1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  ’ODE Yalıtım’la 100 milyon dolar hedefledi, ’Yılın Girişimcisi’ oldu

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Bu yıl Monte Carlo’da yapılacak ’Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışmasında Türkiye’yi ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan temsil edecek.
  Ernst & Young Türkiye ve Milliyet Gazetesi tarafından, Fortis sponsorluğunda, CNN Türk ve Schwab Vakfı işbirliğinde bu yıl 5’incisi düzenlenen ’World Entrepreneur of the Year-Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışmasının Türkiye birincisi, ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan oldu. Orhan Turan’a ödülünü Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Faik Açıkalın ile Ernst & Young Türkiye Genel Müdürü Osman Dinçbaş verdi.

  DÜNYA FİNALİ HAZİRANDA: Orhan Turan, ’Dünya Yılın Girişimcisi’ ödülü için 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Monte Carlo’da düzenlenecek dünya finalinde Türkiye adına yarışacak. Turan, ODE Yalıtım’da çalışma prensibi olarak benimsediği ’farklı olma’ yaklaşımını, genel iş stratejisine dönüştürdü. Ekonomik kriz ortamlarını bir avantaja dönüştürdü, başta tesisat ve yalıtım ürünleri olmak üzere inşaat sektöründe, daha önce Türkiye pazarında denenmemiş ürünleri ithal etti.

  ÖDÜLÜM BABAMIN VE OĞLUMUN: Orhan Turan, bölgesel bir güç olmak ve globl bir marka yaratmak istediğini belirterek, "Türkiye’nin buna ihtiyacı var" dedi. ’Ödülü babası adına aldığını ve oğluna teslim ettiğini’ dile getiren Turan, ödülünü oğluna verdi. Monte Carlo’da da Türk girişimcisini iyi bir şekilde temsil etmek istediğini söyleyen Turan, "Girişimci hayalleri olan kişidir. Bütün Türk girişimcilerin bu tür yarışmalarla kendilerini denemeleri gerekiyor" dedi. 2007 yılında yüzde 43 büyüdüklerini belirten Orhan Turan, bu yıl da yüzde 42 büyüyerek, 53.5 milyon dolarlık cirodan 76.5 milyon dolar ciroya ulaşmak istediklerini söyledi. 2009’da 100 milyon dolar ciroyu hedefleyen Turan, İş Girişim’le ortak 40 milyon dolarlık cam yünü yatırımının eylül ayında devreye gireceğini belirtti. Turan, 2009 yılından sonra ise yurtdışından tesis alarak büyümeyi düşündüklerini söyledi.

  19 METREKARELİK OFİS: Turan, askerlikte başladığı kontrol mühendisliğini meslek hayatının başlangıcı olarak görüp, kazan, boru, vana, yalıtım gibi konulardaki uygulamaları kendi keşfederek öğrendi. 1984’de Laleli’de 19 metrekarelik bir ofiste arkadaşlarının yanında üçüncü ortak oldu. Üç yıl sonra yola tek başına devam eden Turan, sektörde fark yaratmak hedefiyle kauçuk köpüğü ithal etmeye başladı. 1990-1996 yılları arasında Türkiye’de olmayan ürünleri getirerek yeni pazarlar yarattı. 2000 yılından sonra ise ülkede yaşanan krize rağmen ürün gamını genişleterek, yapı yalıtımı alanına girdi.

  Hürriyet


   
’ODE Yalıtım’la 100 milyon dolar hedefledi, ’Yılın Girişimcisi’ oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 150 milyon dolar ÇÖPE

  150 milyon dolar ÇÖPE

  Kanallar dizilerle 13 bölümlük anlaşma yapıyor. Ama diziler 3. ve 4. bölümü bile bulmuyor. Kanallararası rekabet öyle bir hal aldı ki, bir dizi başlarken diğeri yayından kaldırılıyor. Üstelik bu projeler için milyonlarca lira gözden çıkarılabiliyor. Yapımcı firmalar, diziler için kanallarla 13'er bölümlük anlaşmalar yapıyor. PARALAR HAVAYA UÇTU Ancak buna rağmen pek çok projeye...
 2. Yılın Girişimcisi Finalistleri

  Yılın Girişimcisi Finalistleri

  Ernst & Young ve Milliyet gazetesi tarafından, Fortis sponsorluğunda, CNN Türk ve Schwab Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen Yılın Girişimcisi ve Yılın Sosyal Girişimcisi yarışmalarında finalistler belli oldu. Yılın Girişimcisi finalistleri şöyle sıralandı: Tuntaş Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Tuntaş, Günkar Şirketler Grubu Başkanı Kemal Güneş, Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu...
 3. Her yıl 35 filme 25 milyon dolar gidiyor

  Her yıl 35 filme 25 milyon dolar gidiyor

  raif inan Yeşilçam'da önemli filmlere imza atan yapımcı Faruk Aksoy, her yıl 35-40 filme 25 milyon dolar harcandığını belirterek, "Sektör finans kaynağı bulmakta zorlanıyor. Herkesin hakkını alabileceği bir film ancak 1.5 milyon dolara çekilir" dedi. GÜLE Güle, Yeşil Işık, Çılgın Dershane ve son olarak Recep İvedik gibi önemli filmlere imza atan yapımcı Faruk Aksoy, sektörün finans...
 4. Bedel 50 milyon dolardı

  Bedel 50 milyon dolardı

  Bedel 50 milyon dolardıKanaltürk'ün fiyatını düşüren beklenmedik gelişme neydi? 5 milyon dolar neden bloke edildi, Tuncay Özkan hangi şartlarda 5 milyon dolar daha alacak? 13.05.2008 12:11 Kanaltürk dün İpek-KozaGrubu'na satıldı. Satış şartlarıyla ilgili birçok şey konuşuluyor. En doğru bilgileri her zaman olduğu gibi HABERTURK.COM açıklıyor. İşte Kanaltürk'ün satış şartları.. Kanaltürk...
 5. 100 oldum:)

  100 oldum:)

  Çok mutluyummmm :D Bugün sizlerin sayesinde tecrübe puanım 100 oldu melişler :dp8:hepinize tek tek teşekkür ederim.. seviyorum sizleri... Mersi şekerlerim...:dp8:

Sayfayı Paylaş