1 Euro'ya Şarkı Satımı

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
1 Euro'ya Şarkı Satımı
Nokia, müzik, oyun, resim, video servislerini Ovi adlı internet sitesinde topladı. 1 Euro'ya şarkı, 10 Euro'ya albüm satışı yapacağını açıklayan Nokia, Apple ve Microsoft'a rakip oldu..

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, müzik servisi de sunacağı Fince 'kapı' anlamına gelen "Ovi" internet sitesiyle Microsoft, Yahoo ve Apple'a rakip oldu. Siteden 1 Euro'ya şarkı, 10 Euro'ya albüm indirilme imkânı sağlanıyor. Nokia, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlediği "Nokia: Go Play" etkinliğinde tanıttığı, internet servisi Ovi'yle, Apple'ın yanında Microsoft, Google ve Yahoo'ya da rakip olacak. Nokia, tanıttığı yeni oyun ve müzik telefonlarıyla da MP3 çalar ve oyun konsolu üreticilerine rakip olmaya devam edeceğini gösterdi.

Apple'ın iPhone ve iTunes ile yaptığı atağa sadece video ve müzik ile değil, navigasyon, oyun ve sosyal ağların da olduğu içerik servisleriyle yanıt veriyor. iPhone'a rakip olacak, dokunmatik ekrana sahip telefonunu da gösteren ancak model hakkında bilgi vermeyen Nokia yetkilileri telefonun 2008'de pazara sunulacağını açıkladı. Nokia, 5 yıl önce düzenlenen GSM kongresinde sadece kutu satan firma olmayacağını açıklamıştı. Ovi adını verdiği internet portalı, müzik ve video gibi popüler internet servislerini tek adreste bir araya getiriyor.

Devamı
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
*MeleK*
*MeleK*
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
*MeleK*
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Üst