2 aylık bebek kilosu

A

Aysunzxzxzx

Forum Okuru
2 aylık bebek kilosu
2 aylık bebek kilosu kaç olmalı alt sınır nedir

Merhaba

Bebeğim aylık 2 oldu. Ama bana kilosu biraz az gibi geliyor.Kızım 38 haftalıkken doğdu şimdi bu gün tam 2 ay oldu kilosu 3350 gr. az gibi kilosu. 2 aylık kız bebeklerin kilosu normal olarak kaç olmalı , ortalama bir değeri yok mu. Beni bebeği zayıf geliyor bana . 2 aylık bebeğin kilosu en az kaç olmalı. Anne sütü ile besliyorum. Acaba sütüm mü yeterli gelmiyor ne yapılabilir bebeğimin kilosu kaç olmalı.

Merhaba

Genel de bütün annelerin endişesidir acaba bebeğimin kilosu az mı zayıf mı diye endişelenirler. Ama çoğunda endişeleri yersizdir bebekleri gayet sağlıklı kilosu da normaldir.

38 haftalık bir doğumdan sonra bebeğin kilosunun biraz az olması da normal sayılabilir. 2 aylık bebeğin özellikle kız bebeklerin Ortalama kilosu 5000 gram alt sınır 3500 gram üst sınır sa 6400 gramdır.

Senin bebek biraz alt sınırlarda 3 ay içerisinde kilosunu biraz daha ortalara ortalama değerleri gelecektir. bebeğini biraz daha sık aralıklarla emzirmelisin.

Sütünde yeterli gelmiyor olabilir bu durumu doktorunda paylaşırsan belki sana mama da başlatacaktır. Endişelenme ne gerek yok. Biraz daha sık emzir ve doktorunla da bu durumu paylaş mamaya zaten başlarsan bebek hızla kilo alır.

Geri