1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  '3 kişiden vücud ısısı alınıyor' iddiası

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  NASA'dan alındığı iddia edilen bilgiye göre bahsi geçen noktada '3 kişinin vücud ısısı alınıyor' bilgisi üzerine bölgeye ekip yollandı.

  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin içinde bulunduğu helikopterin yeri partililerin eş dost ilişkileri sayesinde tespit edildi.
  KOORDİNATLAR NASA'DAN
  Helikopterin enkazı NASA'daki bir tanıdık mühendis tarafından özel çaba ile Maraş Ilıca Beldesi Hacı Budak Köyü yakınlarında tespit edildi.
  Ameraka'da yaşayan bir Türk'ün NASA'da çalışan arkadaşına rica etmesiyle uydu vasıtasıyla enkazın yeri tespit edilebildi.
  ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti nedeniyle Türkiye semalarında konuşlandırılan üç casus uydu bu kez Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının yer tespiti için kullanıldı.
  ÜÇ KİŞİDEN VUCUT ISISI SİNYALİ

  NASA'da çalışan tanıdık mühendis ayrıca enkazdan üç kişinin vucut ısısı sınyali alındığını da bildirdi. Bu bilgilerden sonra BBP Kriz masasının girişimi ile Bursa'dan 20 kişilik arama kurtarma ekibinin acil olarak bölgeye yönlendirildi. Uçakla yola çıkan timin ise bölgeye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.
  Tüm bu gelişmelerden sonra BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç cafesiyasete bir açıklama yaparak "Helikopterin enkazına kriz masasının kurulmasına rağmen yaşanan bürokratik hantallık yüzünden ulaşamadık. Kriz masası kurduysanız başına da başbakanlık müsteşarını getirdiyseniz bunun anlamı bürokratik işlemlerin azaltılmasıdır. Ancak ne yazıkki bürokratik engelleri aşmakta büyük güçlük çekiyoruz. Başbakanlıktaki kriz masası ile bir türlü hızlı bilgi alışverişi yapamıyoruz." dedi.
  Tunç bu gelişmelerden sonra nihayet "Askeri birlikler, AKUT ve partililerden oluşan arama birimlerinin Hacı Budak mevkisine yönlendirildildi." dedi.
  Yeni bilgilerle helikopterin enkazına ulaşmanın an meselesi olduğu belirtildi..
  NASA BBP'E BİLGİYİ VERMEDİ RESMİ KANAL İSTEDİ


  BÜYÜK BİRLİK OLAYI DOĞRULADI
  BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, ''Enkazda 3 canlı olduğunun tespitinin yapıldığını söyleyenler var. Ne derece doğru bunu şu an bizde bilmiyoruz'' dedi.

  Tunç, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada bazı internet sitelerinde helikopterin bir uçurumun dibinde bulunduğu, fotoğraflarının çekildiği ve fotoğraflarda canlı bulunmadığı yönünde izlenimler elde edildiği şeklinde haberlerin yayınlandığını kaydetti.

  Partideki kriz masasının, Başbakanlıktaki kriz masasıyla, Genelkurmay Başkanlığı ve Sivil Savunma Teşkilatı'yla irtibatlı halde çalıştığını anlatan Tunç, ''Biz zaten her türlü bilgiyi paylaşıyoruz. Bunu bilgi kirliliğine engel olmak için yapıyoruz'' diye konuştu.
  Tunç, kendi tespit ettikleri noktaya 20 kişilik AKUT ekibini ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.
  Bir gazetecinin, ''bir duyum almışsınız, enkazda 3 canlı olabileceği yönünde, bunun aslı nedir?'' sorusu üzerine Tunç, şu yanıtı verdi:
  ''Biraz önce söyledim. Daha önce bizim 4 mühendis arkadaşımızın tespit etmiş olduğu nokta ile AKUT'un tespit ettiği noktanın aynı olduğunu, köylülerin de aynı noktayı işaret ettiğini... Dördüncü bir tespit olarak da yurt dışındaki arkadaşlarımızın elde ettiği bilgiye göre onlarda aynı noktayı işaret ediyorlar. Bu arada belki gönüllerinden geçeni söylemiş olabilirler. Net bir bilgi değil. Ama 3 canlı olduğunun tespitinin yapıldığını söyleyenler var. Ne derece doğru bunu şu an bizde bilmiyoruz.''
   
'3 kişiden vücud ısısı alınıyor' iddiası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Her 3 kişiden biri yüksek tansiyon hastası

  Her 3 kişiden biri yüksek tansiyon hastası

  Bozyazı Devlet Hastanesi Aile Hekimi Dr. Ayçe Tamer, Türkiye'de Her 3 Kişiden Birisinin Tansiyon Hastası Olduğunu Belirterek, Yüksek Tansiyonun Tedavi Edilmediği Takdirde Öldürücü Olabileceğini Söyledi. Bozyazı Devlet Hastanesi Aile Hekimi Dr. Ayçe Tamer, Türkiye'de her 3 kişiden birisinin tansiyon hastası olduğunu belirterek, yüksek tansiyonun tedavi edilmediği takdirde öldürücü...
 2. RBS 3 bin kişiyi işten çıkaracak

  RBS 3 bin kişiyi işten çıkaracak

  Royal Bank of Scotland (RBS), yaklaşık 3 bin çalışanını işten çıkaracak. İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre, küresel finans krizi sırasında İngiltere'de devletten önemli miktarda kaynak alan RBS, küresel bankacılık ve piyasadaki gücünü azaltacak. Habarde RBS, birkaç hafta içinde küresel düzeyde yaklaşık 3 bin çalışanını işten çıkaracağını belirtilirken RBS söz konusu haber...
 3. İşveçli şirket 3 bin kişiyi çıkarıyor

  İşveçli şirket 3 bin kişiyi çıkarıyor

  Hava kompresör üniteleri imalatçısı krizin talepleri azaltması nedeniyle 3 bin işçi çıkaracağını açıkladı. İsveç Atlas Copco AB şirketi, işten çıkarmaların maliyetinin 400 milyon İsveç kronu (48 milyon dolar) olacağını, ancak yıllık 2 milyar İsveç kronu tasarruf etmeyi planladıklarını ifade etti. Atlas Copco geçen yıl 4. çeyrekte kar etmesine karşın talepte daralma beklediklerini belirtti....
 4. Hepsi 3 Kişide Mutlu

  Hepsi 3 Kişide Mutlu

  GÜLÇİN'İN GRUPTAN AYRILMASIYLA ÜÇ KİŞİ KALAN HEPSİ GRUBU, İLGİNÇ AÇIKLAMALARA DA İMZA ATTI.... Gülçin'in gruptan ayrılmasıyla üç kişi kalan Hepsi grubu,“ Üç kişi olarak yolumuza devam edeceğiz, Gülçin gitti diye yeni bir dördüncü aramıyoruz” açıklamasını yaptı. Giden arkadaşlarıyla uzun zamandır görüşemediklerini, Gülçin'in yurt dışında olduğunu belirten grup üyeleri Hepsi ve yeni...
 5. ABD'de üniversite hocası 3 kişiyi öldürdü

  ABD'de üniversite hocası 3 kişiyi öldürdü

  ABD'nin Georgia eyaletinde, bu kez bir üniversite hocası silaha sarıldı. 57 yaşındaki öğretim üyesi, çalıştığı üniversitenin yakınlarındaki bir tiyatroda eski eşini ve 2 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı. Polis, silahlı olduğu sanılan saldırgan öğretim üyesini arıyor. Saldırganın önce eski eşiyle tartıştığı ardından da 10-15 el silah sesi duyulduğu belirtiliyor. Saldırganın olayın...

Sayfayı Paylaş