Azimli olursanız programı düzgün uygularsanız olmayacak bir şey yok. Simiti biz milletçe seviyoruz özellikle krem peynir çay ile birlikte harika bir üçlü oluşturdukları kesin. Eminim simit dediğimde bile ağzınız sulandı hele çıtır çıtır üzeri susam kokulu simite şuan kimse hayır demezdi değil mi? Neyse simit diyeti 7 günlük bir programdan oluşuyor. Simit diyeti sadece simitten oluşmuyor tabi, Menüde zaman zaman et tavuk sebze yemekleri de yer almakta. Simiti çok seviyoruz belki de simit sayesinde istenmeyen kilolardan kurtulabilirsiniz kim bilir. 7 gün uygulanan simit diyetine sürekli devam etmek isteyenler 7 günden sonra 2 hafta ara vererek tekrar devam edebilirler. Kahvaltıda tüketeceğiniz bir susamlı simit 4 dilim ekmeğe tekabül etmekte. Oldukça besleyici ve protein bakımından da zengin. Özellikle kahvaltıda 4 dilimden fazla ekmek yiyorsanız bir tane simitle hem doyacaksınız hem de ekmek miktarı azaldığı için kilo vermiş olacaksınız hanımlar.

Sabah kahvaltınızda 1 simitle başlayarak daha sonraki kahvaltılarınızda yarım simite indirebilirsiniz simit miktarını. Yanına domates salatalık yeşillik şekersiz çay peynir zeytin bazı zaman sebzeli bir omlet yapabilirsiniz. Öğlen 1 adet simit ile yağsız bol yeşil salata ile beslenebilirsiniz. Akşam da ızgara tavuk yağsız salata bir kase yoğurt ile zayıflamak mümkün bir diyet elinizde hanımlar. Akşam menünüze tavuk yerine ızgara et ya da köfte de eklenebilir. Bir kase çorba ama salatanızı ihmal etmeyiniz. Simit oldukça az kalorili bir yiyecektir besleyicidir de. Ama diyetiniz yanında hareket egzersiz de önemlidir ve bol su içmeyi de ihmal etmeyiniz. Zayıflamak ve sağlıklı yaşamak isteyenlere karatay diyetini de tavsiye edebilirim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir