1. NuRoVSkİ

  NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.006
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankaradan bı adet meleğim:)

  20 Adımda Huzurlu Bir Yaşam...

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

  Gündelik sıkıntılar ve streslere boyun eğerek hayatı kendinize ve çevrenizdekilere zindan etmeyin. Yüzünüzde çıkan bir sivilceyi, aldığınız birkaç kiloyu kafanıza takıp strese davetiye göndermeyin. Tüm bunların yerine önerilerimize kulak verin ve size vereceğimiz 20 ipucu ile huzuru yakalayın!...
  1- Kusursuz olmaya çalışmayın. Unutmayın ki dünyada hiçbir şey mükemmel ve kusursuz değil.
  2- Sevgi kapasitenizi geliştirin. Tabii önce insanları sevmeniz gerekiyor. İşe kendinizi başkalarının yerine koyup onların sıkıntılarına ortak olarak başlayabilirsiniz.
  3- İyilik yapın, denize atın! Yaptığınız iyilik karşısında takdir edilmeyi isteyebilirsiniz ama inanın yaptığınız iyiliği kendinize sakladığınızda daha çok mutlu olacaksınız!
  4- Bırakın ilgiyi başkaları toplasın! Sürekli ilgi çekmek isteriz fakat ilgiyi yanımızdakinin toplamasına izin verdiğimizde o kişi sizin yanınızda çok mutlu olacaktır.
  5- Anı yaşamayı öğrenin! Geçmişteki sorunlarınızın veya geleceğe yönelik endişelerinizin şu anki yaşamınızı etkilemesine izin vermemelisiniz.
  6- Öğrenmeye açık olun. Sizin dışınızda herkesin çok bilgili olduğunu düşünün. Yaşamınızda bulunan her şeyin size öğretecek bir çok şeyi olduğunu unutmayın!
  7- Sabır geliştirme egzersizleri yapın! Eğer sabırlı olmazsanız, hayat size sıkıcı gelebilir.

  8- Elinizi uzatın! Kırıldığınız ya da küstüğünüz zamanlarda ilk adımı hep karşıdan mı beklersiniz? Unutmayın ki, haklı olmak mutlu olmaktan önemli değildir. 9- Gerçekleri kabul edin. Şikayet etmek ve kendinizi ve çevrenizdekileri üzmek yerine gerçekleri olduğu gibi kabul etmeyi deneyin.
  10- Yazmayı unutmayın! Günlük tutuyorsanız ne ala! Ama tutmuyorsanız haftada bir kere olsun kalemi kağıdı elinize alarak ya da bilgisayar başına geçerek birisine mektup yazabilirsiniz.
  11- Bırakın biraz canınız sıkılsın! Sürekli bir yerlere koşuşturmaktan yorulan bedenimizin yanı sıra beynimizin de biraz tembelliğe ihtiyacı var.
  12- Zihninizde özel bir bölüm açın. Yapmanız gereken tek şey sorunları, farklı seçenekleri ve farklı çözümleri beyininizin bu kısmına yüklemek ve gerisini ona bırakmak.
  13- Kendinize 'sessiz zaman’ ayırın. Mutlaka sizin de herkesten ve her şeyden uzak kalmak istediğiniz anlar oluyordur. Bu zamanlar kendi sesinizi duymanızı sağlayacak ve içinizi huzurla kaplayacak.
  14- Önce karşındakini anlamaya çalışın. Eğer çevrenizdekilerle doğru iletişim kurmak istiyorsanız, önce karşınızdakileri anlamaya çalışmalısınız.
  15- Alçakgönüllü olamaya çalışın. Kendinizi başkalarına kanıtlamak için ne kadar az çaba harcarsanız içindeki huzur o kadar artar.
  16- Eleştirileri kabul edin! Ufak bir eleştiride bile saldırıya geçmek yerine eleştirileri kabul etmeyi denerseniz, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
  17- Gevşeyin. Rahatlamış insanlar çok başarılı olurlar, çünkü böyle bir durumdan sonra yaratıcılıkları da artar.
  18- Parçalara bölünmeyin. Aynı anda kaç iş yapabilirsiniz? Tek bir işe odaklanmaya ne dersiniz?
  19- Planlarınızda esnek olun! Planlarınız gerçekleşmediğinde hayal kırıklığına düşmek yerine planlarında değişiklikler yapmayı denerseniz daha huzurlu olabilirsiniz.
  20- Mutlu olmaya çalışın. Ne zaman mutlu olacaksınız? Okulunuz bittiğinde mi? İşe girdiğinizde mi? Daha iyi bir iş bulduğunuzda mı? Mutluluğu beklemeyin ve ertelemeyin.


   
 2. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.578
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: 20 Adımda Huzurlu Bir Yaşam...
  paylaşım için sağol canım
   
20 Adımda Huzurlu Bir Yaşam... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yapay yaşam yolunda önemli adım

  Yapay yaşam yolunda önemli adım

  ABD’deki Venter Enstitüsü bilim adamları, ilk yapay organizmanın yaratılmasında önemli ilerleme kaydederek, ilk kez bir bakterinin sentetik genomunu (DNA dizilimi) oluşturmayı başardı. Sonuçları Science dergisinde yer alan araştırmaya katılan bilim adamları, bu DNA yapısının daha önce insan tarafından yaratılmadığını ve söz konusu basit bir organizma da olsa, genetik kodun yeniden yazıldığını...
 2. mutluluk için 20 adım!

  mutluluk için 20 adım!

  1. Kusursuz olmaya çalışma. Unutma ki dünyada hiçbir şey mükemmel ve kusursuz değil. 2. Sevgi kapasiteni geliştir. Tabii önce insanları sevmen gerekiyor. İşe kendini başkalarının yerine koyup onların sıkıntılarına ortak olarak başlayabilirsin. 3. İyilik yap, denize at. Yaptığın iyilik karşısında takdir edilmeyi isteyebilirsin ama inan yaptığın iyiliği kendine sakladığında daha çok mutlu...
 3. huzurlu ve mutlu bir yaşam evde başlar...

  huzurlu ve mutlu bir yaşam evde başlar...

  Herkesin ideali huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmektir. '100 Sorun 100 Çözüm' adlı çalışma, ev hayatındaki sorunlara çözüm üretiyor. İşte evdeki bazı problemler ve denenmiş çareler. ABD'de 70 profesör tarafından hazırlanan "100 Sorun 100 Çözüm" adlı çalışmada, Feng Şui ustalarından da öğütler alınmış. Özellikle ev ortamının sıkıcılığına çare bulmak isteyen uzmanlar,...
 4. 20 adımda cildinizi canlandırın

  20 adımda cildinizi canlandırın

  Her zaman genç kalmak, parlak ve pürüzsüz cilde sahip olmak her kadının hayali… Çevre kirliliği, stres, genetik faktörler ise cildinizin en büyük düşmanları.. İşte cildinizi bu gibi zararlardan korumanıza, canlı ve parlak cilde sahip olmanıza yardımcı olacak 20 öneri! 1. Genel yüz temizliğinde kullanılan maskelerden peeling etkisen sahip olanlar, bu sayede ölü hücreleri ortadan kaldırarak,...
 5. Huzurlu bir yaşamın 100 altın kuralı...

  Huzurlu bir yaşamın 100 altın kuralı...

  Huzurlu bir yaşamın 100 altın kuralı...Keşke sabırlı olabilsekte bizde bu 100 kuraldan 100ünüde yapabilsek... :sule: . . . . . . 01. Ufak şeyleri dert etmeyin. 02. Kusursuz olamayacağınızı kabullenin. 03. Rahat ve ılımlı insanların çok başarılı olamayacakları düşüncesini bir yana bırakın. 04. Olumlu ve olumsuz düşünce kartopunun çığ gibi büyüme etkisini göz önüne alın. 05. Sevgi...

Sayfayı Paylaş