1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  2012 Londra Olimpiyatları Hokey Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Konu, 'Spor' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Londra 2012 Olimpiyatları Hokey Hakkında Bilgi
  Londra 2012 Olimpiyatları Hokey Tarihcesi

  Londra 2012 Olimpiyatları Hokey Hakkında Geniş Bilgi  Sevgili melekler, bu yıl LOndra Olimpiyat Oyunlarının teması İngiltere'nin geçirdiği kültürel ve sanatsal değişim ve ilerlemelerdi. Ünlü İngiliz sanatçıların tek tek anıldığı gecede efsanevi Queen grubu ve solisti Freddie Mercury de unutulmadı.
  Bu yazımzıda Londra 2012 Olimpiyatları Hokey Hakkında Bilgi vermek istiyoruz sizlere...


  [​IMG]  Hokey

  Hokeyin renkli bir Olimpiyat tarihi vardır ve Londra 2012'deki mücadele sıradışı mavi saha nedeniyle çok daha farklı olacak.


  Önceleri çim sahada oynanan üst seviye hokey 1970'lerden beri sentetik sahada oynanmakta ve daha hızlı ve heyecanlı seyir imkanı vermektedir.

  Suni sahalar ilk kez 1976 Montreal Olimpiyatlar'ında kullanıldı ve o zamandan beri kullanılmaktadır ancak şimdiye dek yüzey hep sporun kökenlerine dayanarak çimen yeşili olmuştur.

  Ancak Olimpiyat tarihinde ilk kez Londra 2012'de oyun son teknoloji polietilen fiberden mavi sahada, pembe çevrede ve sarı topla oynanacak.

  Renkler Olimpiyat logosuyla aynıyken, bu büyük değişimin asıl nedeni bilimseldir ve hem stadyumdaki izleyiciler, hem de TV başında izleyenlerin topu daha kolay takip etmeleri içindir.

  Erkekler hokeyi 1908 Londra'dan beri vardır ve önceleri hakim güç Hindistan'dı. 1928 ve 1956 arasında altı kere üst üste olmak üzere sekiz altın madalya kazanmışlardı.

  Yakın zamandaysa Avustralya, Almanya ve Hollanda erkekler ve kadınlar mücadelesinde öne çıkan ülkelerdir. Kadınlar mücadelesi ilk kez 1980 Olimpiyatlar'ında oynanmış ve Zimbabwe kazanmıştır.

  Hokey'de oyuncular kancalı tahta sopalar kullanır ve takımlarda 10 oyuncu ve bir kaleci vardır. Oyunlar 35 dakikalık yarılarda oynanır, bir turnuvanın eleme aşamasında beraberlik olması halinde uzatmalar ve penaltı atışları yapılır.

  Londra 2012'de hem erkekler, hem kadınlar maçları her gruptaki en iyi iki takımın madalya için play-off oynamalarından önce gruplara ayrılmıştır.
   
2012 Londra Olimpiyatları Hokey Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2012 Londra Olimpiyatları Tenis Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Tenis Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Tenis Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Tenis Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Tenis Geniş Bilgi Sevgili melekler, Londra Olimpiyatları sanat yönetmenliğini 8 dalda Oscar ödülü kazanan ''Slumdog Milyoner'' filminin yönetmeni Danny Boyle hazırladığı açılış törneiyle başladı. Olimpiyat Stadı'nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik...
 2. 2012 Londra Olimpiyatları Yüzme Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Yüzme Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Yüzme Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Yüzme Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Yüzme Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, bu yıl Londra Olimpiyatlarında yüzme dalında 3 bayan 3 erkek olmak üzere 6 sporcumuzla yarışacağız. Tabi ki en çok madalya beklediğimiz isim de Survivor yarışmasında ki performansıyla halkın beğenisini toplayan Derya Büyükuncu. Tüm...
 3. 2012 Londra Olimpiyatları Atıcılık Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Atıcılık Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Atıcılık Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Atıcılık Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Atıcılık Hakkında Geniş Bilgi Büyük bir açılış töreniyle başlayan Londra Olimpiyat Oyunları devam ediyor melekler :) Açılış töreninde Türk bayrağını milli voleybolcularımızdan Neslihan darnel taşıdı. Tüm ülkelerin geçişleri tamamlandıktan sonra yapılan konuşmaların...
 4. 2012 Londra Olimpiyatları Kürek Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Kürek Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Kürek Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Kürek Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Kürek Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, Londra Olimpiyatlarının açılış töreni hayli görkemli olduç İngiltere gelmiş geçmiş tüm değerlerini açılış törenine yansıtmaya çalıştı. Ünlü sporcuların ve sanatçıların da yer aldığı törende ünlü İngiliz futbolcu David Beckham da...
 5. 2012 Londra Olimpiyatları Artistik Jimnastik Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Artistik Jimnastik Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Jimnastik - Artistik Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Jimnastik - Artistik Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Jimnastik - Artistik Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, Türkiye bugüne dek olimpiyatlarda topladığı 37 altın, 23 gümüş ve 22 bronz olmak üzere toplam 82 madalyayla, 29. sırada yer alıyor. ABD, şimdiye dek düzenlenen yaz olimpiyatlarında...

Sayfayı Paylaş