1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  2011 YAŞ Kararları Köşkte!

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  2011, yaş kararları, nelerdir, ne karar çıktı, son dakika, güncel haber, ile ilgili bilgiler burada melekler  < Konu Resmi..>


  2011 YAŞ Kararlarıyla ilgili son dakika haberlerini veriyoruz melekler :)

  Yaş kararları 2011 (Yaş Toplantısı) Köşk'te. Yaş kararlarından neler çıkacak? Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Başbakan Recep "Tayyip Erdoğan" başkanlığında Genelkurmay Karargahında yapılan Şura toplantıları sona erdi. İşte Yaş kararları (Yaş toplantısı) ile ilgili son gelişmeler..

  Yaş kararları 2011 (Yaş Toplantısı) Köşk'te. Yaş kararlarından neler çıkacak? Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Başbakan Recep "Tayyip Erdoğan" başkanlığında Genelkurmay Karargahında yapılan Şura toplantıları sona erdi. İşte Yaş kararları (Yaş toplantısı) ile ilgili son gelişmeler..

  Erdoğan, YAŞ kararlarını imzalamak üzere bugün Genelkurmay Başkanlığı'na gidecek. Ardından Şra kararları saat 11.00'de Cumhurbaşkanı Gül'ün onayına sundu.

  YAŞ KARARLARI ONAYLANDI

  YAŞ'ta alınan kararları Köşk'e sunan Orgeneral Özel, Genelkurmay Başkanlığı'na asaleten atandı.

  Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Hayri Kıvrıkoğlu

  Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu

  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel

  Harp Akademileri Komutanlığına Org. Aslan Güner

  Hava Kuvvetleri Komutanlığına Org. Mehmet Erten

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Genelkurmay Karargahında yapılan Şura toplantıları sona erdi.Şura kararlarını imzalamak için Genelkurmay Karargahına gelen Erdoğan, kararları imzalamasının ardından 20 dakika kaldığı Karargahtan ayrıldı.YAŞ toplantısında alınan kararların Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulduktan sonra kamuoyunda açıklanması bekleniyor.Toplantıda, terfi sırasında bulunan general, amiral ve albayların bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ele alındı.

  Disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ayrılacak personelin durumu da toplantıda değerlendirildi. Şura'da, TSK'yı ilgilendiren diğer konular da görüşüldü.  Yüksek Askerî Şûra (YAŞ), üçüncü gün çalışmalarını da tamamladı. Başbakan Tayyip Erdoğan, sabah saatlerinde başlayan toplantıda yaklaşık iki saat kaldı.Ardından Başbakanlık Resmi Konutu'na geçti. YAŞ üyesi komutanlar ise Karargâh'ta kalarak değerlendirmelere devam etti.

  Edinilen bilgiye göre kuvvet komutanlıkları büyük ölçüde şekillendi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 1. Ordu Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanlığı için 2. Ordu Komutanı Servet Yörük, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı için Kurmay Başkanı Korgeneral Abidin Ünal'ın isimleri ön plana çıktı. Ünal'ın bu göreve korgeneral rütbesiyle vekaleten atanması da gündemde. Bir yıl sonra ise orgeneralliğe terfi ettiğinde, göreve asaleten getirilebilir. Ergenekon sanığı Org. Saldıray Berk ise orgenerallikteki süresini tamamladığı için bu yıl emekli oluyor.

  Toplantılarda korgenerallikten orgeneralliğe terfi edecek isimlerle ilgili çetin pazarlıkların yapıldığı da kaydediliyor. Andıç iddianamesinin ardından hakkında yakalama talebi olan Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, terfi sırasında. Asker kanadının bu ismin terfisi için ısrarcı olduğu ifade ediliyor.

  Yine Balyoz ve Ergenekon'dan tutuklu ve terfi sıraları gelen 14 generalin durumu da YAŞ'ta görüşüldü. TSK Personel Kanunu'na göre söz konusu isimlerin ya terfileri dondurulacak ya da emekliye sevk edilecek. Edinilen bilgiye göre burada asker kanadın görüşü benimsendi. Söz konusu 14 general, emekliliğe sevk edilmedi ve aynı rütbede uzun süre kalmalarının önü açılmış oldu. Askeri kaynaklar bu durumun temdit (aynı rütbede bir yıl uzatma) değil, 'kıyak uzatma' olduğu görüşünde. Kanuna göre söz konusu tutuklu generallerin emsalleri TSK'da kaldığı sürece görev süreleri uzayabilir. Örneğin Org. Özel'le aynı dönemde Kara Harp Okulu'ndan mezun olan bir tutuklu general, Özel emekli olana kadar TSK'daki görevine devam edebilir. Normal şartlarda ise bir general en fazla 3 yıl temdit alabiliyor.

  Genelkurmay İkinci Başkanı Org. Aslan Güner'in de önünün açılmadığı öğrenildi. Güner, görev süresi dolacağı için önümüzdeki yıl emekli olacak. Güner'in bu durumdan ve basında hakkında çıkan haberlerden rahatsızlık duyduğu ve görevinden istifa edebileceği konuşuluyor.

   
2011 YAŞ Kararları Köşkte! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 60 yaşında okumaya karar verdi,   90 yaşında rektör oldu, 120 yaşında öldü!

  60 yaşında okumaya karar verdi, 90 yaşında rektör oldu, 120 yaşında öldü!

  60 yaşında okumaya karar verdi, 90 yaşında rektör oldu, 120 yaşında öldü! EI-Ezher Üniversitesi'nin kapısına Zekeriya EJ-Ensdrî adında 60 yaşında bir ihtiyar gelmiş ve "Burayı kim yönetiyor?" diye sormuş. Bekçi, "Rektör!" demiş, ihtiyar "Ben rektör olmak istiyorum, bana bunun yolunu anlatır mısın?" deyince bekçi alaylı tavırla ona eğitim durumunu sormuş,...
 2. Mercan veya köşk çiçeği

  Mercan veya köşk çiçeği

  Rüyada bu çiçegi koklayan kimse uzun müddet saglikli yasar. Rüyada mercan çiçegini koparip vazoya koyanin hastasi varsa sifa bulur, isleri bozuksa düzelir, gurbette kimsesi varsa gelir
 3. 88 yaşındaki Nazi için tutuklama kararı

  88 yaşındaki Nazi için tutuklama kararı

  88 yaşındaki Demjanjuk hakkında, 29 bin kişinin öldürülmesine yardımcı olduğu için tutuklama kararı çıkarıldı. Almanya savcılığı, ABD'de yaşayan 88 yaşındaki John Demjanjuk hakkında "Nazi ölüm kampı gardiyanı olarak en az 29 bin kişinin öldürülmesine yardımcı olduğu gerekçesiyle" tutuklama kararı çıkarttı. Münih kenti savcılığından yapılan açıklamada, Demjanjuk'un, 1943'ün...
 4. İnsan en doğru kararı kaç yaşında verir?

  İnsan en doğru kararı kaç yaşında verir?

  insan, dogru karar, yas, kac yasinda, karar vermek konusunu incelemektesiniz Sevgili Melekler, Newsweek'te yayınlanan araştırma kişinin hayatıyla ilgili kararlar vermek için en doğru yaşın 28 olduğunu ortaya koydu. Araştırmada farklı yaşlardan kişilerin mantıklı karar alma yetenekleri ölçüldü. En başarılı yüzde 25’lik dilim, yaş gruplarına göre ayrıldığında en çok 28 yaşındakilerin...
 5. 2011 Yaş kararları alındımı neler

  2011 Yaş kararları alındımı neler

  2011 YAŞ kararları yüksek askeri şura cumhurbaşkanı abdullah gülün onayladığı kararnamelerialmışlar bunlar neler arkadaşlarım.

Sayfayı Paylaş