1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  2008'de Balık Burcu

  Konu, 'Balık Burcu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Balık’lar için gerçekçi olma zamanı...
  2008 pek çok açıdan öğretici ve geliştirici olacak. Karşıt burcunuzdaki Satürn ilişkilerde ve evlilik hayatında daha gerçekçi olacağınızı anlatmakta. Sosyal çalışmalarınız artacak

  Eğer 2003 yılından beri hayatınızdaki gelişmelere bakarsanız, çok daha özgür ve cesur davrandığınızı farkedebilirsiniz. Bu tarihten beri Uranüs burcunuzda ilerleyerek size eski alışkanlıklarınızdan özgürleştiren, aşırı fedakarlıklarınızı dengeleyen bir tutum getirdi. Tıpkı Arşimet’in ''buldum'' diyerek hamamdan çıplak fırlayışı gibi sizde sizi bağlayan, kısıtlayan koşullardan kurtuldunuz. Kişiliğinizi daha özgür ve farklı bir biçimde ortaya koymanın avantajlarını gördünüz. Uranüs aydınlatan, özgürleştiren ve cesaret veren bir enerjidir. Bu enerji sizi daha beklenmedik ve huzursuz da kılmakta. Ani hareketlerinizle herkesi şaşırtmaktasınız. Uranüs sayesinde sezgilerinizi daha iyi kullanabilir ve yaratıcı alanda özgün çalışmalar yapabilirsiniz. 2008’de özellikle 6-13 Mart doğumlu Balık’lar Uranüs’ün heyecan ve sürpriz getiren olanaklarına çok daha açık durumda olacaklar. Bu tarihler arasında doğduysanız, karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirmeye bakın çünkü Uranüs’ün bu deneyimi bir daha gerçekleşmeyecek.

  Uranüs’ün ani ve özgürleştiren bu deneyimine karşın, Balık’lar Satürn’ün karşıt burçlarına ilerlemesi nedeniyle oldukça gerilecek ve huzursuz olacaklar. Çünkü Satürn Uranüs’ün tam tersine kısıtlayarak öğreten, gerçekleri kafamıza vuran, somutluk peşinde olan, sürekli sınav yapan bir öğretmen gibidir ve Satürn geldiği zaman onun dediklerini de göz ardı edemeyiz. Sorumluluklardan kaçamayacağınız bir dönemdesiniz. 2007 Eylül ayından bu yana Satürn enerjisinin ağırlaştıran yönünü daha fazla hissediyor olmalısınız. Bu süreç 2010 Temmuz’una kadar sürecektir. Satürn özellikle evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklaşa konularda daha gerçekçi olmanız gerektiğini, kişiliğinizin fazla hayalci ve uçucu, kararsız yönlerini dengelemeniz gerektiğini söylemekte. Çok net olmayan, somut olmayan ve havada kalan düşüncelerinizi değiştirmek durumundasınız. Eğer bunu tek başınıza yapamıyorsanız, bu durumda mutlaka bir başkası, eşiniz, ortağınız ya da yakın bir arkadaşınız Satürn rolü oynayarak bunu size yaptırabilir. Bu süreçte başkalarından gelen eleştirilere açık durmalı ve zor yolu seçmeye özen göstermelisiniz. Kendi başınıza hareket edemeyecek koşullar var. Eğer evlililiğiniz yolunda gitmiyorsa mutlaka çok ciddi düşünmeli ve kararlı davranmalısınız. İş hayatında da bazı engeller ve kısıtlayıcı koşullar ortaya çıkabilir. Bu yıl özellikle 21 Şubat – 12 Mart döneminde doğan Balık’lar Satürn’ün karşıtlığı içinde kalmaktalar.

  Neyse ki, Satürn’ün getirdiği gerçekçi engellere ve zorlu öğrenme sürecine rağmen bu yıl Jüpiter ve ardından Pluton burcunuzla uyumlu açıda kalacaklar. Jüpiter sosyal alana ve grup çalışmalarına büyük bir hareketlilik getirmekte. Geleceğe yönelik hedeflerinizde daha planlı ve dikkatli hareket edebileceksiniz. Ortak bir amaç için çok şey yapabilirsiniz. İşe ait konularda takım çalışmaları özellikle 9 Mayıs’a kadar olan dönemde ve ardından 8 Eylül sonrasında çok daha verimli sonuçlar getirebilir. Pluton’un Oğlak burcuna geçmesi de, 20-21 Şubat doğumlu Balık’lara hayat yönlerinde kararlılık ve iş hayatına önemli dönüşümler getirmekte. Ancak eğer 19-20 Mart doğumlu iseniz, Pluton’un sert açısı altında yine çok hırslı olmanıza karşın değişime ayak dirememeli, kendi sahip olduğunuz gücü daha yapıcı yönde kullanmaya bakmalısınız. Bu günlerde doğan Balık’ların yaşamında bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. Kendi kişiliklerini ortaya çıkarmaya çalışacaklar.

  Şanslı alanlar:

  Bu yıl grup çalışmalarında ve özellikle iş hayatında önemli dönüşümler ve ilk başta zorlayıcı gibi gözükse de ilerisi için büyük fayda sağlayabilecek gelişmeler var. Satürn karşıtlığında pek çok şey bloke olmuş gibi gözükebilir. Ancak arkadaşlar, sosyal çevreniz ve sadece kendiniz için değil, kollektif anlamda yapabileceğiniz çalışmalar size yeni bir vizyon getirebilir. Bu yeni vizyon içinde daha kararlı ve yapıcı davranabileceksiniz.

  Enerji gezegeni Mars 4 Mart – 9 Mayıs tarihleri arasında kendize olan güveninizi tazelemekte. Bu dönemde yaratıcı çalışmalar, içinde sanatsal olan eğilimler size daha büyük fırsatlar getirebilir. 4 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında ise, ufuklarınızı genişletebileceğiniz faaliyetler, yolculuklar ve yabancılarla ilgili konularda çok daha aktif olabileceğiniz koşullar doğabilir.

  Zorlamalar ve Mücadele alanları: Satürn’ün karşıt konumda getirdiği engellerden söz etmiştik. Bu yıl ortaklaşa işlerde fazla hayalci olmamalısınız. Kişiliğinizin zayıf yönlerini daha iyi görmeye bakmalısınız. Bu zayıflıklar kararsızlık ve yeteri kadar gerçekçi olamama yönünde olabilir. Bu nedenle çoğu zaman beklemeler ve karşıtlıklar yaşayabilirsiniz. Sabırlı olmaya çalışmalısınız. Özellikle 20-21 Mart doğumlu Balık’lar Pluton karesi altında kendi hedefleri doğrultusunda çok ısrarcı ancak endişeli de olabilir. Hayata daha esnek bakmanız gereken bir yıldasınız. Önce engel gibi gözüken koşullar ileride yeni açılımlara neden olacaktır.

  Bu yıl 4 Mart’a kadar olan dönem ev hayatınız ve güvenlikle ilgili konularda bazı stresler getirebilir. İş açısından da çok yüksek enerjiler ve fırsatlar içinde olamayabilirsiniz. Yılın en çetin ve yorucu koşulları Mars’ın da karşıt burcunuzda olacağı 1 Temmuz – 19 Ağustos arasında yaşanabilir. Bu dönemde açık düşmanlıklar, pek çok eleştiri ve karşıtlıkla karşılaşabilirsiniz. Soğukkanlı davranmalı ve kendi eksiklerinizi daha iyi görmeye, kapatmaya çalışmalısınız. 16 Kasım – 27 Aralık döneminde ise iş hayatında artan rekabet yine uyanık olmanızı gerektirebilir. Bu dönemde sıkı çalışırsanız başarılı sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.

  Aşk ve İlişkiler: Su elementinden Balık sevgi ile doludur ve karşılık beklemeden hareket eder. Balık’ın romantik yapısı onu çekici ve gizemli kılar ama bu burcu anlamak pek de kolay olmayacaktır. Kararsızlıkları yüzünden beraberliklerinde kriz yaşamaya yatkındırlar. Balık’lar kendilerine çeki düzen verecek, daha gerçekçi ve organize karakterlere çekilirler.


   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: 2008'de Balık Burcu
  Balık Kadını:

  Balık kadını romantik, verici ve çocuksu heyecan yaşayan, iyi huylu ve yönlendirilmeyi bekleyen bir karakterdedir. Aşırı hassaslığı kolayca kırılmasına neden olabilir ama aynı zamanda gizemli bir çekiciliğe de sahiptir. Duyguları sürekli dalgalandığı için güçlü karakterlere doğru çekilir.

  Aşkı şiirlerde, romanlarda yazıldığı gibi yaşamak ister ama bu yüzden de çok acı çekmeye gönüllü olması gerekir. Aksi takdirde mazoşistçe kendine ruhsal işkence çektirecektir. Fedakar ve iyi niyetli yapısı vardır ve kendisine güven veren, hayallerini gerçekleştireceği partnerlere yönelmesi, örneğin toprak elementinden birisine yönelmesi akıllıca olacaktır.

  İkili ilişkilerinizde, evlilik hayatınızda önemli tecrübelerin ve derslerin alınacağı bir yıldasınız. Gelecek vaadetmeyen artık ölmüş ilişkiler sona erecektir. Bu konuda gerçekçi davranmalısınız. Uranüs ise diğer yandan sizi özgürleştiren deneyimlerin ve sürprizlerin de yaşanabileceği anlatmakta.

  Bu yıl 13 Mart – 6 Nisan, 30 Nisan - 25 Mayıs, 18 Haziran – 12 Temmuz, 24 Eylül – 18 Ekim tarihleri arasında aşkta mutluluğu daha kolay yakalayabilirsiniz.

  Balık Erkeği:

  Asla sert ve maço değildir. Aşkı gizli yollardan, şiir yazarak ya da bir çiçek yollayarak ifade etmeyi tercih edebilir.

  Hayal gücü geniş Balık erkeği aynı zamanda şakacı ve muzip yönleri ile de dikkat çeker. Bununla birlikte çok kararlı olmaması nedeniyle hemen harekete bunun için kendisi pek eylemde bulunmayacaktır. Güzel sözler söylemesini bilen bu erkek için ruhsal birliktelikler özel bir önem taşır.

  Yıl içinde sizi daha hevesli ve ilişkilerde cesur kılacak dönemler var. 4 Mart- 9 Mayıs döneminde aşkta daha romantik ve girişimcisiniz. Bu dönemde maceraya da açık olabilirsiniz. Benzer biçimde 4 Ekim – 16 Kasım arasında duygularınızı daha rahat ifade edebilir ve aşkta mutlu olabilirsiniz. Ancak 1 Temmuz – 19 Ağustos arasında yakın ilişkilerinizde çok daha dengeli ve dikkatli olmaya özen göstermelisiniz.

  2008’de en iyi ilişkiler : Balık –Boğa, Balık - Oğlak
  2008’de en zor ilişkiler: Balık – Başak

  İş ve Para:

  İş hayatınızda ortaklıkların çok önemli bir rolü olabilir. Bu yıl tek başına hareket etmekten çok ortaklaşa işlere yönelebilirsiniz. Kariyer çizginizde daha fazla tanınma ve yükselen fırsatlar olacaktır. Ancak aşırı hayale ve risklere yönelmemelisiniz. Satürn’ün karşıt konumu mutlaka gerçekçi bir plan çizmenizi gerekli kılmakta. Ayrıca grup çalışmaları, dernekler, gruplaşmalar, sosyal teması olan işler hayatınıza yeni imkanlar ve vizyonlar getirebilir. Yılın son aylarında, 16 Kasım – 27 Aralık döneminde iş hayatınız daha hızlı bir yükselişe geçebilir.
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: 2008'de Balık Burcu
  Sağlık:

  Satürn’ün karşıt konumda olması bu yıl sağlığınızı daha iyi korumanız gerektiğini göstermekte. İşle ilgili blokajlar moralinizi bozabilir. 4 Mart’a kadar olan dönem, özellikle 1 Temmuz – 19 Ağustos arası ve 16 Kasım – 27 Aralık dönemlerinde işle ilgili gerginlikler son derece yorucu olabilir. Bu dönemlerde sinirlerinizi sakinleştirecek, dinlenecek imkanlar yaratmaya bakmalısınız.

  Bu yıl geri giden Merkür sizi nasıl etkileyecek ?

  Merkür bu yıl hava elementi burçlarda geri gideceği için, 28 Ocak – 19 Şubat, 26 Mayıs – 19 Haziran ve 24 Eylül – 15 Ekim dönemleri elde olmayan aksamalar, eve ve güvenliğe ilişkin konularla duygusal ilişkilerinizde bazı pürüzler ortaya çıkarabilir. Merkür’ün geri gittiği dönemlerde iletişimde aksamalara, anlaşmalarda sürpriz değişikliklere rastlanabilir. Bu dönemlerde bağlayıcı kararlar almamaya bakmalı, önemli anlaşmalardan uzak durmalısınız.

  Bu yıl gerçekleşen tutulmalar sizi nasıl etkiliyor ?

  Bu yılki Güneş tutulmaları 7 Şubat’ta, Kova burcunda, 1 Ağustos’ta ise Aslan burcunda gerçekleşecek. 28 Ocak – 6 Mart ve 28 Temmuz – 2 Eylül tarihleri arasında tutulma mevsiminde yer alacağız. Bu dönemlerde beklenmedik gelişmeler hayatınıza yeni bir konu getirebilir. Şubat ayında gerçekleşen tutulma hiç hesapta olmayan gelişmeler, planların gizli nedenlerle değişime uğraması gibi terslikler ve kabullenmeye zorlayan şartlar getirebilir. Ağustos ayındaki tutulma ise sağlığınıza, iş ortamı ile ilgili durumlara ve genel düzeninize ilişkin geçmişten kaynaklanan sorunları yeniden gündeminize getirebilir.

  BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

  Yetenekleri: Yaratıcı hayalgücü, estetik değerlerin farkında, zevk sahibi, verici, fedakar, hassas, merhametli, sezgisel, sempatik
  Zayıflıkları: Kararsız, cesaretsiz, değişken duygular, iradesiz, gerçekçi olamayan, sürekli aldatılan, gizleyici, sorumluluktan kaçan
  İlgili gezegeni: Jüpiter
  Doğası: Soğuk ve nemli
  Elementi ve niteliği: Su ve değişken
  Vücutta karşı geldiği bölge: ayaklar
  İlişkilerinde genel tutumu: Fedakar ve verici, çoğu zaman kendini kolayca kurban eden, kolayca acıyan, romantik ve hayalperest, çok yaratıcı, yumuşak, ilişkilerinde idealizm arayan, huzursuz ve değişken, aşkta platonik olmaya eğilimli
  En uyumlu olduğu burçlar: Yengeç ve Akrep
  En zorlandığı burçlar: İkizler, Başak ve Yay
   
 4. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: 2008'de Balık Burcu

  Yükselen burçlarına göre Balık ve 2008

  Balık

  Yükselen Koç 2008 kariyer çizginize ve hayat yönünüze büyük dönüşümler getirmekte. Mesleğinizi yeniden tanımlayabilir ve güçlü kişilerden destek görebilirsiniz. Daha fazla tanınacağınız bir yıldasınız. Çabalarınız ve hırsınızla dikkat çekeceksiniz. Ancak 1 Temmuz – 19 Ağustos arasında iş ortamına dikkat etmelisiniz.

  Yükselen Boğa 2008 her bakımdan geliştiğiniz, çok şey öğrendiğiniz bir yıl olacak. Yeni ufuklar, yabancılarla ilgili konular söz konusu. Özellikle eğitsel açıdan olanaklarınız artmakta. Yabancılarla ilgili uğraşların yanında yaratıcılığınızı ciddiye alabileceğiniz, kariyer hayatında daha dengeli ilerleyebileceğniz bir yıldasınız.

  Yükselen İkizler Bu yıl bazı gerginlikler ve kritik kararlar getirebilir. Özellikle ev ve evlilik konularında daha fazla sorumluluk ve ciddiyet söz konusu.
  Hayatınıza yeni bir temel atabileceğiniz koşullar var. Kariyerinizde daha sabırlı olmaya çalışmalısınız. 1 Temmuz – 19 Ağustos arası oldukça yorucu olabilir.

  Yükselen Yengeç Bu yıl ilişkileriniz açısından geliştirici ama aynı zamanda test edici olabilir. Kendi zayıf yönlerinizi daha iyi görmeli ve hassasiyetlerini kapatmayı öğrenmelisiniz. Evlilik ortaklıklar ve anlaşmalar hayatınızda önemli dönüşümlere yol açabilir. Ortaklaşa konularda fırsatlar olduğu görülmekte.

  Yükselen Aslan Hayatınıza daha gerçekçi bakabileceğiniz, parasal konuları değerlendirebileceğiniz bir yıldasınız. İş ortamınızdaki gelişmeler kariyer yönünüzü önemli ölçüde değiştirecek. Yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmeye ve paraya çevirmeye çalışabilirsiniz.

  Yükselen Başak Kritik bir yıldasınız. Yükselen burcunuzdaki Satürn hayata sorumlu gözlerle bakacağınızı anlatmakta. Özellikle ikili ilişkiler, evlilik ve iş ortaklıkları çok test edici ve yorucu olabilir. Kişiliğinizi güçlendirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu yıl 1 Temmuz – 19 Ağustos arasında sağlığınızı önemsemelisiniz.

  Yükselen Terazi 2008 ev ve ailevi konularda önemli yenilenmeler ve fırsatlar da getirmekte. Evde genişleme olabilir, yerleşiminize ait konularda yeni gelişmeler ortaya çıkabilir. Bu yıl kariyer hayatınız daha dalgalı ve desteğe ihtiyacınız olacak. Mesleki konularda eskisi gibi motive olamayabilirsiniz. Bazı çözülemeler ve bitişler dikkat çekmekte.

  Yükselen Akrep Bu yıl entelektüel konularda, eğitime ilişkin konularda yepyeni fırsatlarla karşılaşıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Yakın çevrenizde de çok değişiklik olabilir. Kardeşlerle ilgili konular hem dönüşüm mücadele hem de yeni imkanlar getirmekte. 4 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında çok daha girişimcisiniz.

  Yükselen Yay 2008 mesleki alanda kritik kararlar ve bazı zorlanmalar getirebilir. Mesleğinizde daha fazla sorumluluk ve statü olmasına karşın bunun altında ezilebilirsiniz. Geleceğe yönelik planlarınızı yeniden inşa edeceksiniz. Bu arada kazançlarınız doğrultusunda yeni imkanlar doğacak. Yeteneklerinizi geliştirmeye çalışmalısınız.

  Yükselen Oğlak Bu yıl kişiliğinizde büyük değişikler gündeme gelmekte ve adeta uyanmaktasınız. Daha hırslı ve mücadeleci bir dönem başlamakta. Yükselen burcunuzdaki Jüpiterle yeni fırsat kapılarını açacak ve çok daha çalışacaksınız. 19 Ağustos – 4 Ekim tarihleri arasında mesleki alanda rekabet artabilir.

  Yükselen Kova Bu yıl kendinizi geliştirebileceğiniz olanaklar var ancak şartlar çok belirsiz de olabilir. Ruhsal açıdan gelişime önem vermelisiniz. Elde olmayan nedenler ya da bazı sosyal konular yüzünden başınızı derde sokabilirsiniz. Kabullenme gerektiren koşullar doğabilir. Parasal alanda borç ve alacaklarınızı iyi kontrol etmeye çalışmalısınız.

  Yükselen Balık 2008 sosyal alanda önemli değişiklikler ve size çok kişi ile çalışma imkanları getirebilir. Ancak bu yıl Satürn karşıtlığı yüzünden evlilik hayatında ve ikili ilişkilerde çok daha gerçekçi olmanız gerekiyor. İş hayatında yükselme mümkün. Bununla birlikte, 1 Temmuz – 19 Ağustos tarihleri arasında karşıtlıklara ve eleştirilere hazır olmalısınız.


  Milliyet
   
 5. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: 2008'de Balık Burcu

  Ne güzel :D Fala inanma, falsız da kalma demişler benimki de o hesap. :hhh: Bu yıl güzel bir yıl olsun hepimiz için. Ama güzel şeyler okumak da moral veriyor insana ;)
   
2008'de Balık Burcu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2008 Balık Burcu

  2008 Balık Burcu

  Balık Burcu Yıllık Yorumu 2008 yılı Siz Balıklar için İkinci yöneticiniz Jüpiter gezegeninin Ocak 2009 yılına kadar sürecek etkisinden söz ederek başlamak istiyorum. Bu dönemde gelecekle alakalı umutlar ön plana gelmeye başlayacaktır. İdeallerinizi belirli bir noktaya odaklamanız için her şeyden önce disiplinli bir şekilde çalışmak ve mesleki açıdan kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir....
 2. Balık Burcu 2008 Ağustos Ayı Aylık Yorumu

  Balık Burcu 2008 Ağustos Ayı Aylık Yorumu

  balık burcu ağustos ayı ağustos ayı balık burcu Aşk ve İlişkiler Kendini aşmak ve farkındalığa ulaşmak adına, hayatın zevklerinin tadını, kendince çıkarmayı bilen merhametli ve güzel insanlar, yazın bu en sıcak mevsiminin tadını en güzel şekilde çıkarmanızı diliyorum. Ağustos ayındaki gelişmelere, öncelikle geçtiğimiz aydan bu yana devam eden ve hala etkisi sürmekte olan Güneş Aslan burcu...
 3. 2008 eylül balık burcu yorumları

  2008 eylül balık burcu yorumları

  7 Eylül 2006 ile 22 Eylül 2006 tarihlerinde gerçekleşek olan Ay ve Güneş tutulmaları hayatınızda büyük değişikliklerin habercisi. Pek çok Balık burcumuz geçtiğimiz aylarda bitirdikleri duygusal ilişkilerini yeniden telafi etme fırsatları ile yeniden ön plana çıkma imkanları ile karşı karşıya kalacaklar. Hiç üzülme sevgili Balık, 7 Eylül ‘ de oluşan Ay tutulması olayları ve kavramları...
 4. Balık Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  Balık Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  Aşk ve İlişkiler Kasım ayı, aşk hayatınız ve ilişkileriniz açısından ele alacağımız ilk enerji, ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin, 4 -23 Kasım tarihleri arasındaki Akrep burcu seyridir. Bu enerjiyi öncelikle, evli veya uzun süredir bir arada yaşayan Balıklar açısından ele almak istiyorum. Merkür Akrep burcu seyrinin en önemli etkisi, ilişkinizle alakalı her...
 5. Balık Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

  Balık Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

  aralık ayı balık burcu Aşk ve İlişkiler Sevgili Balıklar, inişleri ve çıkışlarıyla, mutlu ve mutsuz olaylarıyla, olumlu olumsuz enerjileriyle derken koca bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Kimileri, harika bir yıl geçirdim, bazıları oldukça kötüydü dese de, 2008 yılı bitmek üzere. Şimdi önümüzde yeni umutlar besleyeceğimiz, yine heyecanla karşılayacağımız bir yıl daha durmakta....

Sayfayı Paylaş