2012 Makyaj Yapımının Püf Noktaları

  • Konbuyu başlatan ASİMELEK
  • Başlangıç tarihi
ASİMELEK

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
2012 Makyaj Yapımının Püf Noktaları
makyajın püf noktaları makyaj çantam makyaj makyajın akmaması için makyajın sırları hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar
Makyaj kadınların vaz daha canlı bir yüze ve çekiciliğe güzelliğe sahip olması için yapılmasıdır. Uzun ve Gür kirpikler, dolgun renkli dudaklar, Eye linerler ve allıklar biz kadınlar için yeterli olabilir :) 2012 Makyaj Yapımının Püf noktalarını sizlerle paylaşmaya geldik melekler :)

Her şeyde olduğu gibi makyaj yapmanın da ince ve püf noktaları bulunmaktadır. Püf noktalarının bilinmesi hataların kapatılmasında, makyajın kalıcılığında etkilidir. İşte siz melekler için makyaj hakkında çeşitli püf noktaları :)

2012 lcw katalog1-345.jpg


Rujun kalıcılığını artırmak

Dudak renginize yakın ya da rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle dudağınızın hatlarını çizerek belirginleştirin. Bir ruj fırçası yardımıyla doğal görünüm elde edebilmek için belirginleştirilmiş dudak çevresindeki çizgiye ait rengi dudağa nazikçe yayın.

Daha sonra bir mendil yardımıyla doğal dudak rengi görünümü elde etmek için dudağınızı biraz silin ve ardından dudağınızda çok boyutlu görünüm ve uzun süre kalıcı renk için dudak parlatıcı uygulayın.Fondöten vücudun neresinde test edilmeli?

Fondöten kadınlar tarafından genellikle elde test edilir ama bu yanlıştır. Çünkü elinizin tonuyla yüzünüzün tonu aynı değildir. Fondöteni deneyebileceiniz en iyi yer çene çizgisidir. Eğer fondöten teninizde kayboluyorsa teninizle anı renk demektir ve o ton sizin için doğru renktir. Ayrıca, fondöteni her zaman gün ışığında denemelisiniz.

Yorgun ve kızarık gözler

Sabahları uyandığınızda gözleriniz yorgun ve kırmızı görünebilir. Bu nedenle daha aydınlık bir görünüm sağlamanız gerekir. Gözlerinizin daha büyük ve göz çevrenizin daha parlak görünmesini sağlamak için az bir miktar kapatıcıyı göz altına uygulayabilir ve alt kirpik çizginize açık renk bir göz kalemi uygulayabilirsiniz.

Düzgün Kaşlar

Kaşlar kendinden daha çok gözler için önemlidir. Düzgün kaşlar gözlerinize çerçeve oluşturur ve yüzünüze hoş bir ifade verir. Bunun için kaşlarınızı profesyonel bir güzellik merkezinde aldırarak şekillendirebilirsiniz. Saç renginizle uyumlu bir kaş kalemi ya da kaş maskarasıyla, kaşınızı belirginleştirin ve daha sonra fırçayla şekil verin.

İnce dudaklara dolgun görünüm vermek

Dolgun dudaklar ince dudaklara göre daha çekicidir. Dolgun dudaklar doğru ışıkta yüz şeklinizin bile farklı görünmesini sağlar. Eğer ince dudaklıysanız ve dolgun bir görünüm elde etmek isterseniz rujunuzu alt ve üst dudağınıza dudak fırçasıyla uygulayın ve ardından daha açık tonda olan bir ruju alt dudağınızın ortasına sürün.

Unutmayın ki koyu ve mat renkler dudaklarınızın daha küçük görünmesine neden olacaktır. Son olarak dudaklarınızın orta kısmına dudak parlatıcısı uygulayarak dilediğiniz dudaklara kavuşun.

Makyaj malzemelerimi ve fırçalarımı nasıl temiz tutabilirim?

Makyaj malzemeleriniz özellikle de fırçalarınız bakteri oluşumuna yatkındır. Temizlikleri sağlanmadığı takdirde cildinizde çeşitli lekeler oluşabilir.

Bunun için makyaj süngerlerinizi ve fırçalarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz. Fırçalarınızı ılık su içerisinde az miktarda şampuan ile temizleyiniz, ardından durulayınız ve kurumaya bırakınız.
 
Üst