1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  2012 Londra OlimpiyatlarıTriatlon Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Konu, 'Spor' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Londra 2012 Olimpiyatları Triatlon Hakkında Bilgi
  Londra 2012 Olimpiyatları Triatlon Tarihcesi

  Londra 2012 Olimpiyatları Triatlon Geniş Bilgi  Sevgili melekler, Türkler olimpiyatlara ilk defa 1924'te Paris Olimpiyat Oyunlarına giderek katılamaya başladılar. Bu olimpiyat oyunlarına eskrim, halter, atletizm, bisiklet, güreş ve futbol dallarında 40 kişilik bir ekiple katılım sağlandı. Hiçbir derece alınamadı. 1928’de Amsterdam’da (Hollanda) yapılan olimpiyat oyunlarına 38 sporcu ile katılan Türkiye’den greko-romen güreşte 67 kiloda TayyarYalaz dördüncü oldu.
  Bu yazımızda Londra 2012 Olimpiyatları Triatlon Hakkında Bilgi veriyoruz sizlere..  [​IMG]


  Triatlon

  Triatlon, hızlı soyunmanın altın kazanabilmekle, kazanamamak arasındaki farkın olduğu tek spordur.

  Diğer çoklu etkinlikli Oyunların aksine - aralarda molaların olduğu atletizimdeki heptatlon ile dekatlon ve Modern Pentatlon gibi - triatlonda yarışmacılar bir yarıştan diğerine geçer.

  1,5 km açık denizde yüzme ardından atletler geçiş bölgesine koşarlar ve mayolarını çıkartıp 40km bisiklet sürüşü için kasklarını takarlar.

  Yarışmacılar geçiş bölgesine bir kez daha gelip bisikletlerini bırakıp koşu ayakkabılarını giyer ve 10km koşmaya başlarlar.

  Kazanan, üç disiplinin ardından finiş çizgisini ilk kez geçen olur.

  En iyi atletlerin iki saatlik yarış ardından sadece saniye farklarıyla birinci olduğu bu sporda, geçiş bölgesinde etkinlikler arasında sorunsuzca geçiş yapmak çok önemlidir.

  Teknik çok önemlidir ancak en fiziksel sporlardan birisi olan bu sporda yüksek seviyede dayanıklılık ve kuvvet de sahip olunması gereken bir etmendir.

  İspanya'dan Javier Gomez ve İngiltere'den Alistair ve Jonny Brownlee kardeşler üç öğeye de adapte olmuşlardır ve hem yüzmede, hem koşmada hem de bisiklette iyi performanslar sergilemişlerdir.

  ABD'deki San Diego Üniversitesi'nde 1974'de keşfedilen ilk triatlon etkinliği Kaliforniya'daki Fiesta Adası'nda yapıldı.

  İlk Dünya Şampiyonası 1989'da Fransa'da Uluslararası Triatlon Birliği'nin (ITU) kurulmasının ardından yapıldı ve sonrasında spor gittikçe gelişti ve Sydney 2000'de ilk kez Olimpiyatlar'a alındı.

  Her yıl dünya çapında birçok etkinlik yapılmaktadır ve 120'den fazla ulusal federasyon mevcuttur.  Bireysel Yarışma

  • Olimpik triatlonda 1,5km yüzme, 40km bisiklet ve 10km koşu vardır.
  • Etkinlik Olimpiyatlar'a ilk kez Sydney 2000'de alındı.
  • 55 yarışmacının tümü bir pontondan yüzmeye aynı anda başlar.
  • Toplu başlangıç ardından üç etkinlik arasında mola yoktur ve her geçiş bölgesinde harcanan vakit de dahil edilir.
   
2012 Londra OlimpiyatlarıTriatlon Hakkında Çeşitli Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2012 Londra Olimpiyatları Güreş Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Güreş Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Güreş - Greko Romen Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Güreş - Greko Romen Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Güreş - Greko Romen Geniş Bilgi Sevgili melekler, MÖ 776'da ilki düzenlendiğine dair bilgiler bulunan Olimpiyatlar bu yıl bildiğiniz üzere İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılıyor. 4 yılda bir düzenlenen olimpiyatlar daha önce Çin 'in başkenti...
 2. 2012 Londra Olimpiyatları Halter Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Halter Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Halter Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Halter Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Halter Geniş Bilgi Sevgili melekler, tüm gözler muhteşem bir açılış töreniyle olimpiyatlara start veren Londra'da. 12 Ağustos tarihine kadar sürecek olan Londra Olimpiyatlarına ülkemizden 114 sporcu katılıyor. Bu yazımızda sizlere Londra 2012 Olimpiyatları Halter Hakkında...
 3. 2012 Londra Olimpiyatları Sutopu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Sutopu Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Sutopu Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Sutopu Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Sutopu Geniş Bilgi Sevgili melekler, bildiğiniz gibi Londra Olimpiyat Oyunları büyük bir açılışla başladı. Açılışa her ülkeden üst düzey katılımlar olduğu gibi Türkiye'den de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi de katıldı. Londra olimpiyatlara 1908 ve 1948 'den sonra 3....
 4. 2012 Londra Olimpiyatları Voleybol Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Voleybol Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Voleybol Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Voleybol Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Voleybol Geniş Bilgi Sevgili melekler, bu yıl olimpiyatlara filenin sultanları bayan voleybol takımımızı da yolladık. Kendilerine başarılar diliyoruz ve Londra 2012 Olimpiyatları Voleybol Hakkında Bilgi vermek istiyoruz.. Voleybol Voleybol ilk kez basketbolun bir...
 5. 2012 Londra Olimpiyatları Futbol Hakkında Çeşitli Bilgiler

  2012 Londra Olimpiyatları Futbol Hakkında Çeşitli Bilgiler

  Londra 2012 Olimpiyatları Futbol Hakkında Bilgi Londra 2012 Olimpiyatları Futbol Tarihcesi Londra 2012 Olimpiyatları Futbol Hakkında Geniş Bilgi Sevgili melekler, muhteşem bir açılışla başlayan Londra Olimpiyatları açılış töreninde neler yoktu ki ? Olimpiyat Stadı'nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının yanı sıra bacası tüten bir köy evinin yer aldığı...

Sayfayı Paylaş