1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  2’inci Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu

  Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  2’inci Antalya Televizyon Ödülleri, sahipleri, kimler aldı, sahipleri kimler, kimlere verildi şimdi bakıyoruz arkadaşlar
  [​IMG]

  Televizyon ödülleri sahiplerini bulmuş kızlar...Yahşi Cazibe Komedi dizi dalında bütün ödülleri aldığı gecede bakalım başka hangi yapımlar ödül almış...

  ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 2’inci Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu.

  Yılın En İyi Drama Dizisi Muhteşem Yüzyıl oldu. Gecenin en çok ödül alan dizisi komedi dalından çıktı. Yahşi Cazibe 6 ödül birden aldı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ise gecenin en çok ödül alan ikinci dizisi oldu. Dizi, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü dahil 5 ödülle geceden ayrıldı. ‘En İyi Haber Bülteni Sunucusu’ ödülü Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar’ın oldu.
  KIRMIZI HALININ YILDIZLARI
  Türk televizyon sektörünün en iyi dizi filml, televizyon programı ve yapımlarının ödüllendirildiği yarışmanın Mardan Palace Otel’deki ödül gecesi, kırmızı halı geçişiyle başladı. Kırmızı halının yıldızları Arka Sokaklar dizisinden Çağla Kubat ve Zeynep Beşerler oldu. Ezel disinin oyuncusu Bade İşçil derin sırt dekolteli elbisesi ve şıklığıyla göz kamaştırdı.
  BAYKAL DA KATILDI
  Demet Tuncer ve Oktay Kaynarca’nın sunuculuğunu yaptığı ödül gecesine aday gösterilen dizilerin oyuncuları ve ekipleri ile televizyon sektörünün her alanındaki temsilcileri, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve davetliler katıldı. Sunucu Kaynarca, gece katılan CHP eski Genel Başkanı Baykal için türkü söyledi.
  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, gecede yaptığı konuşmada sanatçıların üzülmesini ve rencide edilmesini hiç istemediklerini söyledi. Başkan Akaydın, geceye katılan sanatçılara "İyi ki varsınız" diye seslenirken "Özellikle onurlarının kırılmasının hiç istemiyoruz. Onların adalet adına adaletsizlikle, demokrasi adına demokrasisizlikle ve özgürlük adına tutuklanmalarını da istemiyoruz" diye konuştu.
  Konuşmaların ardından Faruk Bayhan başkanlığında Berna Laçin, Fatih Ediboğlu, Efe Önbilgin, Ziya Öztan, Nilgün Öneş, Hidayet Karaca, Mesut Yar, Memet Güler, Yüksel Aytuğ, Cengiz Haydar Barut ve Cafer Yiğitoğlu’ndan oluşan Antalya Televizyon Ödülleri ana jürisinin 32 kategoride ödüle layık gördüğü isimler açıklandı.
  ONUR ÖDÜLÜ AKMANSOY’A
  Zeliha Sunal’ın şarkıları ve şovlarıyla renklenen gecede Antalya Televizyon Ödülleri Onur Ödülü Tekin Akmansoy’a verildi. Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi ’Kaynanalar’da Kayserili uyanık işadamı Nuri Kantar’ı canlandıran Akmansoy’a ödülünün aynı diziden rol arkadaşı ve ’Döndü’ karakteriyle Türk televizyon tarihinin unutulmaz karakterlerinden birini yaratan tiyatro sanatçısı Defne Yalnız verdi. Ödülü alan Akmansoy, "38 sene önce başladığım bir dizinin böyle bir ödül alacağına hiç düşünmemiştim" dedi. Tekin Akmansoy, sanatçılar için daha fazla özgürlük istedi.
  ÖZEL ÖDÜLLER TEPKİYE NEDEN OLDU
  2’inci Antalya Televizyon Ödülleri’nde Juri Özel Ödülü, ödül sahipleri açıklanmadan, drama dizisi dalındaEn İyi Erkek’ ve En iyi Kadın’ oyuncu dallarında aday olan Vahide Gördüm, Erdal Özyağcılar’a verildi. En İyi Polisiye Dalı’ndan aday olan Behzat Ç. ve Lale Devri dizileri de Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.
  Behzat Ç. ekibi, çağrılmasına rağmen, sahneye çıkmadı. Ödülü dizi adına yapımcısı aldı. Özyağcılar, ödülünü Sinem Kobal’ın elinden sadece "Teşekkür ederim" diyerek kabul etti. Sunucu Kaynarca’nın "Olmadı Erdal Ağabey" çıkışına yılların oyuncusu aldırış etmeyerek sahneden indi. Yine En İyi Yarışma Programı’ dalında aday olanKelime Oyunu’ da Jüri Özel Ödülü alan bir diğer televizyon yapımı oldu. Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisindeki Küçük Osman’ rolüyle Emir Berke Zincidi de gecede Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Minik Zincidi çekimler nedeniyle geceye katılamadı.
  DÜNDAR EN İYİ HABER SUNUCUSU
  En İyi Haber Bülteni Sunucu ödülünün ise Star Haber Gurup Başkanı Uğur Dündar’ın oldu. Dündar’ın ödülünü Doğan Haber Ajansı (DHA) Antalya Bürosu Görüntülü Haberler Sorumlusu Ahmet İstek aldı.
  En İyi Haber/Tartışma Programı’nda ödül Cüneyt Özdemir’in hazırlayıp sunduğu CNN Türk’te yayınlanan ;bir ekran klasiği’ 5N 1K’nın oldu. Ödülü Özdemir adına Fatih Türkmenoğlu aldı.
  ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ 5 ÖDÜL ALDI
  Kanal D’de yayınlanan ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’, aday olduğu dallarında Muhteşem Yüzyıl, Ezel gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak 5 ödüle uzandı. Dizide Cemile’ karakterini canlandıran Ayça Bingöl, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Yönetmen Zeynep Günay Tan, Görüntü Yönetmeni Nilüfer Giritlioğlu ödüle uzanan isimler oldu. Öyle Bir Geçer Zaman ki ekibi çekimler devam ettiği için geceye katılamadı.
  MUHTEŞEM YÜZYIL
  2. Antalya Televizyon Ödülleri’nde En iyi Drama Dizi’ ödülü ise Muhteşem Yüzyıl’ın oldu. Muhteşem Yüzyıl, ;En İyi Dönem Dizisi’, En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü de dahil olmak üzere geceden 4 ödülle ayrıldı. Muhteşem Yüzyıl ekibine En İyi Drama Dizisi Ödülü’nü Antalya Vali Vekili Mehmet Seyman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın birlikte takdim etti. Muhteşem Yüzyıl’daki oyunuyla drama dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün alan Okan Yalabık ödülünü "60 dakika olacak televizyon dizilerine" ithaf etti. Yalabık’a ödülünün takdim eden Oyuncu Berna Laçin de "Yerli dizi yersiz uzun" dedi.
  KOMEDİDE YAHŞİ CAZİBE
  Yılın en iyi komedi dizisi ;Yahşi Cazibe’ oldu. Yahşi Cazibe gecede ödülleri sildi süpürdü. Dizi geceden 6 ödülle ayrıldı. Yahşi Cazibe sadece ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü Yerden Yüksek’teki oyunuyla Enis Arıkan’a kaptırdı. Hakan Yılmaz, Aslıhan Gürbüz ve Gani Müjde Yahşi Cazibe’yle aday oldukları dallarda ödüle uzanan isimler oldu.

  === EN İYİLER ===
  En İyi Drama Dizisi:
  En İyi Drama Dizi Yönetmen: Zeynep Günay Tan- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  En İyi Dizi Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  En İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncu: Okan Yalabık - Muhteşem Yüzyıl
  En İyi Drama Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu: Farah Zeynep Abdullah - Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  En İyi Drama Dizisi Yardımcı Erkek Oyuncu: Aras Bulut İynemli -Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  En İyi Dizi Senaryo: Ercan Mehmet Erdem, Emrah Serbes - Behzat Ç.
  ----------
  En İyi Gençlik Dizisi: Elde Var Hayat
  En İyi Polisiye Dizisi: Arka Sokaklar
  En İyi Dönem Dizisi: Muhteşem Yüzyıl
  ----------
  En İyi Komedi Dizisi: Yahşi Cazibe
  En İyi Komedi Dizisi Yönetmen: Bora Onur- Yahşi Cazibe
  En İyi Komedi Dizisi Senaryo: Gani Müjde - Yahşi Cazibe
  En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu: Aslıhan Gürbüz - Yahşi Cazibe
  En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu: Hakan Yılmaz - Yahşi Cazibe
  En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu: Hande Katipoğlu Seyhun - Yahşi Cazibe
  En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Erkek Oyuncu: Enis Arıkan - Yerden Yüksek
  ----------
  En İyi Dizi Film Görüntü Yönetmeni: Sedat Yücel- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  En İyi Dizi Film Müzik: Toygar Işıklı- Ezel
  En İyi Dizi Film Sanat Yönetmeni: Nilüfer Giritlioğlu - Muhteşem Yüzyıl
  -----------
  En İyi Kültür/Sanat Programı: Gece Gündüz - NTV
  En İyi Kadın Programı: Deryanın Dünyası- KANALTÜRK
  En İyi Sağlık Programı: Ender Saraç’la Sağlıklı Yaşam - TNT
  En İyi Spor Programı: Yüzde Yüz 100 Futbol - NTV
  En İyi Talk Show ve Müzik-Eğlence Programı: Beyaz Show - KANAL D
  En İyi Komedi Programı: Komedi Dükkanı - STAR TV
  En İyi Yarışma Programı: Yok Böyle Dans- SHOW TV
  En İyi Magazin Programı: 2. sayfa - KANALTÜRK
  En İyi Haber/Tartışma Programı: 5N 1K CNN TURK
  En İyi Ekonomi/Sektör Programı: Ekonomi Notları - NTV
  En İyi Ana Haber Bülteni Sunucusu: Uğur Dündar
  En İyi Belgesel Yapım: Trakya’nın Kara Günleri

   
2’inci Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Uluslararası Emmy ödülleri sahiplerini buldu

  Uluslararası Emmy ödülleri sahiplerini buldu

  ABD'de verilen Uluslararası Emmy ödüllerinde, İngiliz televizyon yapımları 10 kategoriden 7'sini kazandı. İngiliz yapımlarından drama dalında "Life on Mars", komedi dalında "The I.T.Crowd", sanat programı dalında "Strictly Bolshoi", çocuk programı dalında "Shaun the Sheep" ve belgesel dalında "The Beckoning Silence" birinci oldu. Uluslararası...
 2. 2. Antalya Televizyon Ödüllerinde Hangi Diziler Ödül Aldı

  2. Antalya Televizyon Ödüllerinde Hangi Diziler Ödül Aldı

  2antalya televizyon ödülleri kimler aldı antalya televizyon ödülleri 2011 kimler aldı 2antalya ödüllerini 2 antalya ödüllerini dizi 2011 2’inci Antalya Televizyon Ödülleri, sahipleri, kimler aldı, sahipleri kimler, hangi dizilere, kimlere verildi şimdi bakıyoruz arkadaşlar Cumartesi akşamı gerçekleşen ödül töreninde hangi dizilere ödül verilmiş...2. Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında...
 3. 2.Kristal Fare Ödülleri Sahiplerini Buldu!

  2.Kristal Fare Ödülleri Sahiplerini Buldu!

  Bu konu; 2.Kristal Fare Ödülleri Sahiplerini Buldu haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bu yıl ikincisi düzenlenen Kristal Fare Ödül Töreni yapıldı. Tamamen halk oylamasıyla verilen ödüller sahi,plerini buldu. İşte gecenin detayları ve ödül alan isimler... 10’uncu yaşını kutlayan medya haber portalı Medyafaresi.com tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kristal Fare...
 4. 4.Antalya Televizyon Ödülleri Dağıtıldı

  4.Antalya Televizyon Ödülleri Dağıtıldı

  Bu sayfa; 4.Antalya Televizyon Ödülleri Dağıtıldı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bu yıl 4.sü düzenlenen Antalya Televizyon Ödülleri dağıtıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin Emmy'si kabul edilen Antalya Televizyon Ödülleri, 27 Nisan 2013 tarihinde Mardan Otel'de düzenlenen görkemli gecede...
 5. Amerikan Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Amerikan Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

  amerikan müzik ödülleri, amecan music awards, amerikan müzik ödülleri sahipleri Sevgili melekler, Los Angeles'ta düzenlenen törenle Amerikan Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. Muhteşem bir açılış şovuyla Katy Perry'nin başlattığı gecede yılın sanatçısı ödülünü Taylor Swift kazandı. İşte ödüller ve sahipleri... Törende yılın sanatçısı ödülünü Taylor Swift alırken, Ariana Grande yılın...

Sayfayı Paylaş