16 Ocak Hijyen Gününden Dettol “Ellerinize Sağlık” dedi.

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
16 Ocak Hijyen Gününden Dettol “Ellerinize Sağlık” dedi.
Dettol, Türk Pediatri Kurumunun desteği ile,ilköğretim çağındaki çocuklara, 6 adımda el yıkamayıöğretti. ’’ELLERİNİZE SAĞLIK’’ sosyal sorumluluk projesi, 16 Ocak 2013 Dünya Hijyen Gününde, Sn.Mustafa Sarıgül,Demet Şener Kutluay’ın ve Türk Pediatri Kurumunun katıldığı tören ile sona erdi.

Reckitt Benckiser markalarından Dettol, Türk Pediatri Kurumunun desteği ile ilköğretim çağındaki çocuklarla, 6 adımda el yıkamayı öğretti. Dettol hijyen paketleri ve Hijyen Tiyatroları ile desteklenen “Ellerinize Sağlık” sosyal sorumluluk projesi, ilköğretim çağındaki çocuklara, eğlendirici metodlar ile, Dünya Hijyen Konseyi’nin kabul ettiği 6 adımda doğru el yıkama davranışını öğretebilmek üzere geçtiğimiz yıl Ankara’da başlamıştı.
dettol-d1.jpg

Reckitt Benckiser Türkiye Genel Müdürü Michele Polesel, yaptığı açıklamada; ‘’Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi açısından büyük önem arz eden bir proje gerçekleştirmeyi amaçladık. Dettol marka kimliğini oluşturan değerlerin çocuklarımızın, yaşam tarzına entegre oluşunu, daha bilinçli, daha temiz, daha sağlıklı bir genç nesilin gelişimini gözlemlemek markamız için gurur duyulacak bir olgu. Dünyanın en önemli hijyenik sabun markası olarak, tüm dünyadaki en önemli sağlık sorunlarından birine parmak bastık ve çözüme yönelik davranış biçimi geliştirmeyi amaçladık. Umarım geçtiğimiz yıl Ankara’da başlatarak, tüm Türkiye’ye yaydığımız sağlık hareketimiz, tüm dünya çocuklarına yayılır ’’ dedi.

Türk Pediatri Kurumu Başkanı Profesör Doktor Fügen Çullu Çokuğraş ise; ‘’Doğru el yıkama ve hijyen alışkanlıkları çocukluk yaşlarında ediniliyor ve bu yaşlarda kazanılan alışkanlıklar ömür boyu devam ediyor. Maalesef el yıkama ve hijyen konusunda dünya ortalamasının çok gerisindeyiz. Öncelikle Türk Pediatri Kurumu Başkanı, daha sonra ise sorumlu bir birey
olarak böyle bir kampanyanın içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Umuyorum ki ‘’Ellerinize Sağlık’’ projesi, bizim bıraktığımız yerde kalmaz ve tüm Türkiye’nin
sahiplendiği bir proje olarak, tüm okullarımıza, tüm evlere, dolayısıyla tüm çocuklarımıza yayılır.’’ dedi.

Günümüzde toplumun sağlığını geliştirmek ve korumak tüm ülkelerin vazgeçilmez politikaları arasındadır. 1978 yılında yayımlanan ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’ne üye ülkeler tarafından
onaylanmış bir uluslararası sağlık sözleşmesi olan Alma-Ata Bildirgesi’nde “bir toplumda yaygın olarak görülen sağlık sorunları, bunların önlenmesi ve denetimi ile ilgili konularda halkın eğitilmesi” hususu vazgeçilemez hizmetler arasında yer almıştır.

Dettol Hakkında
Dünyanın bir numaralı hijyenik sabun markası olan Dettol, bütün dünyada her yıl milyonlarca eve girerken, “Duyarlılık” değeri kurumsal değerler içinde özümsenmektedir. Müşterilerine ve onların ihtiyaçlarına yakın olma hedefi ile Dettol, toplumun ve sürdürülebilir gelişimin öncelikli konularında, Dünya Hijyen Konseyi, Türk Pediatri Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığıyla birlilte, Anne ve Çocuk Sağlığı, Okul Öncesi Eğitim ve Daha Temiz Okullar ana başlıkları altında kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürütmektedir.

Dettol için detaylı bilgi : http://www.dettol.com.tr
Facebook: www.facebook.com/DettolTurkiye
Twitter: https://twitter.com/DettolTurkiye

Türk Pediatri Kurumu Hakkında
1930 yılında kurulan Türk Pediatri Kurumu; Türkiye ve dünya çocuklarının durumu, çocuk sağlığı, çocuk hekimliği ve etik, çocuk işçiler, çocuk istismarı, çocuk ve şiddet, engelli çocuklar gibi konularda araştırmalar yaparken, çocuklar ile doğrudan ilgili olan kamu yararına projelere de destek vermektedir. (Ellerinize Sağlık, Kardelenler ve Baba beni okula gönder
kampanyaları)

Türk Pediatri Kurumu için detaylı bilgi: Türk Pediatri Kurumu

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Kaan ERGE 0212 351 04 60 / 0532 674 9785 / kaanerge@tumer.com.tr

Geri