Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  2009 eurovision dumtek tek hadise şarkısını yılbaşı günü görücüye çıkardı

  Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  hadisedümtektekdinle yılbaşı günü dümtk tek Türkiye adına 2009 Eurovision şarkı yarışmasına katılacak Hadise, TRT’nin aylık Radyo-Televizyon dergisine konuştu.

  Eurovision’a Türkiye adına katılma hakkını elde ettikten sonra ilk kez TRT Radyo Televizyon Dergisi’ne konuşuyorsunuz. Hangi duygular içindesiniz: Gurur, sevinç, heyecan, kibir… Ya da hiçbiri?
  Koltuklarımıza kurulup Eurovision oylamasını beklemek bizim ailede bir gelenekti. Çaylarımızı yanımıza alır heyecanla annemle birbirimize sarılarak beklerdik. Hatta Eurovision’un kitabını bile okumuştum.
  Şimdi 3 dakika şarkı söyleyeceğim ve Türkiye’yi temsil edeceğim. Nasıl bir duygu Allah’ım. Bakın yine sakinlikten coşkuya geçtim. Haydi Allah’ım haydi!
  Biliyorum Eurovision’a gideceğim. Ama hâlâ inanamıyorum hakikaten gidecek miyim? Bazen bunu hissedemiyorum bazen de coşkulu bir sevinç duyuyorum. Çıldırıyorum.

  Eurovision heyecanı izlerken bir gün o sahnede kendinizi hayal ettiniz mi?

  Evet çok hayal ettim. Çünkü ben evde tarak, bardak ne varsa mikrofon olarak kullanıp şarkı söyleyen bir çocuktum. Bu yarışma bizim ailede çok önemliydi. Herkes bu yarışmayı konuşurdu.
  Peki, Avrupa’da yaşayan birisi olarak hiç Türkiye’ye oy gönderdiniz mi?
  Sertap Erener’e oy atmıştım. Çünkü sahne şovu harikaydı. Bu yüzden birinci olacağına da emindim.

  Türkiye Eurovision’da son yıllarda başarılı sonuçlar alsa da; hüsranla biten sonuçlar da hafızamızda… Hiç “Ben de sonuncu olurum ya da sonuç hüsranla biter” diye bir korkunuz oldu mu?
  Olmaz olur mu? Şimdilik ön elemeleri düşünüyorum. Benim kendime güvenim tam. Ancak sonuçları belirlemek benim işim değil. Çok kötü bir sonuç alırsam kader kısmet derim. Kendimi rahatlatmaya çalışırım. Türkiye adına üzülürüm. Mantıken başarı kadar başarısızlık da işin içinde var. Ancak duygusal olarak insan zor anlar yaşayabilir.
  “Birinci olacağım.” diyenlerden değilim. “İyi olacağım.” diyenlerdenim. Kader kısmet her şey… Annem bu yarışmaya katılacağıma inanamıyor bile. “Biliyordum büyük şarkıcı olacağını ama bu kadarını hiç ummuyordum.”diyor. İşin açıkçası ben de annem gibi şarkıcı olacağımı biliyordum ama bu seviyeye ulaşacağımı tahmin etmiyordum.

  Eurovision’un oylamasının politik olduğu hep tartışıldı. Sizse uzun bir süre müzik ve sahne şovu üzerinde çalışacaksınız. Politik oylama yorumları sizi üzmüyor mu?
  Ben de bu yarışmada verilen oyların politik olduğunu kabul ediyorum. Bunu sadece ben değil hemen herkes söylüyor. Belçika son yıllarda hiç ilk 10’a giremedi. Ancak bu benim çalışmamı engellemez. Evet, kime sorsanız oylamanın politik kriterler düşünülerek yapıldığını söylüyor. Ancak bu sene oylama sisteminin değişeceğini jüri sisteminin de geleceğini anımsatmak isterim. Bu yıl politik olmamasını dilerim.

  Hangi ülkelerden oy almak istersiniz. Özellikle oy istediğiniz bir ülke var mı? Malum bu yarışmada her ülke hemen her yıl aynı ülkelere benzer oyları veriyor.
  Özellikle Belçika’dan tam puan istiyorum. Belçika gazeteleri şimdiden “Tam puan Türkiye’ye” diye yazıyorlar. Bu yarışmadan sonra Türkiye’nin tanıtımını daha da artmasını diliyorum; çünkü Belçika’dan Türkiye’ye tatile gelenler hayret ediyorlar. Çünkü zihinlerindeki Türkiye ile gördükleri Türkiye çok farklı.

  Geçmiş yıllarda Türkiye adına Eurovision’a katılan sanatçıların küçük bir kısmı kalıcı olurken, bazıları da unutuldu. Sizin beğendiğiniz Eurovision temsilcileri kimlerdi?
  TRT değişik yıllarda, değişik sanatçıları tercih etti. Ve hemen her sanatçının tarzı farklıydı. Herkes kendi sitilinde başarılıydı. Bu yüzden eleştiriye ya da beğeniye dikkat etmek gerekir. Ben Sertap Erener’in katıldığı yılı çok beğenmiştim.

  Müzisyen olarak kimi örnek alıyorsunuz?
  Çok isim sayabilirim. Ancak ilk aklıma ABBA geliyor yabancılardan… Türkiye’den birçok ismi beğeniyorum ama kimseyi birebir taklit etmiyorum. Kendim olmak istiyorum. Bu yüzden de hiç kimseyle alakalı kolay kolay konuşmak istemiyorum. Özgün bir marka olmak istiyorum.

  Bildiğiniz yabancı diller çok konuşuldu. Kaç dil biliyorsunuz?
  Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Felemenkçe biliyorum. Belçika’da yaşamam dil bilmemde büyük avantaj… Pazarlama bölümünde yüksek okul okudum.

  5 dil biliyorsunuz; konserler dışında Türkiye’ye gelmiyorsunuz. İyi bir ekiple çalışıyorsunuz ve bunların sonucunda soruyoruz: Alışıldık Türk sanatçısından farklı olarak neleri hedefliyorsunuz?
  Kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum. Günlerce ayna karşısında elimde şişe, kutu kalem şarkı söyledim. Birkaç şarkıdan sonra kıyafet değiştirir; makyaj yapardım. Yani çocukluktan itibaren hayallerim var… Hiç kimseyle polemiğe girmedim, girmeyeceğim. Polemikten beslenen sanatçıları biliyoruz. Müzik ve dans ile anılmak istiyorum. İyi ekiplerle çalışmamın dışında diğer sanatçılardan en büyük farkım; müziğimi öne almak, özelimi gizlemek olur.
  Daha güzel albümler çıkartmak… Türk kızı olarak değişik başarılar elde etmek gelecek hedeflerim diyebilirim. Çok çalışıyorum ve çalışmalarımı hakikaten profesyonel bir ekiple de takviye ediyorum. Bir Türk kızının dünyaya açılmaması için hiçbir sebep yok. Gelecekten çok umutluyum. Bu sektöre atıldığım andan itibaren söylediğim bir şey var: Kalıcı olmak, farklı olmak. Bugün yaşım çok genç gibi görünüyor ama ben şarkı söylemeye neredeyse doğar doğmaz başladım.

  “Özelimi gizlemek” diyorsunuz… Eurovision süresinde bütün gözler sizin üzerinizde olacak ve özel hayatınız çok konuşulacak.
  Evet, bütün gözler benim üzerimde olacak ancak ben ortalarda olmayacağım çünkü bu süre zarfında çalışıyor olacağım. Ben kimselere laf atmayınca, kimselerle görünmeyince üzerime basın tarafından iftira atıldı. Yok, Beyaz; yok Okan; yok başka şeyler. Hepsi yalandı. Benim şimdiye kadar hiçbir özelimi kimseler bilmedi. Basın ben sustukça yazdı. Ama maalesef genellikle yalan haberler yapıldı.
  Türkiye’de yaşamıyorum bu yüzden de iftiraları okumuyorum; mesafe koymam beni koruyor adeta. Bildiğim bir söz var: “Kimse için uykumu bozamam!”

  Eurovision’da seslendirilecek şarkının dili de çok tartışılıyor; seslendirilecek şarkının dili Türkçe mi olacak İngilizce mi?
  Şimdilik bunu tek başıma açıklayamam. Ekibim var; TRT var… İngilizce çok rahat şarkı söylüyorum, bunu itiraf ediyorum. Ancak son albümümde iki Türkçe şarkı söyledim çok da beğenildi. “Deli Oğlan” şarkısı özellikle beğenildi. İngilizce ya da Türkçe inanın benim için fark etmez.

  TRT ekibinin sizi tercih etmesinde sizin hangi avantajlarınız öne çıkmış olabilir?
  Bu soruyu tam olarak cevaplayamam; ancak dans, müzik sahne şovu benim işim. TRT ile çok uyumlu çalışacağımızı biliyorum. TRT beni tercih etmekle kalmadı, bana inandı, bana büyük destek verdi. Benin arkamda TRT gibi bir camianın olması inanın çok büyük avantaj… TRT’ye beni seçtiği için ve bana moral desteği verdiği için sonsuz minnettarım.   
 2. Dantelli_Peri

  Dantelli_Peri Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2008
  Mesajlar:
  98
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: 2009 eurovision dumtek tek hadise şarkısını yılbaşı günü görücüye çıkardı
  İNTERNETHABER
  Moskova'nın Olimpiyskaya’ spor salonunda yapılacak ‘2009 Eurovision Şarkı Yarışması öncesi TRT ekranına çıkan Hadise, Avrupa'da da olay çıkardı.
  ‘Düm Tek Tek’in yayınlanmasının hemen ardından internetin en çok izlenenleri arasına giren Hadise için bakın kimler neler söyledi...
  Hadise'nin ‘Düm Tek Tek’i internetin en çok konuşulan şarkısı oldu. Yılbaşı gecesi Hadise'yle izleyicilerine sürpriz yapan TRT, şarkıyı dünyaya duyuran ilk kanal oldu. ‘Düm Tek Tek’in yayınlanmasının hemen ardından Eurovision meraklılarının uğrak yeri olan ‘www.esctoday.com’ da Hadise'yle ilgili yüzlerce yorum yer aldı.
  İşte sitede yer alan Hadise yorumları;
  Sonia's Bolero Jacket / İngiltere

  Her hangi bir kadın vokalin sesi gibi, hiçbir özelliği yok. Son yıllarda Adriyatiğin doğu kıyısında çıkan seslerden bir farkı yok. Ritimlerin orjinalliği yok, hiçbir yaratıcılığı olmayan bir kareografi yapmışlar ve en önemlsi melodisi çok zayıf. Etnik yanı hiç yok.

  Myturkishgirl gonna be the first / Türkiye

  Ülkeler, komşuları olan ülkeler onları destekliyor diye kazanıyorlar. Biz Türkiye’nin nesi var? Komşularımız Yunanistan, Bulgaristan, Ermenistan… Hangisi bizim için oy verir ki? Şarkı çok iyi bile olsa oy verilmiyor. Kenan Doğulu’nun yarıştığı yıl, tüm Yunanlılar şarkıyı ezbere okudular ama oy veren olmadı. Hadise’nin parçası ise harika!

  Never Cry

  Türkleri anlamak zor. Madem Hadise o kadar popüler bir isim neden Eurovision’a katılıyor. Kız çok güzel ve başarılı, kabul ediyorum ama Eurovision’un amacı zaten başarmış olanları çıkarmak değil, gerçekten iyi müzik yapan amatörlere fırsat kapıları açmak, yeni isimler tanımak ve farklı tarzlar sunmaktır izleyene. Yarın bir gün Jannifer Lopez çıkıp yarışsa nasıl olur? Ya da en iyisi Tarkan’ı gönderin siz.

  Mina Carnation / Yunanistan

  Bence önemli olan Hadise’nin ünlü olup olmadığı ya da ne kadar çok tanınmadığı değil, o akşam sergileyeceği performans. Ama yine de çok tanınan bir isim olmasa daha iyi olurdu, çünkü ünlü birinden beklentiler de büyük oluyor ve karşılayamadığında çabucak yargılanabiliyor.

  TurQuality Fire / Türkiye

  Bu yıl kazanmak için sadece Türkiye ve Belçika bile yeter. Belçika Avrupa’nın göbeğinde 10 milyonluk bir ülke, Türkiye 70 milyondan fazla nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık ülkesi. Sırf bu iki ülke bile Hadise hayranlarıyla dolu. Kazanmak için yeterli bir neden bence.

  W S / Hollanda

  Hadise’nin Belçika’yı temsil etmemesini kınıyorum. Burada doğdu, burada büyüdü, burada üne kavuştu. İlk buranın televizyonlarında çıktı. Burada onu destekleyen ve seven bir sürü insan vardı. Ama şimdi Türkiye’yi temsil ediyor, Belçika’yı değil.

  Esc story / Yunanistan

  İyi bir remixle birlikte kazanma şansı çok yüksek. Hadise harika bir iş çıkarmış ve eminim o gece ki performansı da harika olacak. Belki biraz daha Arabik ve otantik ezgiler katabilirler ritme.

  Jorge Correa / İspanya

  Hadise’yi çok seviyorum, çok başarılı buluyorum. Daha iyisini yapabilir diye düşünüyorum. Madem TRT ona şarkı konusunda tüm sorumluluğu vermiş, neden bir R&B parçası yapmamış ki? Ne olduğunundan emin olmasam da bu şarkının eksik, olmamış bir yanı var. Yine de Türkiye bu şarkıyla ilk beşe girer. Hadise’ye bol şans.
   
2009 eurovision dumtek tek hadise şarkısını yılbaşı günü görücüye çıkardı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ünlü şarkıcı stefani, oğlunu ilk kez görücüye çıkardı.

  ünlü şarkıcı stefani, oğlunu ilk kez görücüye çıkardı.

  OĞLUM BANA BENZİYOR Ünlü şarkıcı Gwen Stefani, iki aylık oğlu Zuma'yı görücüye çıkarttı. Doğduğundan bu yana oğlunu basın mensuplarından saklayan Stefani, birçok ünlü ismin aksine bebeğinin fotoğraflarını herhangi bir dergiye satmamıştı. Beverly Hills'te kucağında oğluyla görüntülenen ünlü şarkıcı, 'Oğlum büyüdükçe bana benzemeye başladı' dedi. Ağustos ayında doğum yapan yıldız, fazla...
 2. 2009 Eurovision dum tek tek şarkı sözü

  2009 Eurovision dum tek tek şarkı sözü

  Baby you’re perfect for me you are my gift from heaven this is the greatest story of all times we met in like in a movie so meant to last forever and what you’re doing to me feels so fine angel I wake up and live my dreams endlessly crazy for you can you feel the rhythm in my heart the beats going Düm Tek Tek always out it like there no minute feels like there’s no way back can you feel the...
 3. Hadise . Düm Tek Tek (Ceviri)

  Hadise . Düm Tek Tek (Ceviri)

  düm dek dek düm sözleri Baby you're perfect for me Bebeğim sen benim için mükemmelsin you are my gift from heaven Cennetten hediyemsin this is the greatest story of all times Bu tüm zamanların en iyi hikayesi we met in like in a movie Filmlerdeki gibi buluştuk so meant to last forever Sonsuza kadar süreceğini düşündüm and what you're doing to me ve bana yaptığın şey feels so fine çok iyi...
 4. Hadise - Düm Tek Tek 2009

  Hadise - Düm Tek Tek 2009

  hadise düm tek tek 01. Düm Tek Tek 02. Deli Oğlan 03. Stir Me Up 04. Aşkkolik 05. A Good Kiss
 5. EUROVİSİON 2009 şarkı yarışmasındaki hadise resimleri

  EUROVİSİON 2009 şarkı yarışmasındaki hadise resimleri

  hadise ayak resmi hadise ayak resimleri resimleri Eveeeet finale kaldı sonunda hadisemiz bir tanemiz meleğimiz :D Bu final zamanında yine mikrofon faciası yaşanmadı değil ama bizi hadise profesyönelliğini konuşturarak hiç renk vermeden yarışmayı tamamladı arkadaşlarım. Şimdi yarışma öncesinde ve yarışmada çekilmiş bir kaç kare resimlere yer vermek istiyoruz. İstatistikler 3 ülkeyi favori...

Sayfayı Paylaş