1. jupiter

jupiter Forum Okuru

“Ah, keşke....”ler için bir özür denemesi

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında jupiter tarafından paylaşıldı.

Dediklerine göre ay’ın hep tek yüzünü görürmüşüz< Konu Resmi..>
    Arka yüzü bir türlü dünyaya çevrilmezmiş< Konu Resmi..>
    Kaderi de ay gibi görüyor olmalıyız< Konu Resmi..>
    Olanıyla biliyoruz kaderi< Konu Resmi..>
    Olduğu kadarıyla görüyoruz< Konu Resmi..>
    “Olmasaydı< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ”lar ay’ın arka yüzü gibi gözümüzden uzağa düşüyor< Konu Resmi..>
    “Ya o kurşun bir santim sağdan geçseydi< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ” diye başladığımızda düşünmeye,hayalimizin eli ayağı zifiri karanlıkta birbirine dolaşıyor< Konu Resmi..>
    “Olan olmuştur bir kere< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ” Kurşunun kalbine değdiği sevdiğimiz bir kaç santimlik farkla bir kaç saniyelik tevafukla bu dünyadan göçmüştür< Konu Resmi..>
    Olan olmuştur ve nasibimize düşen de olmuş olandır< Konu Resmi..>
    Hayatta bir kereliğine olan neyse odur; sonra dosya kapanır< Konu Resmi..>
    Hayat,kurşunun “ah keşke< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ” dediğimiz yerin bir santim solundan akar< Konu Resmi..>
    Kan da oradan akar,zaman da oradan akar,Zamanı geriye doğru alıp,kurşunu bir santim sağdan ve bir santim soldan koşturacak iki seçenekli bir hayatı yaşamamıza izin yok< Konu Resmi..>
    Kanı da zamanı da geri akıtamayız< Konu Resmi..>
    Bir sağa bir de sola doğru çatallanan iki tane kader yok; yazgının dal uçlarından bize düşenleri biliyoruz sadece< Konu Resmi..>
    Olan olunca oluyor< Konu Resmi..>
    Binlerce “keşke< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ”nin emzirdiği, milyonlarca yakıcı “ah!”ın özlediği “öbür türlü olsaydı”lar olmadan kalıyor,kuruntumuzun elinde boynu bükük,solgun bir çiçek gibi duruyor< Konu Resmi..>
    O kadar çok ki “olsaydı< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ”larımız< Konu Resmi..>
    O kadar çok “keşke çiçeği” var ki avuçlarımızda< Konu Resmi..>
    O kadar yakıcı “ah!< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ”larımız var ki yüreğimizde< Konu Resmi..>

Söz gelimi,ardından ağladığımız,“şimdi burada olsa nelerimi vermezdim< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ” diye hayıflandığımız sevdiğimizin kaderi onu “şimdi burada” eylemiş olsaydı,onun şimdi burada olmasına vereceklerimiz bu kadar çok olur muydu? Böyle olmasaydı da öyle olsaydı,öyle olmasının böyle olmasının alternatifi olduğunu görebilir miydik? Hepimizin yüreğini yakan gül yüzlü Dilara rögar kapağından düşmemiş olsaydı bizi bunca acıyla tanıştırmamış olsaydı “aaa şu kız değil mi rögar kapağından düşecekken düşmeyen kız” diye parmakla gösterebilecek miydik onu? Damatlığını almak için gittiği çarşıda bomba bir kaç dakika geç ya da bir kaç metre ötede patlasaydı şimdi aramızda yaşayacak ve bugünlerde düğünü olacak delikanlıyı bunca önemseyebilir miydik?< Konu Resmi..>
    İki yıl önce Mekke’de çocuklarına hediye almak için gittikleri dükkanın çökmesiyle bu dünyaya veda eden hemşire hanımlar bir kaç dakika erken çıkmış olsaydı dükkandan ne onları ne de çocuklarının mahzun yüzlerini hayâl bile edemeyecektik şimdilerde< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>

Böyle yaşıyoruz kaderi< Konu Resmi..>
    Böyle biliyoruz< Konu Resmi..>
    Böyle çekiyoruz acısını ve sancısını< Konu Resmi..>
    “Öyle olsaydı< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    ”ları da,böyle olduğu için söyleyebiliyoruz,özleyebiliyoruz< Konu Resmi..>

Öyleyse şimdi sen sen ol,böyle olan kaderini sevmeyi öğren< Konu Resmi..>
    Kurşunun göğsüne hiç uğramadığı sevdiğini bir daha kucakla< Konu Resmi..>
    Bombanın hiç uğramadığı sokaklarda güle oynaya yürüyerek eve dönen çocuklarını daha çok sev< Konu Resmi..>
    Bir kaç saniye sonra ya da önce geçseydi, sevdiklerinle birlikte altında kalabileceğin kamyonun şimdi karşı şeritte seyrediyor olmasına şükret< Konu Resmi..>
    Her bir çocuğu çukura düşmekten son anda kurtarılmış bir çocuk sevinciyle seyret< Konu Resmi..>

Şimdi,şu anda,“ah keşke böyle olsaydı” diye ağlayacakların şimdi senin için “böyle oluyor” da farkında değilsin< Konu Resmi..>

Ah,keşke,farkında olsaydın< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>

Senai Demirci

“Ah, keşke....”ler için bir özür denemesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ah Bir Ataş Ver

Ah Bir Ataş Ver

Ah, Bir Ataş Ver, Cıgaramı Yakayım Sen Sallan Gel, Ben Boyuna Bakayım Uzun Olur Gemilerin Direği Çatal Olur Efelerin Yüreği Ah, Ataşı Gavur, Sinem Ko Yansın Arkadaşlar Uykulardan Uyansın Türkünün Hikayesi Çanakkale Boğazı, Nağra Burnu açıkları 4 Nisan 1953, Saat 02:15 Uzun ve yorucu bir seferden dönen Dumlupınar denizaltısı, Nağra Burnu açıklarında İsveç bandıralı Nabuland Şilebi...
  2. Mirkelam - Ah Bir Joker

Mirkelam - Ah Bir Joker

mirkelam hayat insana her an gülmüyor Yıllar yılı bekledim hep bir sevgilim olsun diye Espiriden anlamayan kader bir gün gülsün diye Hayat insana her an gülmüyor Hemen bir sevgili vermiyor Kahpe kader sen bana ne zaman güleceksin Ah bir joker bu ele ne zaman vereceksin Kalbe keder halimi ne zaman göreceksin __________________

Sayfayı Paylaş