1. ve 2. Meşrutiyet Dönemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlköğretim 1. Ve 2. Kademe Öğrencilerine Uygulanan Rehberlik Yöntemleri

İlköğretim 1. Ve 2. Kademe Öğrencilerine Uygulanan Rehberlik Yöntemleri

Tanım: Rehberlik; bireyi tanımak, onu kendisine tanıtmak, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, kapasitelerini geliştirmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir biçimde uyum sağlaması ve böylece kendini gerçekleştirebilmesi için uzman kişilerce bireye yapılan sistemli, bilimsel ve profesyonel bir yardım sürecidir. Amaç: Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin amacı bireyin; a-...
  2. çocukların 2 yaşındaki dönemleri

çocukların 2 yaşındaki dönemleri

Özet: İnat döneminin ilk basamağında çocuklar bir yandan anne babadan kopma, ayrılma korkusu yaşarlarken diğer yandan da yeni şeyler keşfetmek, denemek isteğiyle sürekli bir çelişki içerisindedirler.18. aya kadar anne babasının dediklerini yapan, söylenileni kabul eden çocuk artık kendisinin bir birey olduğunun farkına varır ve bunu da kendisine ve çevresine kanıtlamaya çalışır. O zamana dek...
  3. Çalıkuşu Dizisi 2.Bölüm Özeti ve Fragmanı 1 Ekim 2013

Çalıkuşu Dizisi 2.Bölüm Özeti ve Fragmanı 1 Ekim 2013

çalıkuşu dizisi, çalıkuşu dizisi 2.bölüm özeti, çalıkuşu dizisi 2.bölüm fragmanı Sevgili melekler, Reşat Nuri'nin ölümsüz eseri Çalıkuşu'ndan televizyona uyarlanan dizinin 2.bölümü yarın akşam Kanal D ekranlarında olacak. Fahriye Evcen ve Burak Özç,v,t'in başarılı oyunculuklarıyla izlediğimiz Çalıkuşu 2.bölüm özeti ve fragmanını sizlerle paylaşıyoruz... [media] Kamran'ın dul Neriman'la...
  4. Hamilelikte 1 ci ve 2 ci Trimester testi

Hamilelikte 1 ci ve 2 ci Trimester testi

Gebelik dönemi ortalama 40 haftalık yani 9 ay 10 günlük bir süreçtir. Bu süreç bebek gelişiminin daha kolay gözlemlenebilmesi açısından tıbbi olarak ortalama 3 aylık zaman dilimlerine bölünmüştür. Hamilelikte 1. Trimester gebeliğin ilk 13 haftasını tanımlamaktadır. Bu dönem kadının son adet tarihinin ilk günü başlamakta ve 13. Hafta sona ermektedir. Gebelik hesaplamasının adetinin ilk günü...

Sayfayı Paylaş