1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  2012 Londra Olimpiyatları Tenis Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Konu, 'Spor' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Londra 2012 Olimpiyatları Tenis Hakkında Bilgi
  Londra 2012 Olimpiyatları Tenis Tarihcesi

  Londra 2012 Olimpiyatları Tenis Geniş Bilgi  Sevgili melekler, Londra Olimpiyatları sanat yönetmenliğini 8 dalda Oscar ödülü kazanan ''Slumdog Milyoner'' filminin yönetmeni Danny Boyle hazırladığı açılış törneiyle başladı. Olimpiyat Stadı'nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının yanı sıra bacası tüten bir köy evinin yer aldığı örnek bir İngiliz köyü kuruldu.
  Bu yazımzıda sizlere Londra 2012 Olimpiyatları Tenis Hakkında Bilgi vermek istiyoruz..  < Konu Resmi..>
  Tenis

  Bu yıl dünyanın en iyi tenis oyuncuları Olimpiyatlar için Wimbledon'ın meşhur sahalarına prestijli grand slam çim turnuvasından birkaç hafta sonra geri dönüyor.

  2012 Oyunları tenisin kalbine 1908'den beri ilk kez geri dönüşüne sahne oluyor ve dünyanın en büyük oyuncuları unvanlarına bir altın madalya eklemeyi hedefliyor.

  Tenisi çevreleyen büyük paralara rağmen, Olimpiyatlar'da ödül parası için değil madalya için oynamak gene de her yıl sporun en iyilerini ve Andre Agassi, Steffi Graf, Venus Williams ve Pekin 2008 erkekler tekler galibi Rafael Nadal dahil eski şampiyonları kendine çekmeyi başarıyor.

  Tenis, Atina 1896'da oynanan dokuz Olimpik spordan birisiydi ancak profesyonel oyuncuları amatörlerden ayırmanın zorluğu nedeniyle 1924'de çıkarılana kadar Oyunların bir parçasıydı.

  Tenis, 1984 Los Angeles'de gösteri amacıyla oynana kadar 60 yıl boyunca sahneden uzaktı.

  Bu deneme başarılı oldu ve tenis 1988 Seul'de madalya etkinliği olarak geri geldi ve her geçen gün güçlendi.

  Olimpik tenis mücadelesi büyük turnuvalardan çok farklı değildir. Doğrudan eleme etkinliği olarak yapılır ve en iyi oyuncular seri başı olarak erken turlarda karşılaşmaları engellenir.

  Erkekler ve kadınlar tekler ve çiftler maçları yaparlar. Karışık çiftler maçları 1924'den beri ilk kez Londra 2012'de geri dönecek.

  Tüm Olimpiyat maçları iki istisna hariç en iyi üç set üstünden oynanır. Erkekler finali en iyi beş set, tüm karışık çiftler maçlarıysa ilk iki set berabere olduğunda 10 puanlık tie-break ile sonuçlandırılır.


  Tekler

  • Tenis kortunda oyun alanı teklerde 23,77 metre uzunluğunda ve 8,23m genişliğindedir.
  • Tenis ilk olarak 16.yy'da İngiliz soyluları tarafından oynanmıştır.
  • İlk tenis topları yünden veya saçtan yapılıp, deri ile kaplanırdı.
  • Londra 2012 oyunlarının yapılacağı yer olan Wimbledon'daki All England Lawn Tennis Club, ilk tenis turnuvasını 1877 yılında düzenlemiştir.
  • Dünyanın en iyi oyuncuları servis atarken 200km/s hızın üstüne çıkabilir.


  Çiftler

  • Tenis kortunda oyun alanı çiftlerde 23,77 metre uzunluğunda ve 10,97m genişliğindedir.
  • 'Poaching' terimi çiftler maçlarında filedeki oyuncunun kortta servis atan partnerinin tarafına vole atmak için geçmesine denir.
  • Tenis ilk olarak 16.yy'da İngiliz soyluları tarafından oynanmıştır.
  • İlk tenis topları yünden veya saçtan yapılıp, deri ile kaplanırdı.
  • Londra 2012 oyunlarının yapılacağı yer olan Wimbledon'daki All England Lawn Tennis Club, ilk tenis turnuvasını 1877 yılında düzenlemiştir.


   
2012 Londra Olimpiyatları Tenis Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2012 Londra Olimpiyatları Masa Tenisi Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Masa Tenisi Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Masa Tenisi Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Masa Tenisi Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Masa Tenisi Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, Londra Olimpiyat Oyunları büyük harcamalar yapılarak hazırlanan bir açılış töreniyle başladı. Açılışta ışıklarla 3 boyutlu gösteri de gerçekleştirildi. Bu gösteri için görevliler, izleyicilere ve basın mensuplarına...
 2. 2012 Londra Olimpiyatları Yüzme Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Yüzme Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Yüzme Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Yüzme Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Yüzme Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, bu yıl Londra Olimpiyatlarında yüzme dalında 3 bayan 3 erkek olmak üzere 6 sporcumuzla yarışacağız. Tabi ki en çok madalya beklediğimiz isim de Survivor yarışmasında ki performansıyla halkın beğenisini toplayan Derya Büyükuncu. Tüm...
 3. 2012 Londra Olimpiyatları Kürek Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Kürek Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Kürek Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Kürek Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Kürek Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, Londra Olimpiyatlarının açılış töreni hayli görkemli olduç İngiltere gelmiş geçmiş tüm değerlerini açılış törenine yansıtmaya çalıştı. Ünlü sporcuların ve sanatçıların da yer aldığı törende ünlü İngiliz futbolcu David Beckham da...
 4. 2012 Londra Olimpiyatları Hokey Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Hokey Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Hokey Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Hokey Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Hokey Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, bu yıl LOndra Olimpiyat Oyunlarının teması İngiltere'nin geçirdiği kültürel ve sanatsal değişim ve ilerlemelerdi. Ünlü İngiliz sanatçıların tek tek anıldığı gecede efsanevi Queen grubu ve solisti Freddie Mercury de unutulmadı. Bu...
 5. 2012 Londra Olimpiyatları Artistik Jimnastik Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Artistik Jimnastik Sporu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Jimnastik - Artistik Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Jimnastik - Artistik Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Jimnastik - Artistik Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, Türkiye bugüne dek olimpiyatlarda topladığı 37 altın, 23 gümüş ve 22 bronz olmak üzere toplam 82 madalyayla, 29. sırada yer alıyor. ABD, şimdiye dek düzenlenen yaz olimpiyatlarında...

Sayfayı Paylaş