εğεr isτεrsεη

AYTASI

Aktif Üye
Üye
εğεr isτεrsεη
εğεr isτεrsεη

Yağmurun ıslattığı taze toprağın kokusunu duyduğunda aklına ben gelmek isterim, ya da gözlerin denizin mawiliğine daldığında..

Uzakta ufuk çizgisinde görünen o geminin içinde benim olmamı düşünmeni isterim.. Küçük bir meyhanede rakıya balığı meze yapıp içerken we birbiri ardına özlem şarkıları dinlerken yanında ben olmak isterim, çakır keyif olup masadan kalktığında sokakta hafif hafif sallanıp yürürkende..

Beni hatırlamak istersen her yeni doğan güneşle çıkarım karşına, güneş olur ışığımla aydınlatırım seni, buram buram bir kahwe kokusu olurum, sokakta oynayan çocukların sesinde, işe gitme telaşına düşmüş insanların gözünde, yere düşmüş yaprağın çıtırtısında bulursun beni..

İstersen duyduğun her ses beni hatırlatacaktır sana, bazen bir kuş olur öterim pencerende, bazen bir seyyar satıcı olur kapında bağırırım, bazen bir tren gibi tıkırtılarla geçerim önünden..

Sözlerini ezbere bildiğin we söylemekten asla bıkmadığın şarkı olurum, sen o şarkıyı değil beni söylersin aslında..
Beni görmek istersen hep karşında olurum, gökyüzündeki beyaz bulutların arasındayım ben, başını yukarı kaldırman yeterli beni görmek için..

Yolda rastladığın herkes benimdir aslında, dostlarına selam werirken o selamı ben alırım, benimle çıkarsın yola her sabah, akşam ewine benimle dönersin, gittiğin her yere gelirim seninle, sen yorulduğunda yorulurum bende, sen oturduğunda oturur, kalktığında kalkarım..
Eğer istersen bütün gece başucunda saçını okşarım sen uyurken, yüzünde gülümsemeyle uykuya dalışını izlerim..

Bana dokunmak istersen bir çiçeğin yapraklarında olurum, yeşilin, mawinin, sarının en canlısındayım, elini uzattığın her yerdeyim, dudaklarındaki ateşim, tenindeki sıcaklık..
Hiç gitmedim ben hep ordayım..

Beni görmek, bana dokunmak, beni hatırlamak istediğin yerde;

YÜREĞİNDE ..

Alinti​

Geri