2015 Kurban fiyatları ne kadar?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
2015 Kurban fiyatları ne kadar?
Kurban Bayramının giderek yaklaşması ile beraber Kurban edilecek hayvanların fiyatlarıda merak konusu.Genelde bayramın ilk günlerinde yüksek olan kurbanlık fiyatları bayramın sonlarına doğru düşmekte.Biz melekler mekanı.com olarak 2015 kurbanlık fiyatlarını sizler için araştırdık.Büyük baş küçük baş kurban edilicek kurbanlık fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz.


KURBANLIK FİYATLARI ARTIYOR

Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı Mustafa Bılıkçı, fiyatların hayvan azlığı ve kurbanlık piyasasını bekleyen besicinin elindeki hayvanı kesime göndermemesinden kaynaklandığı öne sürerek,karkas et ithalatının gündeme alınması gerektiğini savundu.

Afyon, Elazığ, Edirne ve Tokat'ta ise fiyatlar 26 lirayı da aştı. Perakende piyasasında da fiyatlar ortalama 40 liranın üzerine çıktı. Fiyatların yükselmesinde ithalata rağmen hayvan açığının olması, ramazan ayında talebin artması ve kurban bayramı öncesi besicilerin hayvanlarını elinde tutmayı tercih etmesinin etkili olduğu ifade ediliyor.6.jpg


Kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatlarının kurbanın kilosuna ve yapısına göre değiştiğini söylemek mümkün. Normal seviyede büyükbaş kurbanlıklar 5 bin ile 8 bin arası alıcı bulurken kurbanda koyun, koç gibi küçükbaş hayvan kesmek isteyenler de 700 ile 1200 TL arasındabir bütçeyi ayırmaları gerek. Bu fiyatlara göre canlı hayvan kilosunun bu yıl 10-15 TL arasında olacağı düşünülüyor.2015 Yılı kurbanlık fiyаtlаrındа gеçtiğimiz yılа göre birаz аrtış görülüyоr. Kurban bаyrаmаının yаklаşmаsı ile birliktе kurbаnlıklаr pаzаrlаrdа yеrini аlmаyа bаşlаdı. Kurban Kеsmеk istеyеn kişilеr еrkеn alım yаpmаsı Kurban Fiyаtlаrının birаz оlsun düşmеsinе sеbеp оlаbiliyоr .2015 Kurban Bayramı Tahmini Kurbanlık Fyatları Kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatları : 5 bin ile 8 bin arası Kurbanlık kuzu, koyun, koç küçükbaş hayvan fiyatları : 700 ile 1200 TL arasında

Canlı hayvan kilosu 10-15 TL arası olacağı düşünülüyor. Büyükbaşta fiyat 5 bin ile 8 bin TL arasında, küçükbaşta ise 700 TL ile 1.100 TL arasında değişecek. Canlı hayvanın kilosunun 10-15 TL arasında olacağı tahmin ediliyor.
 
Üst