1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  13. Afife Jale Tiyatro Ödülleri açıklandı

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sahneye çıkan ilk Türk kadını Afife Jale anısına düzenlenen Afife Tiyatro Ödülleri'ninbu yılki adayları ile özel ödülleri kazananlar açıklandı.


  13. Afife Tiyatro Ödülleri için Yapı Kredi Plaza'da düzenlenen kokteylde, adaylar ile özel ödüllerin sahipleri, Haldun Dormen ve Göksel Kortay tarafından kamuoyuna duyuruldu.
  Buna göre, Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü'ne Mediha Gökçer, Nisa Serezli Aşkıner Özel Ödülü'ne Hale Eren, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'ne Berkun Oya, Tiyatroda Yeni Kuşak Özel Ödülü'ne Dot Bilsar ve Yapı Kredi Sigorta Özel Ödülü'ne Dikmen Gürün Uçarer layık görüldü.
  Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri'nin bu yılki adayları da şöyle:
  Yılın En Başarılı Prodüksiyonu: ''Maskeliler'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ''Rahat Yaşamaya Övgü'' (Brecht Kabare) Tiyatro Pera, ''Albay Kuş'' Tiyatro Adam.
  Yılın En Başarılı Yönetmeni: Murat Karasu, ''Albay Kuş'' Tiyatro Adam, Nesrin Kazankaya ''Rahat Yaşamaya Övgü'' (Brecht Kabare) Tiyatro Pera, Yiğit Sertdemir ''Leonce İle Lena'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

  Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Mehmet Gürhan ''Maskeliler'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Mert Turak ''Leonce ile Lena'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Öner Erkan ''Kaset'' Tiyatro Duru. Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Ayça Bingöl, ''Nehrin Solgun Yüzü'' Tiyatro Stüdyosu, Dolunay Soysert ''Sürmanşet'' İstanbul Halk Tiyatrosu, Mine Tugay ''Karatavuk'' Dot Tiyatro.
  Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu; Erdem Irmak ''Kaset'' Tiyatro Duru, Fatih Koyunoğlu ''Albay Kuş'' Tiyatro Adam, Serdar Orçin ''Maskeliler'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.
  Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Canan Ergüder ''Bayrak'' Tiyatro Krek, Ceyda Düvenci ''Sürmanşet'' İstanbul Halk Tiyatrosu, Özge Özder ''Leonce ile Lena'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.
  Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu: Cihan Ünal ''6 Haftada 6 Dans Dersi'' Tiyatro İstanbul, Fırat Tanış ''Testosteron'' Oyun Atölyesi, Levent Öktem ''Rahat Yaşamaya Övgü'' (Brecht Kabare) Tiyatro Pera.
  Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu: Bilge Şen ''Mutlu Yıllar'' Beşiktaş Belediye Tiyatrosu, Günay Karacaoğlu ''Basit Bir Ev Kazası'' Aysa Prodüksiyon, Nevra Serezli ''6 Haftada 6 Dans Dersi'' Tiyatro İstanbul.
  Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu: Emre Karayel ''Testosteron'' Oyun Atölyesi, İnan Ulaş Torun ''Testosteron'' Oyun Atölyesi, Ufuk Özkan ''Şahane Düğün'' Asuman Dabak Tiyatrosu.
  Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu: Başak Meşe ''Rahat Yaşamaya Övgü'' (Brecht Kabare) Tiyatro Pera, Fulden Akyürek ''Çılgın Yenge'' Abdullah Şahin Tiyatrosu, Sevinç Erbulak ''Tekrar Çal Sam/İstanbul Efendisi'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.
  Yılın En Başarılı Sahne Tasarımcısı: Ali Cem Köroğlu, ''Sokrates'in Son Gecesi'' İstanbul Devlet Tiyatrosu, Duygu Sağıroğlu ''Maskeliler'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Gamze Kuş ''Leonce ile Lena/Deri Ceket'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.
  Yılın En Başarılı Giysi Tasarımcısı: Ali Cem Köroğlu ''Sokrates'in Son Gecesi'' İstanbul Devlet Tiyatrosu, Nihal Kaplangı ''Leonce İle Lena'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nilüfer Moayeri ''Rahat Yaşamaya Övgü'' (Brecht Kabare) Tiyatro Pera.
  Yılın En Başarılı Sahne Müziği: Sabri Tuluğ Tırpan ''Ne Dersin Azizim'' İstanbul Devlet Tiyatrosu, Selim Can Yalçın ''Leonce ile Lena'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Tolga Çebi ''Testosteron'' Oyun Atölyesi.
  Yılın En Başarılı Işık Tasarımcısı: Cem Yılmazer ''Victoria/Sürmanşet'' Kenter Tiyatrosu/İstanbul Halk Tiyatrosu, Mahmut Özdemir ''Leonce ile Lena'' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Yüksel Aymaz ''İstanbul'da Bir Dava/Sokrates'in Son Gecesi/Rahat Yaşamaya Övgü'' Garajistanbul/İstanbul Devlet Tiyatrosu/Tiyatro Pera.
  Toplam 14 dalda adayları belirlenen Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri ile özel ödüller, 20 Nisan'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.


   
13. Afife Jale Tiyatro Ödülleri açıklandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Afife Jale

  Afife Jale

  1902 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Afife Jale, Dr. Sait Paşa'nın torunudur. Tiyatro sevgisiyle 1918'de, Türk ve müslüman kadınlarının sahneye çıkmaları yasak olan bir dönemde Darülbedai'ye (Şehir Tiyatroları) alınmak üzere açılan sınava girer. Prof. Metin And, Türk Tiyatrosu Tarihi kitabında o dönemi "1920 yılında Darülbedayi, Hüseyin Suat'ın "Yamalar" adlı oyununu...
 2. Tiyatro Ödülleri

  Tiyatro Ödülleri

  Tiyatro Dergisi Tiyatro Ödülleri Afife Jale Tiyatro Ödülleri (Sahneye çıkan ilk Müslüman Türk Kadını olan Afife Jale'nin ismini yaşatmak ve tiyatro sanatını teşvik amacıyla düzenlenen ödül) Lions Tiyatro Ödülleri Altan Erbulak Tiyatro Ödülleri İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri Suat Taşer Ödülü (Kısa oyun yarışması) Arda Kanpolat Oyunculuk Ödülü
 3. Afife Tiyatro ödülleri 12. kez verilecek...

  Afife Tiyatro ödülleri 12. kez verilecek...

  Afife Tiyatro Ödülleri''nin 2008 yılı adayları ve özel ödül sahipleri açıklandı. Yapı Kredi Plaza'daki basın toplantısında Seçici Kurul adına konuşan Göksel Kortay, Afife ödüllerinin Türkiye'de verilen en önemli tiyatro ödülü olduğunu belirtti. Göksel Kortay ödülün bu yıl 12. kez verileceğini anımsattı. Ödüle aday gösterilen tiyatrocuların çoğunun genç olmasından mutluluk duyduğunu...
 4. Tiyatro Dergisi Yılın Tiyatro Ödülleri Verildi

  Tiyatro Dergisi Yılın Tiyatro Ödülleri Verildi

  Tiyatro Dergisi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “Tiyatro Ödülleri” sahiplerini buldu. Harbiye'deki Kenter Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül töreninde, “Yılın Yapımı” ödülüne Dostlar Tiyatrosu “Sivas'93 adlı oyunuyla layık görüldü. “Yılın Yönetmeni” ödülünü “Şeylerin Şekli” adlı oyunla Mehmet Ergen kazanırken, “Yılın Kadın Oyuncusu” ödülünü Ayça Bingöl, “Yılın Erkek Oyuncusu” ödülünü de...
 5. Amerikan Ahududu Ödülleri Açıklandı

  Amerikan Ahududu Ödülleri Açıklandı

  Bu konu; ahududu ödülleri 2013 hakkında bilgiler vermektedir., Sevgili melekler, Amerikan sinemasının en kötülerinin seçildiği Ahududu Ödülleri geçtiğimiz gece açıklandı. "Alacakaranlık" filminin damga vurduğu Ahududu Ödüllerinde 11 dalda ödül dağıtıldı. İşte detaylar.. Amerikan sinemasının en kötülerine verilen "Ahududu Ödülleri"ne gişede rekorlar kıran...

Sayfayı Paylaş